Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2017, 13:56   #21
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

No tak ale napisz mi choć jeden plus tego. Jaki kolwiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko taki że tył nie świeci. Ale to żaden plus

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 15:54   #22
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

No na moje oko to głównie chodzi o przeciwmgielne:
a) jeśli mijania świecą jako dzienne, to nie powinna się wyświetlać ikona zapalonych świateł a powinna się dopiero zaświecić w momencie jak system uzna że powinien zapalić mijania (mimo że świecą cały czas jako dzienne)
b) nie męczysz się, jak chcesz włączyć przeciwmgielne ale nie możesz, bo system dalej świeci światłami mijania jako dzienne a nie jako mijania (a ikonka mówi Ci że masz zapalone mijania, kiedy nie masz, bo świecą jako dzienne)

Wiem że brzmi to zagmatwanie, ale obstawiam że tego inżynierowie po prostu nie przewidzieli.

Czyli: jadę u siebie. Mam DRL i xenony i czujnik świateł.
Nie zapalę przeciwmgielnych kiedy jadę na DRL i mam ustawiony przełącznik na "A" bo czujnik zmierzchu nie zapalił mi świateł mijania. I jest to logiczne. Jeśli uznam że chcę włączyć przeciwmgielne, to muszę z "A" przełączyć na światła mijania. Zapalą się światła mijania i pojawi mi się ikona zapalonych świateł i wtedy dopiero mogę dodać przeciwmgielne.

Ale - kolega powyżej ma zabawnie, bo włączyć światła mijania jako dzienne i teraz system nie pozwala mu włączyć przeciwmgielnych kiedy one świecą jako dzienne, ale nie wie kiedy świecą jako dzienne a kiedy jako mijania (mimo że świecą te same lampy/żarówki). I z drugiej strony rozumiem, że preferujesz korzystać z ustawienia "A" bo po to masz na pokrętle i rozumiem że nie chce człowiek przełączać z "0" na "mijania" jeśli ma czujnik zmierzchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo zostawiając na "0" trzeba pamiętać żeby przełączyć na mijania a zostawiając na światłach mijania, auto pika po otwarciu drzwi.
Więc rozumiem skąd próba rozwiązania tego problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 16:44   #23
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Ja nadal nie rozumiem po co włączać przeciwmgielne podczas jazdy na światłach dziennych. Chyba że jestem taki tępy i czegoś nie doczytalem albo ktoś nie umie wyjaśnić.
Po co przeciwmgielne? Jak jest mgła. Więc logiczne że wtedy trzeba jechać na mijania.... O matko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtf haha

No zaciekawiło mnie to


Dobra PS doczytałem że witek zrobił co chciał kazał temat zamknąćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 13-11-2017 o 16:54
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 17:24   #24
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,368
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Nie rozumiesz bo nie przeczytałeś o co chodzi (czyli nie rozumiesz).

I uwierz mi, pod żadnym pozorem nie chodzi o włączenie przeciwmgielnych przy włączonych światłach do jazdy dziennej.
Chodzi o fakt, że jadąc na mijania jako dziennych, nie wiesz czy system (z czujnika zmierzchu) przełączył dzienno-mijania na mijania żebyś mógł włączyć przeciwmgielne.
Bo system nie pozwoli Ci włączyć przeciwmgielnych jeśli mijania są włączone jako dzienne kiedy czujnik zmierzchu nie przełączyć tych samych świateł z "dzienno-mijania" na "mijania".

Nie wiem - niech mnie ktoś wspomoże, może ja coś źle tłumaczę.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 17:36   #25
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Rozumiem. Czyli jak mijania masz jako dzienne i świeci kontrolka świateł to nie wiesz czy system przelaczyl na mijania z dziennych czy nie.
A poza tym jadąc we mgle to widać światła to tak na marginesie.
A jeszcze poza tym to nie mając fabrycznych to lepiiej zamontować dzienne niz robic je że świateł mijania, aczkolwiek różnica w cenie jest dużaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zawsze byłem przeciwny montowanie dziennych do " nie xenonów " ale spaliła mi się żarówka ostatnio i tak myślę chcąc kupić komplet dobrych H7 trzeba dac prawie tyle co dzienne. A ja jednak sporo w dzień jeżdżę.... i pewnie założę dzienne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 17:48   #26
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że brzmi to zagmatwanie, ale obstawiam że tego inżynierowie po prostu nie przewidzieli.
I to jest klucz do zrozumienia problemu. Ci inżynierowie nie wychowali się w kraju, gdzie świateł nocnych używa się w dzień. Dlatego podświetlenie zegarów jest jaśniejsze gdy światłą mijania są wyłączone, a przygasa, gdy je włączymy. Bo światłą mijania włącza się gdy zapada zmrok, a nie używa ich za dnia jako inne (w kraju z normalnymi przepisami niepotrzebne) światła.

Jak ostatnio sprawdzałem, to można było używać samych przeciwmgielnych za dnia, bez mijania.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 18:13   #27
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem. Czyli jak mijania masz jako dzienne i świeci kontrolka świateł to nie wiesz czy system przelaczyl na mijania z dziennych czy nie.
A poza tym jadąc we mgle to widać światła to tak na marginesie.
A jeszcze poza tym to nie mając fabrycznych to lepiiej zamontować dzienne niz robic je że świateł mijania, aczkolwiek różnica w cenie jest dużaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zawsze byłem przeciwny montowanie dziennych do " nie xenonów " ale spaliła mi się żarówka ostatnio i tak myślę chcąc kupić komplet dobrych H7 trzeba dac prawie tyle co dzienne. A ja jednak sporo w dzień jeżdżę.... i pewnie założę dzienne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mialem 4 lata philipsa daylight 4, od 2 lat ma je tesciu oddalem mu bo mi w focusie mk3 nie potrzebne ale jak chcesz dzienne to polecam je sa niezniszczalne. Nie wiem ile wytrzymuja te chinskie z ali co sa w atrapach montowane ale na tym forum sa popularne bo fajnie wygladaja. Jezeli natomiast nie masz przelacznika auto na pokretle to polecam wlaczyc tryb swiatel dziennych z mijania wtedy jest mniejsze napiecie na zarowki h7 slabiej swieca w dzien i dluzej wytrzymuja ja juz prawie 2 lata nie zmienialem zarowek.
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 18:50   #28
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał bleekm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli natomiast nie masz przelacznika auto na pokretle to polecam wlaczyc tryb swiatel dziennych z mijania wtedy jest mniejsze napiecie na zarowki h7 slabiej swieca w dzien i dluzej wytrzymuja ja juz prawie 2 lata nie zmienialem zarowek.
Witaj
Jakbyś przeczytał więcej postów, wiedziałbyś, że zapytałem o to kilka postów wyżej. Czy tak się da ustawić za pomocą jakiegoś oprogramowania? Np. Focccus?
Żebyś nie musiał czytać wyżej: mam włącznik z trybem Auto i mam zwykłe przednie światła - bez ksenonów i/lub DRL led.
Obecnie włączyłem ciągłe światła mijania - światła skandynawskie.

Pozdrawiam
Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 19:18   #29
bleekm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 273
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał Witek6935 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj
Jakbyś przeczytał więcej postów, wiedziałbyś, że zapytałem o to kilka postów wyżej. Czy tak się da ustawić za pomocą jakiegoś oprogramowania? Np. Focccus?
Żebyś nie musiał czytać wyżej: mam włącznik z trybem Auto i mam zwykłe przednie światła - bez ksenonów i/lub DRL led.
Obecnie włączyłem ciągłe światła mijania - światła skandynawskie.

Pozdrawiam
Tak focccusem. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zobacz czy masz wlaczone 'Dimmed dipped headlights' jak nie to sobie wlacz.

Ostatnio edytowane przez bleekm ; 13-11-2017 o 19:23
bleekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 20:09   #30
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam "auto" i chciałbym to jakoś wykorzystać i nie chce kupować tych pionowych w plastikach a biorę pod uwagę żarówki 2 funkcyjne w kierunkowskazach bo są 2 razy tańsze i spełniają swoją funkcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekawe jak na żywo wyglądają te dzienne ze świateł mijania. Jest jakiś filmik na Youtube?
I skoro tak się da , aby świeciły słabą mocą , a jak się sciemni to żeby czujnik zmierzchu włączal normalne światła to dlaczego forumowicze tak nie robią, a wszyscy kupują dzienne ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.