Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2024, 19:18   #1
Mateo03
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2023
Model: C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Drgania podczas przyspieszania

Jestem na etapie zakupu Kugi 4x4. 190k przebiegu, potwierdzony wpisami w Fordzie. Podczas jazdy testowej auto dziwnie drzy przy rozpędzaniu się. Jak rozpędzam się bardzo delikatnie to jest ok, jeśli natomiast trochę mocniej zaczyna drżeć. Jak przestaje się rozpędzać i trzyma prędkość to jest ok. Na lewarku brak drżenia czy luzów, dmumasy nie słychać na postoju. Oprócz tego brak jakichkolwiek styków, hałasów czy innych rzeczy. Czy taki urok tych aut z napędem 4x4 i np. przy rozpędzaniu „zapina” się druga oś i lekko drży czy jest to jakaś usterka mechaniczna? Nigdy nie miałem Suva więc wolę dopytać.
Dużo się naczytałem o potencjalnych problemach i zastanawiam się czy brać auto czy odpuścić?

Mateo03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2024, 20:35   #2
Sisiek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Kraków okolice
Model: KUGA AWD ST-Line X
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2023
Postów: 20
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania

Nic ma nie drżeć. Przyspieszenie ma się odbywać w sposób płynny bez telepania w pełnym zakresie przekazywanej mocy. Miałem kiedyś w Mondeo taką przypadłość, winny okazał się przegub napędowy na jednym z kół. Ale tak jak piszesz, przyczyn może być więcej i należałoby auto zdiagnozować.
Sisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2024, 18:59   #3
Mateo03
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2023
Model: C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania

Dziękuję za pomoc.
Można jakoś samodzielnie zdiagnozować czy bardziej to przeglub czy coś grubszego? Auto jest na prawdę w super stanie i chciałbym go wziąć ale martwi mnie ten problem.
Przy bardzo delikatnym przyspieszaniu nic się nie dzieje. Co jeszcze można sprawdzić?
Mateo03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2024, 19:34   #4
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania

Przegub wewnętrzny, bo pewnie o nim mowa, ciężki będzie do diagnozy bez jego rozebrania i sprawdzenia powierzchni kielicha i krzyżaka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2024, 21:07   #5
Sisiek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Kraków okolice
Model: KUGA AWD ST-Line X
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2023
Postów: 20
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania

Ja zdiagnozowałem sobie sam unosząc jedno koło, hamulec ręczny i zapinając biegi. Telepało lewym kołem aż miło podczas gdy uniosłem prawe to był spokój. Ale to był FWD i nie wiadomo czy w Twoim przypadku się to sprawdzi, czy objawi się bez obciążenia. Nie wiem też czy w ten sposób da radę AWD. Czy nie będzie chciała zjechać z podnośnika. Zawsze można podnieść całość. Taki pierwszy nieinwazyjny krok w diagnozie. A nuż coś się objawi.
Sisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2024, 15:24   #6
guliusz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2013
Model: Ford Puma
Silnik: 1.7
Rocznik: 1988
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał Mateo03 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za pomoc.
Można jakoś samodzielnie zdiagnozować czy bardziej to przeglub czy coś grubszego? Auto jest na prawdę w super stanie i chciałbym go wziąć ale martwi mnie ten problem.
Przy bardzo delikatnym przyspieszaniu nic się nie dzieje. Co jeszcze można sprawdzić?
U mnie kiedys byly opony z tylu lysawe, polecalbym sprawdzic kola na maszynie czy nie maja bic. Pozdrawiam
guliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2024, 15:55   #7
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania

jeśli drgania następują tylko podczas przyspieszania, to proponuje sprawdzić krzyżak na wale.
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2024, 21:23   #8
Mateo03
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2023
Model: C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania

Panowie, dzisiaj jeszcze raz zrobiłem jazdę testowa, nieco dłuższa i mam nowe obserwacje. To nie jest do końca trzęsienie budą, a trzęsienie czuć na fotelu przy mocniejszym przyspieszaniu, np. Jadę 80 km/h i wrzucam 5 bieg, jak przyspieszam delikatnie to jest ok, a jak mocniej to czuć te drżenie, jeśli natomiast zrzucę na 4 i przyciskam do 3 tys obrotów albo wyżej to nic nie czuć. Tak samo z 5 na 6 bieg przy prędkości ok 110-120. Przyspieszaniu do ok. 70 km/h nic nie czuć, jest wszystko ok.
Dodatkowo przy zapaleniu auta (podobno nie palony cały poprzedni dzień) miałem wrażenie jakby układ paliwowy był zapowietrzony. Czy to możliwe że drżenie jest efektem jakiś problemów z paliwem czy to raczej coś z przegubem? Opony są też 235/60 R16, nie są trochę za szerokie, czy one mogą mieć wpływ?
Mateo03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2024, 11:18   #9
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania

Nikt nie ma szklanej kuli. Jak masz wątpliwości co do stanu technicznego samochodu i tego, ile mogą kosztować potencjalne naprawy, to nie kupuj albo zawieź go do warsztatu w celu diagnozy i wyceny. Przebieg jasno wskazuje, że to nie jest "nówka sztuka".
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2024, 15:02   #10
Mateo03
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2023
Model: C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania

Jestem umówiony na jutro, ale nie znam żadnego mechanika któremu mogę ufać. Umówiłem się do lokalnego z dobrymi opiniami i zobaczymy co powie. Dopytuje bo chce mieć jakieś pojęcie zanim ktoś nawmawia mi jakiś bajek
Mateo03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.