Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2018, 16:50   #331
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Spróbuj
Amortyzator otworzyłem. Na drugim zdjęciu faktycznie wygląda jakby był zsunięty, na 1 i 3 wygląda ok i ma zapięte dokładnie tak pasy jak dorosły. Przyglądałem się dokładnie.

Dorosły w razie zderzenia leci do przodu nie brzuchem , a bardziej głowa i tłowiem. ( tak mi się wydaje ) dziecko ( odpukac ) analogicznie.

Macałem dziecku gdzie przechodzi dolny pas i analogicznie jak dorosłemu, Górna część pasa biodrowego jest na granicy kości biodrowej z brzuchem czyli pas leży na biodrach.


I nie żeby komuś coś udowadniać, ale jako ciekawostkę napiszę że przez ostatni tydzień z ciekawości pytałem kolegów, znajomych i wcale nie jest dobrze.
5-6 latków wożą tylko na podkładkach, dzieci mniejsze od mojego ( choć starsze ) wożą w fotelikach 15-36, foteliki mają najtańsze typu ferrari itp , używane nie wiadomo ilu letnie. Ich firma noe obchodzi , fotelik to fotelik. No jest jak jest , zarówno u ludzi boedniejszych jak i bogatszych.
To tak w ramach ciekawostki .
Wiec to ze ktos ma 2 czy 3 znajomych , ktorzy faktycznie zmieniaja foteliki po kolei co 2 lata to nie znaczy ze wszyscy tak robią, a wrecz bardzo zdecydowana większość tym się nie interesuje.
Zresztą zaczerpnąłem wiedzy nawet w stolicy to odpowiedź była z uśmiechem, że 9 latka już kilka lat w foteliku jeździ...
To są realia.

Oczywiście napisałem jako ciekawostkę bez chęci dyskusji w tym temacie. Każdy odpowiada za swoje dzieci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
dzieciak siedzi nie opierając głowy o zagłówek,
Opiera bardzo ładnie. Do zdjęcia się nachylił, ale zobaczę czy da się jeszcze docisnąć bardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 18:43   #332
r10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-04-2018
Model: Focus mkI
Silnik: diesel
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na 1 i 3 wygląda ok i ma zapięte dokładnie tak pasy jak dorosły. Przyglądałem się dokładnie. Dorosły w razie zderzenia leci do przodu nie brzuchem, a bardziej głowa i tułowiem. dziecko analogicznie.
Macałem dziecku gdzie przechodzi dolny pas i analogicznie jak dorosłemu, Górna część pasa biodrowego jest na granicy kości biodrowej z brzuchem czyli pas leży na biodrach.
No właśnie nie może jak dorosły. Dziecko ma inną budowę miednicy (bioder). Głowny sens wszelkich "poddupników" jest taki, żeby pasy (samochodowe) szły w dół, a nie do tyłu. (i taki jest sens bliźniaczych fotelików Pallas, że mają podwyższajacą podstawę pod siedziskiem)
Może spróbowałbym coś włożyć pod pupę (jak już pisałem pomiędzy bazę fotelika, a wyjmowaną podkładkę pod tapicerką) na te najbliższe 2-4 miesiące. Np. wyciąłbym z karimaty na kształt podkładki, która w foteliku już jest.

I zwróć uwagę, żeby przed buzią dziecka niczego nie było (żadnych twardych przedmiotów w kieszeni fotela przedniego).

Ostatnio edytowane przez r10 ; 16-05-2018 o 18:46
r10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 19:41   #333
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] podana przez Ciebie "ciekawostka" to niestety nasza bardzo smutna rzeczywistość. Dopóki nie miałem własnego dziecka to temat mnie kompletnie zgrzewał ale dużo czasu poświęcić nie trzeba żeby się czegoś w tej materii dowiedzieć. No ale trzeba chcieć. Pewnie wszystkiego jeszcze nie widziałem a już o mnóstwo dzieciaków się martwię. Taki mamy klimat, że ludzie potrafią wydać*300 patoli na samochód a dzieci wozić nie dość, ze w fotelikach za 200 zeta to jeszcze beznadziejnie zapiętych.

Z pasem biodrowy musisz dążyć do tego:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zobacz jak płasko przebiega i jak schodzi po udach. Do tego powinieneś dążyć. Spróbuj może jak radzi r10.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2018, 21:18   #334
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj
Rozumiem teraz nieco bardziej. Noe wiedziałem, że aż tak. Wszędzie w internetach gdzie przeglądałem to były tylko opisy, aby pasy nie były na brzuchu .
Dzięki za podpowiedzi , mam punkt odniesienia

Aczkolwiek czy za rok czasu , gdy mój będzie miał np 110 cm i np 17-18 kg , to czy pas nadal nie bedzie przechodził przez biodra jak na moich zdjęciach wyżej? Dziecko nadal będzie szczupłe, wyższe ale podobnie szczuple.

Jak tam u was z np 4 latkami, pas już ładnie trzyma na udach ? Czy już ni3 jest to aż takie ważne, z racji że np głowa staje się coraz mniejsza względem ciała, bardziej niż np w wieku 2 lat ?

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 16-05-2018 o 21:21
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 05:20   #335
savo
ford::advanced
 
Avatar savo
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK 4
Silnik: 2.0 PB 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 230
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

A ogarniał ktoś z was taki pas??
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jakie są wasze opinie na temat tego ustrojstwa. Ostatnio w gazetach moto zrobił się on popularny.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
savo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2018, 07:09   #336
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Nie wnikam, tylko cytat (ale intuicja podpowiada to samo):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
W ostatnim czasie na fotelikowym rynku pojawiły się też dwa urządzenia, które reklamowane są jako „bezpieczna alternatywa dla fotelików i podkładek”. Jednym z nich jest amerykański Mifold a drugim polski smart KID belt, oba mają homologację, więc podobnie jak poddupniki chronią przed mandatem! Mifold został już przetestowany przez niemiecki ADAC i austriacki ÖEAMTC. Wyniki tych testów nie są zaskakujące. Za bezpieczeństwo Mifold otrzymał jedną gwiazdkę, oczywiście najgorsze wyniki zanotował za zderzenie boczne, przy czołowym było nieco lepiej (tak na 2 gwiazdki).

Nie jest to więc bezpieczna alternatywa dla fotelika samochodowego, aczkolwiek całkiem możliwe, że jest to alternatywa dla poddupników, które jak wiadomo, nie zapewniają odpowiedniej ochrony w trakcie wypadku samochodowego. Uważajcie też na pozytywne opinie, jakie można znaleźć w internecie o smart KID belt, sama skasowałam na blogu sporo komentarzy zachwalających to urządzenie pisanych przez „PRowców”.
W gazetach popularny ale to same reklamy.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 10:24   #337
kruuuf
ford::amateur
 
Imię: Aneta
Zarejestrowany: 01-10-2018
Model: skoda
Silnik: 1.2
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Dzień dobry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukuję pomocy w kwestii samochód-fotelik. W naszej fabii mamy dla 2.5latki axkid rekid, który jest fantastyczny ale wyłącza z używania przedni fotel. Musimy kupić niwy samochód bo niedługo urodzi się druga dzidzia i w samochodzie braknie miejsca.
Czy C-Max jest dobrym wyborem? Ktoś miał przyjemność montować rwf i łupinke a później 2xrwf w konfiguracji środek+prawa strona żeby z lewej jeszcze zmieścił się "tradycyjny" pasażer? Czy to raczej niewykonalne...?
kruuuf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 10:57   #338
Caribou
ford::average
 
Imię: Caribou
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: Warszawa
Model: C-Max // S-Max
Silnik: 1.5 Ecoboost 150A6 // 2.0 Ecoblue 190A8 AWD
Rocznik: 2015 // 2018
Postów: 72
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał kruuuf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poszukuję pomocy w kwestii samochód-fotelik. W naszej fabii mamy dla 2.5latki axkid rekid, który jest fantastyczny ale wyłącza z używania przedni fotel. Musimy kupić niwy samochód bo niedługo urodzi się druga dzidzia i w samochodzie braknie miejsca.
Czy C-Max jest dobrym wyborem? Ktoś miał przyjemność montować rwf i łupinke a później 2xrwf w konfiguracji środek+prawa strona żeby z lewej jeszcze zmieścił się "tradycyjny" pasażer? Czy to raczej niewykonalne...?

Mogę się wypowiedzieć o C-MAX 2015 (nie grand). mam teraz dwójkę maluchów 2,5 i 5 m-cy. Foteliki - dla młodszego nosidełko maxicosi a starszy też maxi cosi (nie pamiętam modelu ale montowany pasami - bez isofix).


Na środku nie ma tragedii wielkiej ale na dłuższą trasę siedzieć tam jest męczące. Brakuje też trochę długości - w sensie jak ja chciałbym bardzo wygodnie siąść to z tyłu za mną nosidełko się średnio mieści.

Gorsze, że mój model nie ma wyłącznika poduszki powietrznej z przodu bo odpada mi konfiguracja starszy z tyłu a młodszy z przodu.

ja czekam teraz na S-MAXa ale im dłużej czekam tym bardziej się zastanawiam czy rzeczywiście potrzebuję większe auto. Gondoli za moment nie będziemy już wozić. C-MAX jest fajny, pakownym i subiektywnie dla mnie piękny jednak środkowe miejsce jest mało wygodne - więc jak dłuższe trasy to lepiej coś szerszego
Caribou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 11:13   #339
kruuuf
ford::amateur
 
Imię: Aneta
Zarejestrowany: 01-10-2018
Model: skoda
Silnik: 1.2
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Ojej, to faktycznie krótki się wydaje... Tym bardziej że rwf-y są miejscozerne i na szerokość i na długość właśnie...
Dzięki wielkie za opinię, widzę że nawet to będzie trzeba sprawdzic i przemierzyć.
Chociaż jeśli chodzi o trasę to taka powyżej 1h jazdy raczej nie zdarzy się częściej niż raz w roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
kruuuf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 11:30   #340
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

2x RWF to tylko S-max/Galaxy raczej. chyba ze jakieś małe, typu Recaro zero1. lub Joy Spin 360
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.