Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2018, 16:09   #1
VonMiskoff
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2018
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Klekotanie i głośna praca silnika Duratec - HE 2.0

Witam wszystkich!

Temat pewnie wałkowany wiele razy.
Otóż wymieniałem ostatnio górne poduchy silnika i myślałem, że jego głośna praca była związana właśnie z ich wyrobieniem.
Jednak silnik nadal głośno pracuje a raczej klekocze i podejrzewam nieśmiertelne już klapki w kolektorze dolotowym. W związku z tym, że na dniach będę oddawał mojego Focusika na wymianę termostatu chciałem, żeby warsztat również zajął się kwestią tego, jak pracuje serce samochodu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak brzmi na praktycznie zimnym silniku.
Dodatkowo jak zaparkuję auto, tak że jeden bok będzie wyżej od drugiego (czyli np. częściowo na krawężniku) i potem odpalę w takiej pozycji hałas jest 2x głośniejszy. Jak potem zaparkuję na równym i dam mu odpocząć z 5 minut i następnie uruchomię brzmi jak na załączonym filmiku.
Jak wymęczę auto w korku na pół-sprzęgle silnik też głośniej pracuje dopóki go nie rozbujam.

Chciałem się upewnić, w jakim kierunku powinienem pokierować mechanika.

Żeby nie zakładać drugiego wątku, po odpaleniu samochodu czuję jeszcze wibracje na pedałach przenoszone z komory silnika i przy wciśnięciu sprzęgła nieregularne bicie.

Będę wdzięczny za pomoc.

VonMiskoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 02:36   #2
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Klekotanie i głośna praca silnika Duratec - HE 2.0

Szkoda że nie dodałes gazu.Wtedy słychać ,,grzechotanie" hałas klapek.Aby sprawdzić czy to klapki zsuń z 1strony cienki gumowy wężyk sterujący klapkami znajdujący się pod i trochę za przepustnicą.Łączy on kolektor ssący z puszką podciśnieniową.Można też ściągnąć cięgno w kierunku w prawo z przegubiku kulowego za i trochę poniżej przepustnicy gazu.Ja jeżdże z zaślepionym z 1 strony wężykiem podciśnienia zdjętym od strony puszki i cisza.
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 11:44   #3
VonMiskoff
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2018
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Klekotanie i głośna praca silnika Duratec - HE 2.0

Usunąłem klapki - hałas zniknął. Auto lepiej się zbiera na niższych obrotach. Na razie nie zauważyłem zmian w spalaniu.
VonMiskoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , duratec , kolektor dolotowy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.