Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2020, 06:04   #31
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Jeżdzę bardzo dużo wieloma samochodami ,kiedyś jeżdziłem trzema punto(od totalnej biedy po wersję sporting) -staram się być obiektywny,ale jak ktoś porównuje fotel z punto do fotela z mondeo to nie wie o czym pisze.Masz racje dużo siedzę na forum i przez ostatnie 3 lata ze 3 osoby nazżkaja że im fotel nie odpowiada.Moim samochodem jeżdziło kilkanaście osób i wszystkie mówią,że jest ok inni tutaj mówią że też jest normalnie.Mo cóż życie to kwestia wyboru ,nie rozumiem czemu kupiłeś samochód z niewygodnym dla ciebie fotelem.

Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 10:00   #32
jarek_p_1986
ford::beginner
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-06-2018
Skąd: Bolesławiec
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Nie wiem jak ty kupujesz samochody, ale jazda próbna nie trwa 200 km żeby stwierdzić że siedzisko o długości takiej jak w autach segmentu b (obecnych, bo stare Punto ma kilka cm dłuższe), będzie powodować ból na dłuższej trasie
jarek_p_1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 21:25   #33
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Normalnie idę do dilera i pytam czy mogę demo na weekend-wydaje mi się to inteligentnym działaniem.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2020, 10:52   #34
miro12
ford::beginner
 
Avatar miro12
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Cytat:
Napisał jarek_p_1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem na tym forum raz na rok ale to wystarczy żeby zobaczyć nie tylko w tym temacie że jesteś fanbojem Mondeo.

Fotel jest jak z zabawki dla dzieci ale dla fanboja jest super.
Porównania z polonezem nie wytrzyma tym bardziej skoro stare Punto ma obszerniejszy i wygodniejszy fotel.
Jest dokładnie tak jak mówisz sprzedaje ten pojazd, człowiek jest za stary żeby się męczyć z tą plastikową podróbką samochodu rodem z USA
Idź sobie do swojego wieśwagena albo kaudi, tam zapewne są idealne fotele.
Nie piszę tego jako fanboy marki ale zwykły użytkownik, że dziwię się po co tu wchodzisz w ogóle jak tak Ci nie pasuje.

ps.

Jest opcja zakupu jeszcze starego Punto...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miro12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2022, 17:00   #35
snieznik007
ford::amateur
 
Imię: snieznik007
Zarejestrowany: 19-04-2022
Model: MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Koledzy, chciałbym odświeżyć stary temat - czy Waszym zdaniem jest jakaś wyraźna różnica w komforcie i wygodzie użytkowania pomiędzy fotelami wersji Trend i Titanium dla MK5? Z góry dzięki za opinie!
snieznik007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2022, 18:22   #36
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Zależy kto co lubi, dla mnie ten z wersji Trend jest wygodniejszy od mojego w pół ceracie z mikosuede jest bardziej mięki i kanapowaty.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 09:39   #37
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Ja miałem w MK5 w wersji titanium fotel zwykły welurowy, sterowany w sumie ręcznie, był wygodny. Obecnie mam fotele wielokonturowe vigniale w pełnej skórze. Początkowo jak przesiadłem się w ten fotel, to zdziwienie, bo wydawał się dość ciasny, a ja jakimś wielkoludem nie jestem, ale po paru razach, uważam że fotel jest mega wygodny i lepszy niż zwykły szmaciany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 10:11   #38
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

U mnie były standardowe fotele titanium i uważałem je za bardzo wygodne, zarówno w trasie jak i do miasta. Zamieniłem na półskóry z alcantarą i okazały się twardsze. Ale albo się już przyzwyczaiłem, albo twardsze nie znaczy że mniej wygodne w trasie. W każdym razie po dłuższej trasie nic mnie nie boli, mam 183 cm wzrostu i słuszną wagę 98 kg. Wyprofilowane są dobrze, a największą robotę robi regulacja odcinka lędźwiowego.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 11:31   #39
snieznik007
ford::amateur
 
Imię: snieznik007
Zarejestrowany: 19-04-2022
Model: MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

Dzięki bardzo za opinie! mam MK4 Titanium i dla mnie te fotele (materiałowe) są bardzo wygodne - zamierzam się jednak przesiąść na MK5 i tu najwięcej ofert na lekkie używki (przebieg poniżej 100k) to opcja Trend. O ile byłem w stanie rozpoznać różnice pozostałego wyposażenia, o tyle nigdzie nie znalazłem informacji użytkowników odnośnie samych siedzeń w Trendzie (co mogłoby oznaczać, że są OK, ale po prostu nie chciałbym się przesiąść do czegoś wyraźnie mniej wygodnego jak w moim MK4 TitaniumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
snieznik007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 11:51   #40
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Niewygodne fotele

To w ogóle nie wiesz o co pytasz,ponieważ wysiedziany fotel z mk4 to miękka wygnieciona kanapa,mająca się nijak do większości produkowanych dzisiaj foteli,z których większość będzie dla ciebie niewygodna i za twarda i za ciasna.im wyżej wyposażeniowo idąc w stronę skóry tym gorzej ale to tylko pierwsze odczucia do których trzeba się przyzwyczaić.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 20-04-2022 o 11:53
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.