Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2011, 23:36   #1
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie wymiana oleju w automacie

witam
Gdzie w pomorskim wymienie ilej w automacie? jakie warsztaty polecacie?
pozdr. i dziękuję JAR.

JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 17:14   #2
Jack001
ford::average
 
Avatar Jack001
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benz. automat
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

ul. Kuśnierska w Gdyni
Jack001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 20:28   #3
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

w automacie się nie wymienia.... ale to moje zdanie ...
z tego co widze po roczniku masz MKIV ? tam jest zalecenie wymiany oleju ?? co ile ??
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 20:38   #4
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w automacie się nie wymienia.... ale to moje zdanie ...
z tego co widze po roczniku masz MKIV ? tam jest zalecenie wymiany oleju ?? co ile ??
wymienia się wymienia...nie słuchaj co mówią ASO, bo oni zazwyczaj są od tego aby wymienić na nowe...co ciekawe w zalezności od ASO jedno powiedzą że tak inni że nie...ważne co mówi producent skrzyni a ten ASIN zaleco co 50-80 tyś km (jak dobrze pamietam) wymianę oleju...bardziej by tu pasowało powiedzieć: odświeżenie niż wymiane bo z 10 litrów zejdzie 3 literki...
wymieniałem u gościa co kiedyś miał zakład w Oliwie a przeniósł się za lotnisko i ma teraz zakład pomiędzy Żukowem a Chwaszczynem (ookolice 3miasta)
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 20:44   #5
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

Cytat:
Napisał JAREK73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymienia się wymienia...
może w twojej tak....

Cytat:
Napisał JAREK73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie słuchaj co mówią ASO
zarówno polskie jak i niemieckie potwierdziło, że się nie wymienia (mowa tu o automacie w MK III )

znane są przypadki na forum, że po wymianie oleju... było gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 21:17   #6
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może w twojej tak....


zarówno polskie jak i niemieckie potwierdziło, że się nie wymienia (mowa tu o automacie w MK III )


znane są przypadki na forum, że po wymianie oleju... było gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może więcej szczegółów? bo jeśli ktoś ma zmieloną asb to wymiana oleju zaszkodzi niż pomoże...to jak leczenie trypra aspiryną


oczywiście....wszyscy kochają i wierzą w ASO....wolę wierzyć producentowi skrzyni niż firmie składającej...szczególnie że Ford kupuje automaty (tam są bodaj firmy Jatco albo jakoś takoś....5 biegowe...jak mnie pamięć nie myli nawet filtr jest na zewnątrz....mogę się mylić bo mój kolega ma taki i jak tylko zaczyna szarpać to leci na wymianę...najechane ma coś pod 200 tyś km... i chodzi mu dobrze ale warunke to zmiana oleju...
powiem Ci tak..filozofia firm jest taka żeby pierwszemu klientowi (ten co kupuje nówke) się nie psuło a każdy następny ma kupować części....doszli do wniosku że olej za parę złoty to mały zarobek w porównaniu z remontem automatu...ale każdy robi jak chce...
pozdrawiam JAR

a ile masz przejechane w tym Mk III bez wymiany?

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 18-03-2011 o 22:27 Powód: Regulamin punkt21
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 22:20   #7
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

Cytat:
Napisał JAREK73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ile masz przejechane w tym Mk III bez wymiany?
jak go kupiłem jako 5-latka to miał 157.000km...
sprzedałem go po 1,5 roku jak miał... ok 275.000km .... tak tak... 120.000km w 1,5 roku ...
przez ten czas.... pokochałem automat i ... nie wymieniałem oleju ....
auto obecnie ma ok 340.000km i z tego co wiem (stan na wrzesień 2010) od nowego nabywcy oleju nie wymieniał a skrzynia chodzi tak samo ....

a automatu mi brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 22:42   #8
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak go kupiłem jako 5-latka to miał 157.000km...
sprzedałem go po 1,5 roku jak miał... ok 275.000km .... tak tak... 120.000km w 1,5 roku ...
przez ten czas.... pokochałem automat i ... nie wymieniałem oleju ....
auto obecnie ma ok 340.000km i z tego co wiem (stan na wrzesień 2010) od nowego nabywcy oleju nie wymieniał a skrzynia chodzi tak samo ....

a automatu mi brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj...nawet niewiesz jak człowiek wpadnie .....miłość od pierwszego ruszenia....
teraz nie wyobrażam sobie jazdy manualem a jak muszę manualem jeżdzić to jestem chory, połamany, zrozpaczony i obolały.....

ale jestem pod wrażeniem przebiegu....żadnych poszapywań przy zmianie biegów? nic? no ale przy takim przebiegu to bym nie zmieniał....bo faktycznie zaszkodzi..
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2011, 02:16   #9
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

Jest wiele wątków na temat wymiany oleju w automacie. Warto użyć opcji szukaj. Są za i przeciw. Ja uważam, że nie ma takiej potrzeby do puki nic się nie dzieje ze skrzynią. A jak na razie nikt nie zgłaszał problemów. Nie ma co robić wiej niż producent przykazał. A o wymianie oleju w MK IV nie ma ani słowa. Jarek73 myślę, że olej jeśli będziesz chciał wymienią Ci w każdym warsztacie.
Miałem Sierrę w automacie (3 biegi do przodu) teraz mam Mondeo i też uważam, że manualem już nie da się jeździć.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki

Ostatnio edytowane przez adam131 ; 19-03-2011 o 02:21
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 19:56   #10
JAREK73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: Kwidzyn
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 168
Domyślnie Odp: wymiana oleju w automacie

jak się nie dzieje to super...jak się zacznie to już są koszty...oczywiście zrobicie jak chcecie to Wasze autka ....
Adam...powiem tak...jesteś z 3miasta podjedź do Miszewka do p. Pawła albo zadzwoń i popytaj się...pogadaj a na pewno Cie nie spławi tylko rzetelnie odpowie na każde pytanie...to prawie nic Cie nie kosztuje a będziesz spokojny....na wielu forach z 3 miasta jest wychwalany ja też go bardzo cenie za wiedze i podejście do klienta nie spławił mnie choć zadawałem mu czasem idiotyczne pytanie (to mój pierwszy automat) tylko cierpliwie tłumaczył...
a jak pamiętam w volvo wymienia się....pytanie konkursowe...jakie ASB ma volvo? włącznie z XC90?
i dlaczego producent umieścił korek spustowy jeśli się nie wymienia oleju?
jeśli chcecie poczytać o naszych automatach to jego oznaczenie: TF-81SC w innych autakch wiadomo jest inne ( w Peugotach bodaj AM6, w volvo AF40...ale mogę się mylić..)

Ostatnio edytowane przez JAREK73 ; 20-03-2011 o 20:42 Powód: skleroza
JAREK73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.