Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2015, 08:12   #1091
ITPro
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2015
Model: MK5
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Wiadomo, że wszystko jest kwestią gustu, ale jeśli nowe Mondeo wygląda słabo na 19" felgach to można obejrzeć poniższe zdjęcia:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nawet tylne koła, gdzie tarcza jest dużo mniejsza wyglądają bardzo dobrze.

Bump:
Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jak policzyś takie zestawienie jakie jest u dealera czyli michelin alpin to różnica jest juz 346 zl i masz oryginał
4812 vs 5900 to nie jest 346 PLN różnicy tylko ponad 1000 PLN


Ostatnio edytowane przez ITPro ; 21-10-2015 o 07:04
ITPro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 09:06   #1092
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

ale opona michelin kosztuje na oponeo ok 700 zł a nie 500 jak twoje

Bump: pięknie wygląda na 19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ostatnio widziałem zestaw oryginalnych nowych felg za 2500 ale poszły jak cieple bułki.

Bump: zrób zdjęcie na zimowkach chętnie zobaczę jak wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: a co do proporcji tarcz do kół to co mają powiedzieć właściciele m6 tam dopiero są mikroskopijne tarcze i koła 19"
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 10:25   #1093
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Lekka zmiana tematu - pytanie do posiadaczy elektrycznie otwieranej klapy bagażnika

Jak często klapa - po zamknięciu się - otwiera się sama?

U mnie ostatnio praktycznie za każdym razem...

Otwieram bagażnik - jest ok.
Chcę go zamknąć - wciskam guzik na klapie - klapa idzie do dołu, i w ostatniej fazie zamiast się "domknąć", to pozostaje przez sekundę "prawie domknięta" po czym wraca do góry, i trzeba ją zamknąć ręcznie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 10:26   #1094
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Jak na razie działa bez pudła. Ani razu mi nie wróciła...
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 10:27   #1095
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał olek.tbg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lekka zmiana tematu - pytanie do posiadaczy elektrycznie otwieranej klapy bagażnika

Jak często klapa - po zamknięciu się - otwiera się sama?

U mnie ostatnio praktycznie za każdym razem...

Otwieram bagażnik - jest ok.
Chcę go zamknąć - wciskam guzik na klapie - klapa idzie do dołu, i w ostatniej fazie zamiast się "domknąć", to pozostaje przez sekundę "prawie domknięta" po czym wraca do góry, i trzeba ją zamknąć ręcznie.
Pierwsze słysze o takim czyms - nigdy tak nie miałem. Pewnie coś ASO musi coś podregulować...
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 10:29   #1096
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

mi kiedyś wróciła jak półka wyskoczyla i wtedy ona chyba traktuje to jako przeszkodę i wrócila
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 10:30   #1097
ITPro
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2015
Model: MK5
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale opona michelin kosztuje na oponeo ok 700 zł a nie 500 jak twoje
A to się akurat zgadza - tylko pytanie czy warto wydawać 700 PLN na oponę? Wiadomo każdemu wg potrzeb, ale Hankook to też marka premium z bardzo dobrymi opiniami, więc jeśli można wydać mniej to po co więcej? ;-)

A jeszcze wracając do kosztów, to zastanawiałem się czy nie kupić samych zimowych opon na te 19" - sumaryczny koszt byłby dużo niższy niż całego kompletu kół, ale jak sobie pomyślałem o zimie i wpływu na felgi, czasu zmarnowanego na przekładanie opon, zwracanie uwagi na czujniki aby nie uszkodzili przy wymianie to zdecydowałem się na komplet zimowy - wydałem więcej, ale mniej problemów i oszczędność czasu który też kosztuje - a tak przekładka i po sprawie.

Bump:
Cytat:
Napisał olek.tbg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak często klapa - po zamknięciu się - otwiera się sama?
Nigdy - tylko jeśli półka wyskoczy (za bardzo zapakowany bagażnik).

BTW - to wyskakiwanie półki i później jej gięcie przez kalpę jest strasznie wkur... Całe szczęście że zdażyło mi się to tylko 2 razy, półkę wyprostowałem ręcznie bez śladów uszkodzeń - teraz wiem jak odpowiednio zapakować bagażnik aby nie wyskakiwała - rozwiązanie beznadziejne. W poprzednim Mondeo tak nie było - można było naładować full a półka ani drgnęła.
ITPro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 10:45   #1098
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

ja też się zastanawiam nad samymi oponami ale najgorsze są te przekładki no i trochę szkoda felg.

Bump: @ITPro ale halas hankooka 72 dB to dyskfalifikuje w mojej ocenie tą oponę
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 11:02   #1099
ITPro
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2015
Model: MK5
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: @ITPro ale halas hankooka 72 dB to dyskfalifikuje w mojej ocenie tą oponę
Sprawdziłem teraz na oponeo opony w tym rozmiarze:
Nokian 72dB
Falken 72dB
Michelin 70dB
Bridgestone 72dB
Continental 72dB
Dunlop 70dB
Yokohama 75dB
Pirelli 72dB
Dunlop Winter Sport 3D 69dB
Goodyear 69dB

Czyli wyróżniają się te 2 ostatnie, ale ceną też się wyróżniają ;-)
ITPro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 11:16   #1100
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ciekawe dla jakiego rozmiaru podają te dane o hałasie opon.
Czy opona w rozmiarze 195/60/R15 hałasuje tak samo jak jej bliźniaczka w rozmiarze 235/45/R18? Nie wydaje mi się.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.