Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2023, 19:52   #21
Nowy_ford_2021
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-03-2021
Model: S-Max
Silnik: 1997
Rocznik: 2010
Postów: 21
Smile Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

Cytat:
Napisał norbi108 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto od Niemca, nie widać żeby puszka była pruta, śruby zardzewiałe przed i za więc raczej grzebane tam nie było

Bump: Jutro rano pierwszy raz go przegonię (po zaślepieniu EGR) zrobię wtedy jeszcze raz pidy i się zobaczy.
To jak będziesz robił logi to najlepiej zapisz cały przejazd (bądź chociaż z 3 minuty)(może być też w momencie wypalania DPF) wszystkie PID-y z modułu PCM (nie rozdrabniaj się wszystkie zarejestruj :-) ) i zapisz do pliku CSV.

Zamieść go później na forum a ja zrobię z tego wykresy i prześlę tobie plik xlsx taki jak mój (popatrz sobie -zdecydowanie lepiej się ogląda i analizuje niż obrazy które zamieściłeś w linku)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nowy_ford_2021 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 19:54   #22
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

Nie ma sensu wszystkich bo im więcej pidow spada rozdzielczość każdego parametru.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 20:01   #23
Nowy_ford_2021
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-03-2021
Model: S-Max
Silnik: 1997
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

Ja robię wszystkie PID-y i nie zauważyłem różnicy. Oczywiście wszystkie w danym module. Jak mieszam z różnych modułów to wówczas zauważyłem opóźnienia i czasami błędy ale to chyba raczej wynika z wolnej komunikacji na złączy ODB a przede wszystkim z różnych linii komunikacji (tak to sobie tłumaczę :-) )
Nowy_ford_2021 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2023, 21:35   #24
norbi108
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 110 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

A więc rano odpalił jak zawsze , za którymś tam razem, rozgrzałem go delikatnie kopcił grożącymi spalinami. Rozpocząłem procedurę wypalania, nagle po około minuty wypalania przestał przestał dymić i zaczął równo pracować. Wszedł na wyższe obroty i ku mojemu zdziwieniu zero dławienia no i spodziewałem się kłębów dymu i nadal nic. Po około 30 minutach wyskoczył komunikat "Regeneracja ukończona jednak nagromadzenie sadzy jest nadal powyżej górnej granicy. Auto mimo wszystko po procedurze pięknie chodziło i nie kopcił. Zrobiłem "reset wartości dpf" i zrobiłem "reset nauczonej pilotażowej dawki wtrysku" i go przegoniłem jakieś 50 km. Auto petarda, podczas jazdy kontrolowałem napełnienie DPF i dosyć szybko dpf load dobił do 35% a soot do 10%. Zatrzymałem się i znowu zrobiłem statyczne napełnienie, tym razem jakby nie miał idealnych obrotów i zauważyłem,że podczas wypalania nie miał chwilowego spalania około 2,0 do 3,5 tylko około 1,0 czyli trochę mało. Tym razem dłużej się wypalał lecz też ten sam komunikat " sądzą powyżej.......". Po procedurze znowu reset już tylko DPF i znowu zapełnienie dobiło do 35% jak po pierwszym razem. Auto normalnie jechało po procedurze, nie kopcił. Nie wiem co myśleć, program twierdzi że jest 35%, a na procedurze że nagromadzenie sadzy poza górna granicą. Nie rozumie tego. Rano go odpalę i zobaczę czy po tym resecie dawki już normalnie będzie odpalał i czy będzie kopcił.

Bump: Z tym zapisem teraz przeczytałem, kurcze dałem plamę
norbi108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2023, 21:40   #25
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

Z tym nagromadzeniem sadzy to chyba tak ma każdy w polifcie. U siebie i innych którzy to robili tez to było. U mnie po wypalaniu spada do 15%okoko.wez go na autostradę i Przegoń go konkretnie.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2023, 21:43   #26
norbi108
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 110 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

No i dzięki za ten wykres, postaram się zapisać pidy

Bump: Czyli możliwe że te 35% jest mało wiarygodne? Nie mam błędów więc przegonię go i powinien się sam wypalić
norbi108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2023, 06:22   #27
norbi108
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 110 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

Rano prawie żadnej poprawy, znowu ciężko pali, udostępniam filmy.
Jedyna różnica po tej wczorajszej akcji, że jak rano odpalił to już po kilkunastu sekundach wyrównały się obroty [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A wczoraj wieczorem , czyli 8 godzin po wypaleniu odpalił od strzała i równo chodził bez kopcenia.
Ktoś mi podpowiedział że może jest dpf zaklejony i gdy łapie wysoką temperaturę to jakoś działa, maź stygnie i znowu nie ma przepływu????
norbi108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2023, 17:34   #28
mareasb
ford::average
 
Avatar mareasb
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: podbeskidzie
Model: mondeo mk3, mk4
Silnik: 2.0 TDCi 130KM, 2.0 TDCi 143KM
Rocznik: 2002, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

Skoro wiesz że wtryski sprawdzone to pozostaje albo dolot paliwa albo wylot spalin (zakładając że czujnik wału, wałka jest ok) - najprościej filtr paliwa, trudniej stopiony katalizator/ uszkodzony DPF - jak byś tak wydech rozczepił za turbiną...
mareasb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2023, 19:55   #29
norbi108
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 110 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

Na samym początku problemu wymieniłem filtr paliwa, powroty paliwa(te małe gumki na zaworkach były już w średnim stanie). Rurka zasilania bez pęcherzyków powietrza. A teraz najlepsze, dzisiaj po pracy popołudniu znowu go odpaliłem, zapalił co prawda za drugim razem bez piłowania rozrusznikiem i po kilku sekundach zaczął super chodzić i nie puścił nawet dymka. Runda kilkanaście kilometrów bez żadnego problemu. Ręce opadają. Nie mam chwilowo kabla więc nie robiłem pidów.
norbi108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2023, 19:59   #30
Nowy_ford_2021
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-03-2021
Model: S-Max
Silnik: 1997
Rocznik: 2010
Postów: 21
Domyślnie Odp: prawidłowe parametry 2.0 TDCi 2012r Forscan

Cytat:
Napisał norbi108 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rano prawie żadnej poprawy, znowu ciężko pali, udostępniam filmy.
Jedyna różnica po tej wczorajszej akcji, że jak rano odpalił to już po kilkunastu sekundach wyrównały się obroty [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A wczoraj wieczorem , czyli 8 godzin po wypaleniu odpalił od strzała i równo chodził bez kopcenia.
Ktoś mi podpowiedział że może jest dpf zaklejony i gdy łapie wysoką temperaturę to jakoś działa, maź stygnie i znowu nie ma przepływu????
Na filmie to widać jak ciężko odpala. Porównując do mojego to powiedziałbym że strasznie odpala( jak stary traktor ursus c330 :-) ) Bez obrazy. :-) U mnie po nocy to wystarczy lekko dotknąć stacyjki a samochód już chodzi. I to za każdym razem. Więc może coś w dolocie paliwa jak podpowiada kolega mareasb.
Nowy_ford_2021 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.