Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2019, 10:56   #61
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Cebulator, Dzieki za podpowiedz. Wielkie dzięki! Tak sobie tylko myślałem, bo wszystkie 4-wtryski wsadzę do wanienki ultradźwiękowej, do czyszczenia, kupiłem taka za 20,- Euro. Myślałem, ze te oringi mogłyby ulec uszkodzeniu przez ultradźwięki, ale chyba eis mylę.

Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 15:23   #62
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Dzis wymieniłem WSZYSTKIE wtryski benzyny. Nie sprawdzałem czy podaje paliwo na drugi cylinder czy nie, bo nie miałem gaśnicy w razie pożaru! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymiana NIC nie zmieniła. Wtryski miałem takie same ze szrotu, wyczyściłem w ultra-szalu i przepłukałem. Ciśnienie w cylindrach kolejna: 1- 14.3 , 2- 12,2 ( to ten z błyszczącym denkiem tłoka!), 3- 14.0 , 4- 14.5. Drugi tłok jak widać znacznie odbiega od pozostałych. Wartość w tych silnikach powinna wahać się w granicach 15.0 - 17.0 , a minimalne ciśnienie to 13.0. Ogólna kompresja jest "taka sobie". Autko nie ma zrywu i nic dziwnego. Teraz prytanie, czy może to być sterownik, który źle podaje paliwo na drugi tłok (cylinder) czy może (wnioskując z klekotu powyżej 2000 obr. głownie na biegu jałowym) są to luzy na tłoku lub zużyte pierścienie, które to powodują? Na biegu jałowym silnik chodzi wzorowo, spalanie jest takie jak w tabeli Forda dla tego silnika. Drugie pytanie, czy jestem jeszcze w stanie cokolwiek samemu zrobić zanim oddam auto w ręce mechanika? Dodam, że ten problem z klekotem się nie zmienia ani na gorsze, ani na lepsze od czasu zakupu auta i przejechania ok. 5.000 km. Nie chciałbym oddawać w ręce mechaników, bo zawsze coś "sp...", coś zginie itd. W każdym razie zapchany lub wadliwy WTRYSK to nie jest. (silnik NIE BIERZE oleju!)

Ostatnio edytowane przez Remigiusz1 ; 24-02-2019 o 15:34
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 16:49   #63
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Ja błyszczący tłok to raczej paliwo go wymyło bo nie ma ciśnienia sprężania lub nie ma zapłonu mieszanki, która uchodzi do wydechu.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 18:29   #64
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Tvvardy; Dzieki! - Cewka zmieniana, świece także, przewody, sprawdzane iskry, teraz sprawdzane spryskiwacze... Został tylko sterownik (komputer)? A może faktycznie ten tłok ma taki luz poprzeczny, ze bije o cylinder przy obciążeniu i powyżej 2000 obr. i nie ma sprężania, bo jest tylko 12,2 i nie dochodzi do zapłonu, tylko częściowo na małych obrotach i bez obciążenia, gdy tłok tak nie lata i nie stuka? Jak mogę to sam sprawdzić? Silnik nie bierze oleju, nie dymi , nie kopci... nie trzęsie. Odpala zawsze za pierwszym razem, na mrozie również.
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 19:51   #65
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Witam! Dzis zajrzałem do wnętrza cylindrów. jak wyżej pisałem, kompresja na drugim cylindrze była niższa niż na pozostałych i wynosili: 12,4 Atm. Pozostałe ponad 14 Atm. Na denkach tłoków nie widać błyszczących nadżerek, które mogły by świadczyć o choćby minimalnym kontakcie tłoka z głowicą. Świeca z drugiego tłoka nie posiada charakterystycznego nalotu sadzy - nagaru na kołnierzu, co świadczy braku lub znikomym spalaniu w cylindrze paliwa. Na filmikach obecnie wszystkie gładzie tłoków są mniej więcej podobne, ponieważ od ok. 400 km jeżdżę na dodatku do czyszczenia wtryskiwaczy. Wcześniej denko tłoka cylindra "2" było gładkie, reszta z nalotem sadzy, podobnie jak świece. Świece maja odcień żółtawy, bo dodatek czyszczący został dodany. Gładzie cylindrów wyglądają na normalne. Cos dzieje się ze w cylindrze "2" nie dochodzi do spalania paliwa i jest w nim niższa kompresja niż w pozostałych cylindrach. Wtryskiwacze OK, przewody OK, cewka OK, świece OK.... STEROWNIK, luz poprzeczny tłoka? Zużycie paliwa - NORMALNE. Zużycie oleju ok. 0.5 litra na 5.000 km. FILMIK z wnętrza cylindrów zapodam jak go wgram na YouTube.

Tutaj filmik z wnętrza drugiego cylindra: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tutaj na fotce poniżej z zrzutu ekranu filmiku widać półksiężyc na randzie główki tłoka, delikatny i cienki, widać delikatnie materiał tłoka, co prawdopodobnie pokazuje, ze jest luz i tłok delikatnie przy wyższych obrotach styka sie JEDNAK z GŁOWICĄ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (97.8 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (102.9 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (99.3 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (98.7 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg screenshot.2019-02-27.jpg (14.0 KB, 36 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Remigiusz1 ; 27-02-2019 o 20:08 Powód: Dolaczenie zdjecia
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 20:59   #66
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Porównaj sobie z tym filmem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 21:31   #67
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Tvvardy: Dawno już widziałem ten filmik. Ale dzięki.
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duratec


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.