Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2020, 10:25   #11
Dart8
ford::average
 
Avatar Dart8
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Pszczyna
Model: Focus Mk3.5
Silnik: DW10F
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

Bardzo łatwo się demontuje w FF Mk3 lewy schowek. Tulejki zawiasów są w kształcie litery "C", sa nałożone na poprzeczny trzpień-wyczuwalne palcem. Ale by ją zdjąć należy wcześniej ścisnąć koszyk wewnętrzny schowka w górnej części Jest elastyczny), gdzie po obu stronach są blokady ograniczające/ustalające otwarcie schowka w zamierzonym zakresie.


Ostatnio edytowane przez Dart8 ; 15-04-2020 o 10:27
Dart8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 10:30   #12
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

Panowie, ten topic jest w dziale o Fokusie, otagowany jako MK4.
Focus MK4 ma złącze OBD dostępne elegancko pod deską rozdzielczą u dołu z lewej strony, przy kolanie kierowcy. Zaślepka nie przeszkadza i wisi sobie niewidoczna.
Focus MK2, MK3, MK3.5, Mondeo MK4 i MK5 średnio tu pasują i nic nie wnoszą.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2020, 11:45   #13
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, ten topic jest w dziale o Fokusie, otagowany jako MK4. (...)
Oj, nie bądź aż tak poprawny "politycznie". Wszędzie trafiają się OFF Topic'i a ten nie jest aż tak bardzo "zboczony" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 13:07   #14
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) cos czasem wrzucic na ekran. (...)
Na ekranie lepiej widać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg SYNC.jpg (56.1 KB, 196 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2020, 10:15   #15
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup sobie ELMa z BT za 50zl i zainstaluj darmową apkę FDPF. Wtedy widzisz wszystko i nie jeździsz w ciemno żeby dopalać.
Ja kupiłem tego i działa (...)
Jak wcześniej pisałem, że ja też kupiłem. Ale czy działa prawidłowo to nie wiem. Chyba raczej nie, przynajmniej nie tak sobie wyobrażałem.
Przy pierwszym podłączeniu wyświetlił tylko DPF SOOT (pomijam temperatury i przebiegi), silnik zgaszony i ponownie uruchomiony wyświetla tylko DPF Load. Wyłączenie silnika pod sklepem - zakupy i powrót i uruchomienie silnika - wyświetla wszystkie informacje tak jak powinno być - zdjęcia 1, 2, 3.

Dzisiaj wyjazd do sklepu. Uruchomienie pod domem i dojazd do sklepu (zdjęcie 4) i uruchomienie po 1h i powrót do domu (zdjęcie 5) i nie pokazuje nic oprócz przebytego dystansu od wypalania DPF'a. (ale chociaż wiem, że się wypalał)

Chyba nie tak to powinno wyglądać. Może coś tam trzeba wcisnąć / nacisnąć żeby "normalnie" działało?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (55.3 KB, 111 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (53.8 KB, 86 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (55.1 KB, 75 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (49.5 KB, 74 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (51.8 KB, 74 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."

Ostatnio edytowane przez Andrzej_K ; 20-04-2020 o 10:20
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2020, 14:01   #16
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

Dziwne. U mnie zawsze pokazuje wszystkie parametry. Natomiast nie zgadza sie u mnie parametr od ostatniej regeneracji. Mimo że wypalił 200km temu to pokazuje ok 600 czyli poprzednie wypalanie. Mało jeżdżę więc i mało mogę testować.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2020, 16:05   #17
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwne. U mnie zawsze pokazuje wszystkie parametry.
Czy za każdym razem (przed jazdą) "wtykasz" ten ELM? U mnie jest on "wetknięty" i tylko po uruchomieniu silnika naciskam w nim włącznik.


Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast nie zgadza sie u mnie parametr od ostatniej regeneracji. (...)
To akurat u mnie pokazuje dobrze.


Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mało jeżdżę więc i mało mogę testować.
Też teraz niezbyt dużo jeżdżę i nie mam jak przetestować porządnie.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2020, 20:09   #18
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

Jest na stałe w gnieździe tylko go włączam przed odpaleniem apki. Dzisiaj się dpf wypalił i skasował licznik. Było coś ok 300km po samym mieście od wcześniejszego wypalania. Wszystkie parametry pokazuje od początku. Czasem tylko load wskakuje kilka sekund później od soot.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 05:11   #19
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Wszystkie parametry pokazuje od początku. Czasem tylko load wskakuje kilka sekund później od soot.
Zszedłem do samochodu i trochę potestowałem:

1. Włączam silnik, włączam ELM'a i włączam app'kę - po kilku sekundach wyświetla dystans od ostatniego wypalania DPF i to wszystko.

2. Włączam silnik, włączam ELM'a i włączam app'kę i "zwijam" ekran z FDPF. Wchodzę w ustawienia (w telefonie oczywiście) --> BT --> tu mam SYNC (połączono) i V-Link, "zwijam" ekran i "rozwijam" ten "zwinięty" FDPF i wszystko jest!

Może coś się gryzie, że BT łączy dwa urządzenia na raz? Czy da się wyłączyć SYNC2 przy pracującym silniku? Gdy naciskam potencjometr(?) wyłącza tylko dźwięk, ale SYNC nadal jest włączony. Mogę rozparować telefon i SYNC'a, ale samo wyłączenie jest prostsze.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 5.jpg (51.8 KB, 48 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 6.jpg (54.7 KB, 47 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2020, 06:50   #20
stew66
ford::advanced
 
Avatar stew66
 
Imię: WR
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Ford Focus ST-Line
Silnik: 1.5 EcoBoost 150>195KM 340Nm
Rocznik: 2018/2019
Postów: 245
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF

U mnie nie pokazuje dystansu od ostatniego wypalania, zresztą nie wiele pokazuje, sam nie wiem dlaczego, i rożnie bywa z tym wyświetlaniem danych (GPF silnik 1.5 EB)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200419-125536_Fdpf_Easy-Resize.com.jpg (19.0 KB, 57 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200411-120439_Fdpf_Easy-Resize.com.jpg (19.2 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20200419-125457_Fdpf_Easy-Resize.com.jpg (18.7 KB, 47 wyświetleń)
stew66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.