Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2020, 09:04   #11
patryk9527
ford::average
 
Avatar patryk9527
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 31-01-2020
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.2 TDCI 207km/492Nm
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Zaślepienie EGR 2.2

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Solidna była? Słyszałem o przypadkach, że taka zaślepka, gdy była z lipnej blachy, potrafiła się wykruszyć. A wiadomo gdzie trafiają metalowe odłamki wtedy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pełna blaszka nie powinna spowodować checka, o ile jest zamontowana przed zaworem a nie za.
No zaślepka taka raczej przystosowana do takich rzeczy, nie jakaś blaszka z puszki po browarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podjeżdże z tym tak troche i zobacze interwały wypalenia DPFa czy cos się zmieni bo u mnie to po mieście to 200-230km i sie wypalał, przy czestrzych trasach to tak max 280km dlatego postanowiłem cos z tym zrobić. A po odkreceniu tej rury to byla jedna wielka kupa sadzy
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200518_181035.jpg (100.0 KB, 119 wyświetleń)

patryk9527 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 09:40   #12
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Zaślepienie EGR 2.2

Cytat:
Napisał patryk9527 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A po odkreceniu tej rury to byla jedna wielka kupa sadzy
Jeszcze trochę i samo by się zaślepiło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomyśl jak kolektor musi wyglądać...
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 09:47   #13
patryk9527
ford::average
 
Avatar patryk9527
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 31-01-2020
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.2 TDCI 207km/492Nm
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Zaślepienie EGR 2.2

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze trochę i samo by się zaślepiło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomyśl jak kolektor musi wyglądać...
No tak wlasnie rozkminialem czy byl sens zaślepiać z otworkami jak tam mniej wiecej tyle samo bylo przelotu z tą sadzą co z tą zaślepką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patryk9527 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2022, 07:44   #14
onys82
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2018
Skąd: Świebodzice
Model: S max
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Zaślepienie EGR 2.2

Cytat:
Napisał patryk9527 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No zaślepka taka raczej przystosowana do takich rzeczy, nie jakaś blaszka z puszki po browarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podjeżdże z tym tak troche i zobacze interwały wypalenia DPFa czy cos się zmieni bo u mnie to po mieście to 200-230km i sie wypalał, przy czestrzych trasach to tak max 280km dlatego postanowiłem cos z tym zrobić. A po odkreceniu tej rury to byla jedna wielka kupa sadzy

I jak po czyszczeniu zwiększył się dystans wypalania dpf?
onys82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2022, 14:10   #15
Smax18
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-06-2022
Skąd: Lubelskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR 2.2

Ktoś mi wytłumaczy czemu po zaślepieniu egra w 2.2 200KM wywala błąd I odcina moc? Po wyjęciu zaślepki wszystko wraca do normy.
Smax18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2023, 16:12   #16
maciejsos
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 26-05-2023
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2,2 TDCI 200 km
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zaślepienie EGR 2.2

Cytat:
Napisał Smax18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś mi wytłumaczy czemu po zaślepieniu egra w 2.2 200KM wywala błąd I odcina moc? Po wyjęciu zaślepki wszystko wraca do normy.
Mam ten sam problem, chciałbym sprawdzić działanie EGR i go zaślepić, jednak po zaślepieniu od razu wywala usterkę silnika oraz check.
Czy da się zaślepić EGR bez jego wprogramowania?
Auto ma straszną turbo dziurę i po maksymalnym dodaniu gazu auto bardzo ospale reaguje na pedał gazu po czym jest uderzenie i wbija w fotel.
Posiadam Mondeo mk4 2,2 200 km 2011 rok
maciejsos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.