Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2016, 14:31   #21
rumpelek
ford::beginner
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Sępólno Krajeńskie
Model: GALAXY MK3
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: DURATEC 2.0 HE - po rozgrzaniu zamula na PB i LPG

Oki doki...

Po dłuuugiej przerwie i remoncie silnika (odbył się kilka dni temu) wracam do nadal nie naprawionej usterki...

Objawy: silnik muł - po rozgrzaniu to chyba nawet 30 kucy nie miał, dławił się i szarpał... dudniący dźwięk silnika - jakby był meeeeega obciążony.

Wstępna diagnoza - klapki w kolektorze, elektrozaworki sterujące - Klapki wyleciały razem z prętem - elektrozaworki jeden (ten bliżej silnika) był najprawdopodobniej zepsuty, gdyż pomiar rezystancji wskazywał na przerwany obwód,drugi ten bliżej chłodnicy wskazywał około 50 Ohm... miałem jeden elektrozawór o innnych numerach (z mazdy) wyglądający identycznie i rezystancji zbliżonej około 45 Ohm i go wsadziłem zastępczo
efekt - auto jakby minimalnie mniej szarpało - w zasadzie to chyba efekt placebo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

następnie wymiana sterownika MAP - efekt - silnik chodzi DUUUUŻO lepiej, ale nadal pojawia się błąd P0325. Na zimnym idzie ładnie im cieplej tym częściej czuję jakby chciał się wkręcać ale idzie mu to niejednostajnie, jakby chciał a nie mógł.

Dodam - zachowuje się identycznie bez względu na to czy LPG czy PB.

Moje pytania:
Rozrząd - prawie wykluczam kwestię rozrządu, silnik był już rozebrany w mak i złożony poprawnie. Mechanik zaufany więc w trąbę by nie robił... Ale głowy obciąć sobie nie dam... zatem jak samemu mogę to sprawdzić ? ewentualnie jak powinna wyglądać procedura PRAWIDŁOWEGO ustawienia rozrządu ?! - tak że jakbym się uparł to zrobił by to ponownie przy mnie a ja dyktowałbym mu jak dokładnie ma to wyglądać... włącznie z momentami dokręcenia itd...

Elektrozawory - czy ktoś podpowie - zrobi zdjęcia - jak ma je podpięte ? która kostka (kolory przewódów) do którego elektrozaworu i od którego elektrozaworu gdzie wężyki idą - zamówiłem używkę z poprawnymi numerami - chcę mieć 100% pewność, że są dobrze podpięte... ps. jeden zawór steruje klapami, a drugi ?! myślałem, że EGR, ale zawór EGR ma silniczek elektryczny -więc to nie to... zatem drugi elektrozawór jakie ma zadanie ? czym steruje ?!

Czujnik spalania stukowego - zamówiony - wymiana wymaga wyjęcia kolektora... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dużo pracy ale da się jakoś sprawdzić jego poprawność? pomierzyć odczyty ?

Pomiary pomiary... Jeśli macie pomysły co i jak to z chęcia - kabel mam, FORScan tez działa... tylko nie wiem jakie parametry powinny być wyświetlane... dla laika to czytanie chińskiej instrukcji obsługi (nie znając chińskiego) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps. dodałem już, że BAAAARDZo proszę o pomoc ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rumpelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2018, 00:28   #22
pwcar
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-06-2016
Skąd: Płońsk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Diesel TDCI 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: DURATEC 2.0 HE - po rozgrzaniu zamula na PB i LPG

Witam kolego
czy problem został rozwiązany bo mam podobnie w S-Maxie?
pwcar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2019, 22:19   #23
Pawel2757
ford::amateur
 
Avatar Pawel2757
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 07-09-2014
Skąd: DOL
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 flexifuel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: DURATEC 2.0 HE - po rozgrzaniu zamula na PB i LPG

Cześć ,
Udało się coś namierzyć co jest w pierwszej kolejności do wymiany , mając takie objawy ?
pozdro,
Pawel2757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duratec , spadek mocy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.