Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2021, 11:26   #1
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

Jadę sobie do Zakopanego i jak zwykle w Mondku coś musiało wyjść..
Jak już zjeżdżałem w Krakowie z autostrady to pojawili się jakieś dziwne piski z tyłu, od strony kierowcy... Popatrzyłem co tam z tyłu kładąc się na glebę i nic oprócz tego na zdjęciu nie zauważyłem. To chyba łącznik stabilizatora, tak raczej nie powinien wyglądać, czy to on tak piszczy? Choć wiem, że też tuleje wahacza wzdłużnego nie mają wiele jeszcze życia ale mechanik poradził poczekać do przeglądu, bo jak się ruszy zawieszenie w Mondeo to będzie coś ciągle..

Właściwości jezdne jakoś nie pogorszyły się tylko słychać ten pisk w sumie ciągle.....

Szukać mechanika w Zakopcu, czy dojadę z powrotem do Wawy?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210911_121328.jpg (91.9 KB, 97 wyświetleń)

Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2021, 16:25   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

A prysnij sobie to wd albo nawet woda i sprawdź czy dalej piszczy/skrzypi.

Hamulce Ci nie trzymają?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2021, 18:49   #3
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

Podnieś do góry i zakrec kołem. Jak nie piszczy lub mocno szura to wracaj do domu. W domu będziesz dalej kombinował.
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2021, 19:06   #4
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

Trochę przesadziłem z tym ciągłym piskiem i wprowadziłem też was w błąd, bo sam na początku myślałem o hamulcach... a te nie były gorące, hamowanie tłumiło pisk ale to widocznie zawieszenie reagowało na hamowanie i inaczej się układało, przez co mniej piszczało.
Bardziej chodziło mi o to,że jest to powtarzalne ale jak już się opanowałem i wysłuchałem to piszczy ale tak przerywanie jak złapie choćby najmniejsza nierówność, co na naszych drogach nie jest trudne i przez to co sekundę jest jakiś przerywany pisk. Jakby guma ocierała o coś, pewnie metal. O dziwo z jednej strony chyba piszczy ten łącznik stabilizatora(tak myślę, bo z drugiej strony inaczej on wygląda, nie jest taki "skrzywiony" jak ten ze zdjęcia) a z drugiej raz na jakiś czas chyba "cukierek", czyli tuleja wahacza wzdłużnego... To, ze to nie hamulce upewniło mnie też, że jak skręcam w prawo to nie piszczy, tak samo jak jest mocniej z górki lub pod górkę.
Coś czuję, że 2 koła nie moje, bo pewnie tyle będzie kosztowała wymiana tulei itd. a chyba w to pójdę, bo juz nie chce takich nerwów ponad 400 km od domu

Ostatnio edytowane przez Balian8 ; 11-09-2021 o 19:09
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2021, 21:22   #5
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

sopkojnie dojedziesz do domu cukierek będzie skrzypiał i skrzypiał nawet na nierownosciach może pukać ale dojedziesz ja kiedyś mk4 z chorwacji 1100 km wróciłem
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 16:01   #6
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

Dziś pierwszy raz od przyjazdu pojechałem gdzieś autem ale najpierw polałem widoczny na wcześniejszym zdjęciu łącznik stabilizatora woda... Piskanie ze strony kierowcy ustąpiło a one było mega uciążliwe, wiec choć w spokoju za tydz. przejade do domu. Ona sprawa, że auto ogólnie stało się bardziej twarde i tył czuje bardzo mocno większe nierówności na drodze, ale cóż pewnie reakcja łańcuchowa. Mam tylko nadzieję, że amortyzatory będą ok.
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2021, 14:12   #7
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

Wiecie co tak poczytałem i w sumie to chciałem wymienić jednak tylko "cukierki" (plus te łączniki stabilizatora) ale co dzwonię do mechanika to albo nie mają sprzętu żeby zdjąć te same cukierki, albo raczej są za wymianą wszystkich tulei.
Czy ktoś z Was wymieniał tylko cukierki i dało to zamierzone efekty?
Druga sprawa to na allegro widzę, że komplet tulei bez srób kosztuje 480 zł a komplet wahaczy Febi 800 zł że wszystkim... To nie lepiej dołożyć te 300 zł i mieć all nowe?
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2021, 16:41   #8
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

Febito taki średniak jeśli chodzi o części zamienne. Lepiej kupić tuleje lemfordera, tym bliżej do oryginału pod względem trwałości.

Ja wymieniałem same cukierki, przyrząd pożyczyłem od kogoś z grupy FB za 30zl na weekend. Ale czy one są powodem pisków u Ciebie to nie wiem. Na pewno warto je wymienić jeśli są zerwane.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2022, 17:26   #9
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

Po przyjeździe w tamtym roku z urlopu wymieniłem te łączniki stabilizatora i nie było już uciążliwego problemu z piszczeniem ale jak spytałem mechanika czy wymieniany od razu cukierki to powiedział, żeby poczekać na przegląd i jak coś tam wyjdzie to się dopiero martwić... Przegląd dwa miesiące temu auto przeszło bez problemu ale od tygodnia znów słychać piszczenie i jak wstąpiłem auto na kanał to widać to co na zdjęciu a ja znów po za domem. Na pewno teraz wiem, że teraźniejsze piszczenie z tego cukierka. Chyba muszę zmienić mechanika, bo to nie wygląda dobrze ale, że na przeglądzie to nie wyszło? Guma wystaje z dobry centymetr....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20220507_154130.jpg (85.8 KB, 54 wyświetleń)
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2022, 18:51   #10
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Skrzypiące, a bardziej piszące zawieszenie z tyłu..

Ja nigdy nie wymieniałem stabilizatorów z tyłu, jak piszczało albo inne dziwne dźwięki były to zawsze wychodziło że cukierki były do wymiany.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.