Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2017, 07:40   #1
yaro555
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 09-10-2017
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odpalanie w 1.8TD coś jest nie tak

Witam,
Panowie, pomocy! Robi się coraz chłodniej a mondeo tragicznie odpala. Dziś jest +5 na dworze a z 20 sekund go kręciłem, już prawie akumulator padł. Już mi brak pomysłów co mogę zrobić, pomóżcie, podpowiedzcie coś! A po odpaleniu szarpie i chmura czarno szarego dymu, że nic nie widać.
Paliwo się nie cofa, cały czas jest w wężykach bo wymieniałem na przeźroczyste.
Świece ok, tzn sprawdzałem tylko czy się jarzą.
Wtryski w czerwcu robiłem bo dwa lały i trochę klepały, kupiłem używane ale sprawdziłem u pompiarza i były ok, tzn sterujący trochę przepuszczał ale gość powiedział, że może być.
Rok temu też miałem z odpalaniem problem ale dużo mniejszy, przestawiałem kąt wtrysku troszkę, czy to też może mieć jakieś znaczenie przy odpalaniu?
Nie wiem czy jest sens kompresję sprawdzić jak od wymiany do wymiany ani grama oleju nie bierze? W lato przejechałem pół polski to zero zużycia oleju i spalanie 5,5 - 6 litra.
Dodam tylko, że przy większej temperaturze odpala od strzała.
Już nie wiem co robić a nie chcę sie go pozbywać, dopiero co blacharkę zrobiłem.
Słyszałem od kogoś żebym pod kompa go podpiął, da to coś? Odczyta jakieś ewentualne błędy?

yaro555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 08:23   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem 1.8TD

Na kompie niewiele pokaże. Przede wszystkim świece muszą być sprawne jak i ich zasilanie, gdy jedna nie będzie grzać to silnik z problemami będzie odpalał ale gdy już dwie nie grzeją to udręka. Świeca podłączona bezpośrednio do aku w kilka sekund musi świecić co najmniej na pomarańczowo. Inna bolączka to czy nie zapowietrza się układ paliwowy, jak działa pompka na filtrze? Czy trzeba długo pompować żeby twardniała. Jeszcze czy działa serwo wspomagania zimnego rozruchu?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 08:35   #3
yaro555
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 09-10-2017
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem 1.8TD

Silniczek wolnych działa. Pompka od początku jak kupiłem to nie działała ale założyłem gruszkę przed tą pompę. No świece wszystkie grzeją ładnie. Przewody wymienione na gumowe z opaskami. Już naprawdę nie wiem co tu jeszcze, chciałem kompresję sprawdzić ale mechanik powiedział, że nie ma sensu jak ani grama oleju nie bierze.
yaro555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 08:40   #4
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem 1.8TD

Kąt wtrysku możesz sprawdzić na kompie są dwa PID-y. TIM-DEM i TIM-FBK jest jeszcze jeden PID, kąt wyprzedzenia dla zimnego silnika CA
Próbowałeś zagrzać dwa razy przed odpaleniem?

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 09-10-2017 o 08:44
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 08:40   #5
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem 1.8TD

Zrób test. Trzymając dźwignię wolnych obrotów w pozycji do rozruchu zimnego spróbuj odpalić auto po jednokrotnym nagrzaniu świec. Jeśli odpali to winne jest serwo.

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 08:45   #6
yaro555
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 09-10-2017
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem 1.8TD

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób test. Trzymając dźwignię wolnych obrotów w pozycji do rozruchu zimnego spróbuj odpalić auto po jednokrotnym nagrzaniu świec. Jeśli odpali to winne jest serwo.

Wysłane z Szajsunga MkIV
To i tak jutro rano sprawdzę bo on nawet jak postoi do 8 godzin to pali normalnie a przecież przez te 8 h jak stoi to już wystygnie. Dopiero po nocy jest tragedia jak stoi te 12 h i więcej. Ręce opadają, do mechaników tu u sienie nie oddam bo 3 razy dałem i miałem tylko gorzej i więcej wydatków. Sam wszystko robię w miarę możliwości.
yaro555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 08:47   #7
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem 1.8TD

U mnie trudno odpalał gdy przed zimą nie wymieniłem filtra paliwa i parafina zatkała przepływ. Pomaga też trzymanie w baku minimum pół zbiornika.

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 08:48   #8
yaro555
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 09-10-2017
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem 1.8TD

Cytat:
Napisał Tvvardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kąt wtrysku możesz sprawdzić na kompie są dwa PID-y. TIM-DEM i TIM-FBK jest jeszcze jeden PID, kąt wyprzedzenia dla zimnego silnika CA
Próbowałeś zagrzać dwa razy przed odpaleniem?
Po 3 razy grzeję już. Tylko kto mi to ogarnie, tu u mnie nie da rady, nawet jak pompę regenerowałem to mi piach po piaskowaniu w układ poszedł tacy fachowcy!!! Nie chodzi, że ja chcę zaoszczędzić tylko nie znam nikogo kto się zna bo chętnie bym zapłacił żeby mi to ktoś poustawiał bo mi się wydaje, że tu leży problem.
yaro555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 08:49   #9
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem 1.8TD

A słynne podkładki pod wtryski nie przepuszczają wachy?

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 08:50   #10
yaro555
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 09-10-2017
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem 1.8TD

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie trudno odpalał gdy przed zimą nie wymieniłem filtra paliwa i parafina zatkała przepływ. Pomaga też trzymanie w baku minimum pół zbiornika.

Wysłane z Szajsunga MkIV
Filtr miesiąc temu zmieniałem. No ja jeżdżę od pełnego do rezerwy ale to max tydzień i znowu do pełna no i nie leje byle czego, jak już to tylko BP lub Shell

Bump:
Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A słynne podkładki pod wtryski nie przepuszczają wachy?

Wysłane z Szajsunga MkIV
Wtryski sam wymieniałem, podkładki nowe, wszystko zrobione książkowo, siła docisku też odpowiednia. No i jest suchutko
yaro555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.