Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2020, 12:45   #1
RouteStudio
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 13-04-2020
Skąd: Wilamowice
Model: Ford Kuga MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140km
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Witam, jestem tutaj nowy i tak samo zupełnie świeży jak chodzi o posiadanie forda. Jakiś czas temu zakupiłem kugę mk1 z końcówki 2011. Auto jest świetne, opcja titanium z nawigacją, kamerą cofania itd. Wizualnie utrzymana bajkowo. Jeździ się super z tym, że... no właśnie.

Ostatnio zauważyłem a raczej usłyszałem dziwne stukanie w silniku. Początkowo jak maska była zamknięta to dźwięk się tak nosił jakby coś tykało przy lampie ale po otwarciu maski słychać, że to z okolic silnika po prawej stronie. Nie znam się ale mam pewne obawy.

Na zimnym tego nie słychać dopiero jak się rozgrzeje. Przy dodawaniu gazu i zwiększaniu się obrotów stukanie jakby przyspiesza ale równocześnie cichnie.

Oprócz tego nie ma żadnych oznak żeby coś mogło być nie tak. Nie kopci. Jeździ się świetnie. Jedyne co jeszcze po kupnie nie zrobiłem to nie wymieniałem płynów ani filtrów. Obecnie mamy całą tą pandemie więc to nieco utrudnione.

Zastanawiam się czy to może być coś poważnego czy np wtryskiwacze czy jeszcze coś innego. Dodatkowo po wyłączeniu też jest jakiś dziwny stuk.

Załączam filmik gdzie stukanie słychać.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Z góry dzięki za jakiekolwiek rady/opinie.

RouteStudio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 16:22   #2
emerzet74
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Wydaje się, że to normalne. U mnie jest podobnie. W trakcie przyspieszania też słychać w kabinie jakby "zawory". To normalne kiedy silnik jest pod obciążeniem. Moim zdanie nie ma powodów do obaw.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez emerzet74 ; 13-04-2020 o 16:26
emerzet74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2020, 17:44   #3
RouteStudio
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 13-04-2020
Skąd: Wilamowice
Model: Ford Kuga MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140km
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Pogrzebałem w necie i jestem na 99,9 proc pewien, że to pompa vacum. Znalazłem kilka innych filmów i dokładnie ten sam dźwięk jest. Kiedy chodzi stuka o górę silnika czy coś w tym stylu.

Wyczytałem też, żeby to sprawdzić jeżeli stukanie się pojawi to trzeba przycisnąć kilkukrotnie raz po razie pedał hamulca,jeżeli stukot przycichnie to pewne ze to właśnie pompa.

Jeszcze tego nie testowałem w ten sposób ale dam znać jak to zadziała.
RouteStudio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 21:12   #4
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Ja właśnie miałem to samo. Jestem świeżo po zabiegu wymiany tej pompy.

Kupiłem oryginalną Pierburga (w DW10 były Boscha) z Citroena DS5 po przebiegu 40.000km za uwaga 29zł!!! i silniczek chodzi cichutko.
Też wcześniej mechanicy zamartwiali mnie, że to wtryski, że ogólnie delphi to tragedia i koszty ogromne ale dzięki wiedzy zdobytej na tym forum i wduszeniu tak jak pisałeś wcześniej od 5-10 razy szybko hamulca po czym ustał ten stukot, gęba mi się od razu ucieszyła i zabrałem się za robotę sam. (U mechaników słyszałem tylko, że terminy, że muszę czekać w kolejce i ogólnie z miesiąc czekania miałem).

Z wymianą nie jest tak źle.

Dla ułatwienia po kolei zdemontowałem akumulator z jego plastikową obudową odkręcają wcześniej ten czujnik dpf-u który był przykręcony do niej. Następnie zdemontowałem wąż dolot powietrza i dzięki temu miałem fajny dostęp do zaworu podciśnienia którego razem z elementem blachy (montażowym) odkręciłem i razem z nim i ze wszystkimi wężykami wystarczyło je odchylić.
Sama pompa vacum jest demontowana szybko i bez problemów (torx, imbus i 13-stka).
Co ważne, przy wymianie zakupiłem też nową uszczelkę i oczywiście znowu zaczęły się schody bo w sklepach motoryzacyjnych ich nie mieli, że muszę czekać z 2 tygodnie i szkoda pisać....(w boschu są 2x oringi a w Pierburgu jedna duża uszczelka) więc informuję wszystkich gdzie kupiłem.
Zadzwoniłem do serwisu centrali gdzie przekierowali mnie na Poznań (najbliżej ode mnie). Cena 36zł oryginał i wysyłka na drugi dzień była u mnie.

Do kupienia jest jeszcze tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po zmontowaniu wszystkiego do kupy, autko pracuje idealnie.

Pompa Pierburg
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 16-04-2020 o 17:33
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 08:15   #5
MarioP-999
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-04-2020
Model: Kuga Mk 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Witam też mam to samo wczoraj mechanik wyjął pompę vacum wyczyścił i zamontował i nic nie dało , powiedział że nie ma się co czepiać pompy bo jest dobra,co robić? kupić nową
MarioP-999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 14:09   #6
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Nie wierz do końca mechanikowi. Być może następny "majster". Czyszczenie moim zdaniem nic nie daje. Ja kupiłem używaną oryginalną z małego przebiegu za 29zł!!! Wymieniłem może w 20minut i jest ok.

Wciśnij też szybko od 5-10razy hamulec i zobacz czy stukanie ustąpi... Jeżeli tak - masz odpowiedź.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 01-05-2020 o 14:26
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 17:54   #7
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Wpompie jest tłok w postaci blaszki, która mimosrodowo obraza sie wkoło, zmienianiem swojego połozenia wytwarza podcisnienie,.
Jest obficie smarowana olejem, i jak juz goracy olej to nie uszczelnia tak dokładnie, i dlatego słychac takie cykanie, a jak olej jest zimny, gesty, to dokładnie uszczelnia wszystkie luzy, jakie powstały juz pod wpływem wyrobienia.
z takim cykaniem mozna jezdzic tak długo, az auto wyladuje w hucie, nic sie nie stanie, za wyjatkiem minimalnie nizszego podcisnienia wytwarzanego przez pompe.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2020, 01:14   #8
MarioP-999
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-04-2020
Model: Kuga Mk 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Wciskałem pedał hałas ustaje
MarioP-999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 09:06   #9
MarioP-999
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-04-2020
Model: Kuga Mk 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w sikniku po rozgrzaniu

Gdzie tą pompę kupiłeś za 29zl? Na allegro czy olx co trzeba odkręcić żeby wyjąć pompę vacum proszę o pomoc

Ostatnio edytowane przez MarioP-999 ; 05-05-2020 o 12:25
MarioP-999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 15:51   #10
MarioP-999
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 24-04-2020
Model: Kuga Mk 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Pompa vacum

Witam wszystkich posiadam Forda Kuge 2.0tdci 2012 rok wymieniłem pompę vacum na nowy oryginalną bo były odgłosy i po wymianie nadal są ale już nie takie jak były ,po wciśnięciu hamulca ustają na starej pompie tak nie było co jest grane pomocy
MarioP-999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , duratec , kuga , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.