Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2020, 16:10   #21
JasiuO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-09-2014
Skąd: Poznań
Model: Cmax
Silnik: QQDA
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Miałem to 2 razy. raz pomogło czyszczenie przepustnicy. Nie było idealnie i chyba wiem dlaczego. Za 2 razem (po 4 latach) w czasie demontażu gumy łączącej przepustnicę z filtrem powietrza, wpadły mi palce do środka. Pod spodem była próchnica. Kupiłem nawą i MIODZIO. Ja nie wiedziałem że mam taki super silnik, mimo 230tyś

JasiuO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2020, 21:56   #22
SkarbimirPieta
ford::beginner
 
Imię: Skarbimir
Zarejestrowany: 11-10-2017
Skąd: Żary
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Cytat:
Napisał JasiuO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to 2 razy. raz pomogło czyszczenie przepustnicy. Nie było idealnie i chyba wiem dlaczego. Za 2 razem (po 4 latach) w czasie demontażu gumy łączącej przepustnicę z filtrem powietrza, wpadły mi palce do środka. Pod spodem była próchnica. Kupiłem nawą i MIODZIO. Ja nie wiedziałem że mam taki super silnik, mimo 230tyś
Adaptację przepustnicy po czyszczeniu robiłeś ??

Kiedyś , przy wymianie akumulatora auto stało bez zasilania przez 24 godziny. Akumulator nowy wstawiony, zrobiona adaptacja (włączona klima wszystkie światła i ogrzewanie tylnej szyby) do momentu osiągnięcia pełnej temperatury.

Skończyły się moje problemy z nierówną pracą, teraz przy ruszaniu nawet gazu nie dodaję.
__________________
Wcześniej Lanos 1.6 16V PB (600.000km od nowości)....Laguna II 1.8 16V PB, Astra II 2.0 DI....czas na "Edwarda" Focusa MK2 1.8 16V PB
SkarbimirPieta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2020, 10:32   #23
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Wczoraj przepustnica wyczyszczona, na zimnym obroty są stabilniejsze, auto trochę lepiej jedzie. Na ciepłym było dobrze i nadal jest dobrze. Jeszcze jedno co było wcześniej to kiedy się rozpędzić trochę szybciej, wrzucić na luz i puścić sprzęgło auto nie potrafiło utrzymać wolnych obrotów, obroty to wzrastały to prawie gasł, wystarczyło tylko wcisnąć sprzęgło i obroty trzymał równo. Przy prędkościach miejskich i dojeżdżaniu do skrzyżowania tego nie było widać. Po czyszczeniu przynajmniej to znikło, teraz zawsze obroty trzyma równo. Dalej coś jest lekko nie tak, ale zobaczymy jak trochę więcej pośmigam. Zobaczę też co ze spalaniem, bo do tej pory wydaje mi się że chyba trochę dużo, jakieś 70% po trasie i spalanie miałem 8,7 l/100 km
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2020, 01:45   #24
Kafar1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Wejherowo
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Witam
Podepne się pod temat tyle że u mnie troszkę inne cuda się dzieją. Mianowicie auto po dłuższym postoju po odpaleniu działa ok czyli ok 1000 rpm na ssaniu ale jak tylko ruszę to przez ok 300 m czyli 2-3 min auto ma problem z otrzymaniem obrotów jakowych tzn przygasa a czasem nawet zgaśnie. Po przejechaniu owych 300 m problem znika i auto chodzi ok do kolejnego nocnego postoju. Ktoś wie co może być??
Kafar1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2020, 22:55   #25
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Mi osobiście się wydaje że w tym silniku to tylko przepustnica, oczywiście jeśli rurki od podciśnienia całe, to wszystkie takie zachowania jak u Ciebie czy u mnie to wina przepustnicy. Czyli czyszczenie. U mnie tak jak pisałem po czyszczeniu nastąpiła zmiana, wygląda że jest trochę lepiej. Zastanawiam mnie jeszcze jedno, na przepustnicy jest czujnik ciśnienia, wyciągał go ktoś? da się to potem jakoś złożyć? jest coś tam do czyszczenia?
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2020, 01:19   #26
Kafar1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Wejherowo
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

A jak jest w końcu z tą adaptacją?? Jest ona konieczna czy nie i czy jest jakaś procedura żeby zaadaptować ją samodzielnie??
Kafar1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2020, 08:46   #27
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Ja nie rozbiłem żadnej adaptacji. Do mojej przepustnicy nic nie jest podłączone. Jedynie czujnik MAP ma wtyczkę. Więc nie bardzo też wiem jak taka adaptacja miałaby wyglądać. Po wyjęciu przepustnicy i zamontowaniu do auta, auto odpaliło za pierwszym razem i od razu jechało.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2020, 01:20   #28
Kafar1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Wejherowo
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

No to będe kombinował na chybił trafił i pokolei eliminował możliwe przyczyny. Usterka niby jest ale komp nic nie widzi a jak już cos się dzieje to dosłownie 3-5 min i nawet mechanik nie zdąży zobaczyć co jest nie tak�� a jak te silniki reagują na powiedzmy już troche zużyte świece lub nie prawidłowo dobrane? Bo z tego co wiem powinny być Irydowe czyż nie??
Kafar1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2020, 10:01   #29
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Umycie przepustnicy to jakieś 5 minut roboty z demontażem i montażem. Robota naprawdę bardzo prosta. Wystarczy jakiś środek do mycia gaźników, EGR czy zwykły zmywacz do hamulców. Nic nie skrobiemy, nic nie naciskamy, nie wyciskamy czy tego typu rzeczy, tylko zmywamy, ewentualnie można sobie pomóc pędzelkiem.
Błędu żadnego nie będzie, bo tak jak pisałem do przepustnicy nic nie jest podłączone, jedyne co to można obserwować wskazania czujnika MAP czyli ciśnienia w kolektorze dolotowym.

Według opisu oryginalnej świecy, powinna być irydowa, jeśli to ma jakieś znaczenie.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2020, 11:31   #30
Kafar1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Wejherowo
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec HE - Falowania obrotów i drgawki na biegu jałowym

Dlatego właśnie zacznę od najprostszych rzeczy. A powiedz mi kolego EGR jest nie daleko przepustnicy troszke poniżej umieszczony w bloku silnika prawda? I gdzieś czytałem że trzeba płyn spuścić bo on jest chłodzony, prawda to?? A świece też przy okazji sprawdze i zobaczę co tam siedzi. Ogarne pod koniec tygodnia i dam znać czy pomogło��

A jeszcze jedna rzecz czy ten MAP sprawdzę ELM327 i programem na telefonie??

Ostatnio edytowane przez Kafar1986 ; 02-08-2020 o 11:33 Powód: Sopisanie pytania
Kafar1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , duratec , focus mk2 , obroty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.