Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2016, 13:48   #2951
Fooji
ford::average
 
Avatar Fooji
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Nissan X-trail
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 81
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Cezar77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy proszę powiedzcie mi jaki moduł BT/VC z obsługą USB będzie najbardziej odpowiedni do FF MK3 model 2010-2014 z navi bezdotykową oryginalną ?

Przekopałem mnóstwo tematów i naprawdę łeb mi pęka, informacje są niespójne i ciężko coś konkretnie wyłapać. Oczekuję by moduł w najlepszym przypadku komunikował się w PL oraz wyświetlał informację na wyświetlaczu navi w PL , w najgorszym wypadku komendy mogą być EN a na wyświetlaczu PL .

Wiele jest pisane o CS7T14D212AC oraz 8M5T19C112AL czy końcówka AP. Który najlepiej szukać ?
14D212 ma język polski a cenowo już się prawie nie różni od *112. Wpisz w wyszukiwarkę allegro ford bluetooth i coś sobie wybierz z wyników.
np ten:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

lub ten
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Fooji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 15:50   #2952
Fooji
ford::average
 
Avatar Fooji
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Nissan X-trail
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 81
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mam kolejny problem z nowo zainsralowanym modułem 212. Po włączeniu zapłonu radio (FX) za każdym razem po kilku sekundach włącza się na częstotliwość 88,05 FM. Nieważne co grało przed zgaszeniem auta - USB, Bluetooth, czy radio na innej częstotliwości. Po włączeniu zapłonu zawsze jest tak samo - pogra parę sekund to co grało przed zgaszeniem auta i włącza się radio na częstotliwości 88,05. W forscanie nie było żadnych błędów, przeprowadzniłem samodiagnostykę SRM, ACM i w obu przypadkach też nic nie było. W elmconfig zrobiłem reset modułu SRM i ACM, też nie pomogło.

Co może być nie tak? Walnięty moduł BT?
Fooji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 15:53   #2953
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jest to na pewno wina modułu a nie radia ?Odłącz wtyczkę od modułu i wtedy sprawdź.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 20:35   #2954
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Koledzy a czy rodzaj wyświetlacza nie ma tu wpływu na rodzaj modułu BT/BV ? Po wymianie radia na navi fabryczne mam wyświetlacz o początku BM5T tak jak radio.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2016, 22:00   #2955
Fooji
ford::average
 
Avatar Fooji
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Nissan X-trail
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 81
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to na pewno wina modułu a nie radia ?Odłącz wtyczkę od modułu i wtedy sprawdź.
Trochę dziś zimno, więc nie rozkrecałem schowka, ale ustawiłem w centralnej konfiguracji "no voice control " i radio zaczęło działać normalnie. Jak ustawiłem z powrotem BT high + USB+ BT for nav only, sytuacja się powtórzyła . Radio się samo po paru sekundach od włączenia zapłonu przestawia się na 88.05 MHz. Moduł jest chyba z C-Maxa. Ma to znaczenie?
Fooji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 02:29   #2956
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Fooji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma to znaczenie?
Nie ma.Próbowałeś inne ustawienia np BT/VC High +BT Audio + USB ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 17:11   #2957
Fooji
ford::average
 
Avatar Fooji
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Nissan X-trail
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 81
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma.Próbowałeś inne ustawienia np BT/VC High +BT Audio + USB ?
Próbowałem wszystkie. Wszędzie to samo. Odpiąłem moduł - radio zachowuje się normalnie. Przypiąłem stary moduł - radio zachowuje się normalnie. przypiąłem nowy - znowu po włączeniu zapłonu ustawia na 88,05 MHz. odpięcie bezpiecznika od radia nie pomogło, reset modułu elmconfigiem też nie pomogło.

Co ciekawe jak szybko wyłącze radio po włączeniu załonu i po kilku sekundach je z powrotem włączę to jest wszytko ok - gra to co przed zgaszeniem auta. Tak jakby moduł po kilku sekundach od włączenia zapłonu wysyłał sygnał do radia jaką stacje ma ustawić. Nie da się jakoś zresetować ustawień tego modułu np przez wgranie aktualizacji czy coś?

Przy okazji zmostkowałem masę mikrofonu z masą aux - mikrofon lepiej chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fooji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 21:29   #2958
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie przepraszam że piszę w tym miejscu ale większość tematów dotyczących mojego auta jest już stara a nie dostarcza rzetelnych informacji na temat modułów.

Czy ktoś może mi potwierdzić informację odnośnie współpracy modułów w stosunku do zamontowanego wyświetlacza ?
Zmieniłem w FF mk3 audio na navi, z wyświetlaczem 5 cali BM5T-18B955DE , w związku z faktem iż przez taką wymianę straciłem USB chciałem je przywrócić montując moduł BT/BV z USB o oznaczeniach CS7T14D212AC lub 8M5T-19C112 . Czy owe moduły będą prawidłowo współpracować z radiem i autem ?, czy ktoś już to spinał ?
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 17:32   #2959
maaju
ford::average
 
Avatar maaju
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-11-2015
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 tdci 150PS
Rocznik: 2015
Postów: 98
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał maaju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Jako że nadal walczę z moim brakiem fonii to po przerobieniu ELMa zdiagnozowałem dziś mój system audio i wyszło mi takie coś

KOD B1D79 Wejście mokrofonu

Dodatkowe symptomy usterki:
obwód zwarty do masy

oraz przy samo diagnostyce na żądanie

kod B1215 Zewnętrzna karta pamięci

Dodatkowe symptomy usterki:
Osiągi lub nieprawidłowe działanie

Coś ktoś sugeruje?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponawiam bo może komuś umknęłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maaju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 19:05   #2960
ciapas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus CMAX 1.6 PB
Silnik: 1.6 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał ciapas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Wiem że temat dotyczy głównie mondeo ale nie wiem już który moduł pasowałby do mojego radia w focusie 2 koniec 2006r
posiadam radio 6000cd po wciśnięciu 1-6 otrzymuję
CD_KW_8
30/11/2005
05-01-02
ALIGN
SWP 1-6561
SWP 2--14C044
SWP 3--AC
SWP 4-
Mam fabryczny zestaw nokii i po podłączeniu starego telefonu wszystko działa. Chciałbym podłączyć moduł BT i korzystać z telefonu.
Znalazłem na allegro sporo tych modułów i nie wiem który pasuje.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to sprzedający zapewnia że moduł działa ale nei chce dac kilku dni na sprawdzenie czy zadziała z moim radiem
tu znowu jest 14 dni rozruchowych ale na forum nie znalazłem nic o tym typie modułu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy mo liczyć na pomoc. Ew co sprawdzić. Po zdemontowaniu schowka zrobiłem fotkę może nieco słaba ale
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jak ten modul zdemontować łape wsadzić tam niezwykle ciężko
Czy i ja moge prosić o pomoc w mojej sprawie?
ciapas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.