Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2019, 21:39   #11
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Witam . Ja przejechałem swoja Kugą 950km i także skrzypi. to jest tak jakby delikatnie ocierać styropianem o styropian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest to słyszalne 1,2 beg i przy odpuszczeniu "gazu". Jutro chyba posmaruję gumę pod maską przy podszybiu i zobaczę . Nastepne co wi wpadło do głowy to zdejmę wycieraczki i sie przejadę . Kolega mi mówił ,ze w Peugeocie tak iał że gumy od wycieraczek skrzypiały mu w zetknieciu z szybą przy wolniejszych obrotach . Jak to nie pomoże to stawiam na coś w stylu ,ze gdzieś gąbka wygłuszeniowa , pianka itd . A może trzeba zwyczajnie trochę pojechać w las ? Jakies górki , wyboje koleiny , dziury itd i zwyczajnie się "ułoży " ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 18:29   #12
Jankon
ford::average
 
Imię: JJ
Zarejestrowany: 08-08-2006
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 83
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posmaruję gumę pod maską przy podszybiu i zobaczę . Nastepne co wi wpadło do głowy to zdejmę wycieraczki
Wiem, że tego typu odgłosy często się "niosą" po aucie, ale ja mam nieodparte wrażenie, że dźwięk dochodzi z dołu - z przedniej części tunelu środkowego (z okolic styku z grodzią czołową). Uszczelki maski już sprawdzałem wcześniej - to nie to.

Tak czy inaczej wielka prośba - jak ktoś wyczai o co chodzi, niech koniecznie napisze. Przyda się, jak widać, więcej niż jednej osobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jankon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 09:04   #13
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

To musi być coś związane z nadwoziem. Przelotka , wytłumienie , podkładka , przekładka , gumka srumka ..........................etc . Każdy z nas ma inny silnik , więc nic z mechaniki . W serwisie może juz na to wpadli co to jest ?
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 18:15   #14
maciej555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To musi być coś związane z nadwoziem. Przelotka , wytłumienie , podkładka , przekładka , gumka srumka ..........................etc . Każdy z nas ma inny silnik , więc nic z mechaniki . W serwisie może juz na to wpadli co to jest ?
W tym, z którego korzystam (Bemo w Poznaniu) nie. Pod koniec lutego mam pierwszy przegląd, może coś się do tego czasu zmieni w ich obeznaniu z tematem.
maciej555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2019, 22:32   #15
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Talking Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał maciej555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym, z którego korzystam (Bemo w Poznaniu) nie. Pod koniec lutego mam pierwszy przegląd, może coś się do tego czasu zmieni w ich obeznaniu z tematem.
Czy rozmawiałeś z Nimi na ten temat . Jesli tak to co mówili?

Ja dzisiaj zauważyłem,że skrzypienie się nasiliło i nasila jeszcze bardziej po wjechaniu jednym kołem na krawężnik . Szukałem nasłuchiwałem , przesmarowałem uszczelki gumy , zdjąłem wycieraczki i niestety było to nadal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myslę ,że to jednak będzie cięzki temat bo przecież nie będę rozbierał nowego samochodu .....................nawet w serwisie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2019, 13:41   #16
maciej555
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-02-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Cytat:
Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy rozmawiałeś z Nimi na ten temat . Jesli tak to co mówili?

Ja dzisiaj zauważyłem,że skrzypienie się nasiliło i nasila jeszcze bardziej po wjechaniu jednym kołem na krawężnik . Szukałem nasłuchiwałem , przesmarowałem uszczelki gumy , zdjąłem wycieraczki i niestety było to nadal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myslę ,że to jednak będzie cięzki temat bo przecież nie będę rozbierał nowego samochodu .....................nawet w serwisie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zglaszalem to 4 razy, głównie przy okazji innych usterek.
Z wszystkim sobie poradzili poza tym trzeszczeniem. Pechowo usterka nie wystąpiła kiedy u nich byłem. Pokazałem im nawet filmik , na którym wszystko idealnie widać i słychać, ale stwierdzili, że muszą to sami zaobserwować. Na pewno nie odpuszczę nawet jeśli będą mieli rozebrać pół samochodu. Póki co czekam na przegląd, który mam mieć w lutym.
maciej555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 20:22   #17
Jankon
ford::average
 
Imię: JJ
Zarejestrowany: 08-08-2006
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 83
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Odświeżę nieco temat:

Nie zauważam u siebie związku z temperaturą, wilgotnością, ani niczym innym.
Rzeczywiście skrzypienie najbardziej słyszalne jest podczas operowania gazem. Dzisiaj jednak utwierdziłem się w przekonaniu, że nie jest to związane z naciskiem na pedał. Otóż to samo występuje na tempomacie - mała prędkość (np. 2. bieg), włączamy tempomat, zmieniamy prędkość przyciskami +/- na kierownicy i też skrzypi (przynajmniej u mnie).
Skoro pedał gazu nie jest mechanicznie związany z silnikiem, to raczej nie on. A może to pedał sprzęgła lub hamulca? Może kolumna kierownicy?

Drążę temat, bo mimo wszystko wołałbym to zwalczyć samemu. Słabo uśmiecha mi się jechać do ASO, tłumaczyć co i jak, później czekać godzinę lub dwie, a na koniec i tak może się okazać, że efekt żaden. No i jest jeszcze najważniejsze - akurat w tym dniu musi skrzypieć! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jankon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2019, 11:00   #18
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Ja przy każdej jeździe staram się namierzyć co to jest i gdzie to piszczy i ociera . Niestety ciągle porażka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak nic sprzedali nam świerszcza w wyposażeniu dodatkowym za darmo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Konia z rzędem temu , który wykryje co to jest . Nie chce juz nawet na nic stawiać bo zwyczajnie to może być wszystko . To musi być przypadłosć Kugi bez względu na to czy jest to benzyna zy diesel to jedno mozemy stwierdzic na 100%. Ciekawe czy użytkownicy innych modeli nowych fordów mają podobny problem ?

Ostatnio edytowane przez KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI ; 31-01-2019 o 11:02
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2019, 13:31   #19
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Czytam ten temat i nie jestem pewien ale czy to nie czasami mocowanie silnika, któraś z poduszek? Sprawdź na kanale może jakiejś kiepskiej jakości.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 22:59   #20
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Skrzypienie przy puszczaniu pedały gazu

Raczej nie bo przynajmniej u mnie jak się wysiądzie z pojazdu to nic nie słychać . U mnie to jest tylko w środku .
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.