Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2020, 15:20   #11
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Ten sam stelaż tylko poszycie ma wzór plastra miodu no i jest perforowane do wentylacji.

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 15:34   #12
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

a wentylacja jest tylko w siedzeniach vignale czy istnieje tez fotel z wersji titanium?
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 16:06   #13
Maciek.Z
ford::amateur
 
Avatar Maciek.Z
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wentylacja jest tylko w siedzeniach vignale czy istnieje tez fotel z wersji titanium?
W fotelach z titanium też występuje wentylacja
Maciek.Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 18:58   #14
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Cytat:
Napisał MONDZIAK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Przesiadłem się z mondeo mk4 na mk5 i niestety o ile z mk4 nie chciało się wysiadać nawet po długiej podróży, to w mk5 po godzinie czuję niemiłosierny ból pleców.
Przesiadłem się z mk4 do mk5 i fotele i w tym drugim wygodniejsze. Choć siedziska mogłyby być dłuższe. Podparcie lędźwi na "5".
Mój wzrost 189 i waga 93 kg.
Niestety na "-" to kabina troszkę ciaśniejsza w nowym.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 19:46   #15
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

na 99 są takie jak w titanium tylko tapicerka inna ja bym foteli nie wymieniał
miałem kiedyś do sprzedania belga mk5 kombi
z ładną historią serwisową przelatane 138tys w 15 roku był lekko puknięty z tyłu wymieniłem klape i zderzak wszystko ok
I nie mogłem go sprzedać ze względu na to że ktoś wymienił na fotele z vignale i jak sprawdzali go w ASO to wyskakiwało że inne tapicerka , wiele klientów mówiło pewnie popowodziowy
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 20:23   #16
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , tylko jak znaleźć siedzenia titanium z wentylacją, w dodatku białą skóra lub z białą alcantarą? to chyba niemożliwe albo to bedzie jak wygrana w totka gdy się to znajdzie. Jeszcze nie sprawdzałem serwisów zagranicznych ale jak w ogóle po ang są siedzenia wentylowane? bo nie wiem nawet pod jakim haslem szukac.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 22:53   #17
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Widzę, że nie rozumiecie w czym autor ma problem. Sam napisał, że ma regulację mechaniczną, czyli prawdopodobnie ma podstawowe "kanapowe" fotele, które już z daleka widać, że są mniej "wykonturowane". One faktycznie są mało wygodne - ich prostszy kształt sprawia, że plecy są nierównomiernie podparte i muszą pracować partiami mięśni. Problem nie dotyczy foteli sportowych.

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 24-08-2020 o 23:00
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 23:36   #18
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że nie rozumiecie w czym autor ma problem
Widzę że nie rozumiesz co tu zostało napisane.Zrobiłem ze 3 tys.km. "ambiente" z najprostszym fotelem i określiłbym go tak samo wygodnym, z troszkę mniejszym trzymaniem bocznym.Fotela nie określa się wzrokiem bo można się srogo pomylić.Doświadczyłem tego już kilka razy.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 05:11   #19
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

90% populacji młodych osób w Polsce ma skolioze na poziomie min. 5%. Założenie, że fotel będzie dobry dla każdego z góry nie ma sensu. Często osoby nie sa nawet świadome problemu. Wsiadają do auta, ustawiaja mocne podparcie lędźwiowe (bo tak powinno sie robic przy prawidłowej postawie), a potem dziwia się, że bola ich plecy. Niewygodne to może być siedzisko i rozbola Cie cztery litery jak przy jeździe na siodełku rowerowym. Natomiast jak kogoś bola plecy to jest to problem wady postawy i nie ma niestety jednego uniwersalnego rozwiązania problemu. Ja bym w pierwszej kolejności, spróbował, różnych ustawień pochylenia oparcia oraz intensywności podparcia lędźwiowego. Równiez podniesienie lub opuszczenie podparcia ud jest bardzo ważne (wiąże się z kontem pochylenia oparcia). Zwrócić uwage, na ułozenie rąk - wiąże się to z ustawieniem wysokości fotela i położenia kierownicy. Jak siedzisz za nisko i trzymasz ramiona na podłokietnicha to łopatki ida Ci do góry i na mur beton za chwilę będziesz odczuwał górne partie kręgosłupa. Sam mam problemy z kręgosłupem lędźwiowym i z praktyki wiem, że ustawiając fotel (mam sportowe Tiitanium z rgulacją elektryczną) w różne położenia mogę osiągnąć efekt od bezproblemowej jazdy przez kilka godzin do problemów wysiadania z auta (podrażnienia nerwów) po pół-godzinnej jeździe. To, że ktos jechał jakims autem i było mu wygodnie o niczym nie świadczy, może akurat trafił w ustawienie fotela. Niestey ale wadę postawy wynosi się z dzieciństwa i potem na korektę jest za późno. Można jedynie walczyć ze sktukami i redukować szybkośc pogłędniania problemu. Im fotel więcej ma możliwości regulacyjnych tym lepiej. Siedzisz dużo w pracy przed komputerem - to zastanów się jaką masz pozycję. Jest duża szansa, że to będzie ta która powinienes zająć za kierownicą aby uniknąć bólów pleców.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 25-08-2020 o 05:21
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 07:32   #20
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Dokładnie,90 procent ludzi lub więcej ,nie ma pojęcia jak ustawić fotel lub kierownicę wraz kolumną kierownicy żeby było to: A-zdrowe,B-bezpieczne,C-wygodne. Dziś taki fotel ma kilka zakresów regulacji tak jak kierownica czy pedały,co chwilę widzę jak ludzie leżą w samochodach,z rękami którymi ledwo co dotykaja kierownicy,w pozycji prawie nic nie widzę, takie niestety mamy inteligentne społeczeństwo na każdym kroku.To ich kręgosłupy i mam to gdzieś ,ale szacuje się że wielu zdarzeń dałoby radę uniknąć gdyby pozycja za kierownicą była prawidłowa.Taka osoba nie ma szansy ominąć czy właściwie zareagować leżąc na kanapie.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.