Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2019, 19:35   #471
gurtaz
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-05-2016
Skąd: śląsk
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 63
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

A ja dodam od siebie inna rzecz. Przy mapach F6 miałem chińska antenę która działała bardzo źle, zmieniając na mapy F7 zmieniłem przy okazji antenę na brandowana VW, było wszystko ok. Dziś po aktualizacji na F8 zrywa sygnał gps, jest bardzo słaby. Wyświetla się błąd nawigacji. Albo przypadek z awarią anteny albo coś poszło nie tak...

gurtaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 22:01   #472
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

No to kolejne wieści z frontu walki o światowy ... sukces w instalacji map...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczorajszy autoinstall został zmodyfikowany do takiej postaci:

Kod:
; SYNC3 F8 map update

[SYNCGen3.0_3.0.18261_PRODUCT]
Item1 = Gracenote remove
Open1 = SyncMyRide\GB5T-14G386-SC.tar.gz
Item2 = Map license
Open2 = SyncMyRide\JR3T-14G424-BD.tar.gz
Item3 = Map
Open3 = SyncMyRide\JR3T-14G421-BD.tar.gz
Options = Delay
[SYNCGen3.0_ALL]
Item1 = Map
Open1 = SyncMyRide\JR3T-14G421-BD.tar.gz
Item2 = Map voice
Open2 = SyncMyRide\JR3T-14G422-BD.tar.gz
Item3 = Gracenote
Open3 = SyncMyRide\JR3T-14G423-AA.tar.gz
Options = Delay,Include,Transaction
Po "powrocie" pliku mapy w drugiej fazie wróciły tez wszystkie komunikaty i ostrzeżenia związane z instalacją!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do tego po zakończeniu wszystko było "na swoim miejscu" i poprawnie zidentyfikowane:
JR3T-14G391-AD
JR3T-14G423-AA
JR3T-14G421-BD
JR3T-14G422-BD
JR3T-14G424-BD

Z tego morał taki, że to drugie wystąpienie pliku mapy ma znaczenie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji okazało się także, że moje wyobrażenie jak koledzy od QNX dla Sync3 tworzący aplikację APP_SUM (manager aktualizacji Sync3) rozumieją słowo "Transaction" zupełnie rozmija się z rzeczywistością.
Otóż żadne pliki (domniemywałem, że Gracenote) nie są kopiowane na pendrive pomiędzy fazami. Jak się wyjmie pendrive po pierwszej fazie (na zgaszonym silniku), to na nim nie ma żadnych śladów przebiegającej aktualizacji. Nic nie jest kopiowane z Sync3 na pendrive.

Całe szczęście, że kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] spędza ferie na nartach - dzięki temu, że "nie dopilnował" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kupiłem w Bydgoszczy kilka sztuk APIM EU z navi za akceptowalne pieniądze i mogę testować sobie w spokoju proces aktualizacji.

Idę sprawdzić, czy na kolejnej jednostce pójdzie znów "bez bólu". Wtedy myślę, że będzie mozna stwierdzić, iż ten powyższy autoinstall "jest perspektywiczny"
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-01-2019 o 20:41
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 22:24   #473
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

ahhhh macie problemy, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kontra @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (aczkolwiek milo ze piszecie dla ogółu ) soft musi być świeży........

aktualizacja i finał , ja tam zwolennikiem ponoszenia softu wiec???? @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tez lubi wgryać swiezy soft "
ja jakoś dziwnych problemów nie miałem (tosz to 20 minut dłużej),........ to tak jak na windę x64 zainstalować cos x32 z jakiś starych lat,

PS. z całym szacunkiem , nie mowie już o komputerach 386 z koprocesorem , (zapewne Tadeusz pamięta, a 486 to już szczyt byl
) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
DO KOŃCA ŻYCIA NA EMERYTURZE.. Ale jak mi się chce.. to pomogę .

Ostatnio edytowane przez kzmuda1 ; 18-01-2019 o 22:35
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 22:33   #474
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał kzmuda1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... piszecie ...
...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 09:27   #475
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
...Idę sprawdzić, czy na kolejnej jednostce pójdzie znów "bez bólu". Wtedy myślę, że będzie mozna stwierdzić, iż ten powyższy autoinstall "jest perspektywiczny"
Jednostka znowu miała mapy 4 14 (najstarsze możliwe dla EU).
Okazało się, że to obecność tych map "wyłącza" wstępne komunikaty/ostrzeżenia na starcie aktualizacji.
Podany powyżej autoinstall w przypadku map 4 14 "startuje od ręki" bez ostrzeżeń i informacji.
Obecność drugiego odwołania do pliku map wydaje się jednak istotna, gdyż tym razem mapa 4 14 został zastąpiona przez F8 w pełni i z plikiem identyfikacyjnym.

JR3T-14G391-AD
JR3T-14G423-AA
JR3T-14G421-BD
JR3T-14G422-BD
JR3T-14G424-BD

Tak więc prace nad "stabilnym" autoinstallem do map F8 ze swojej strony uważam za zakończone.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 09:41   #476
Radek_Ranger-
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Słupsk
Model: Ranger
Silnik: 3.2 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

No dobra , a jak ściągnąć plik : JR3T-14G423-AA.tar.gz
Radek_Ranger- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 09:48   #477
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

hmmm. do 18261 poszło bez problemu, ale Twój autoinstall do map nie uruchamia sie.. Jak instalowałem 18261, wyjąłem pen i pokazał się komunikat o błędzie. Przy mapach nic się nie pokazuje. Inastalowałem na F7

Ostatnio edytowane przez elfi ; 19-01-2019 o 09:58
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 10:00   #478
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał elfi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmmm. ....
To jest właśnie powód, dla którego lepiej by było to robione w oparciu o pewien zasób doświadczeń...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autoinstall jest OK - sam to udowodniłeś, ze działa próbując mu pochopnie przerwać robotę... A poza tym - żaden on "mój" - zrobiony jako modyfikacja autoinstalla fabrycznego.
Brak dostępu do opisu dyrektyw managera aktualizacji Sync3 (programu APP_SUM) uniemożliwia sensowne zabranie się do roboty i napisanie czegoś samemu.
Działamy ciągle na domysłach i zgadywaniu "co to może robić".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 10:11   #479
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Autoinstall działał przy oprogramowaniu 18261 i tam przerwałem "robotę". Gdy instalowałem MAPY i przerwałem nie było komunikatu o błędzie. No cóż pozostaje czekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2019, 10:18   #480
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał elfi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Gdy instalowałem MAPY i przerwałem nie było komunikatu o błędzie. No cóż pozostaje czekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapraszam - podjedziesz, to pokażę, że wszytko działa jak należy. Wytłumaczę też na czym polega Twój błąd. Zupełnie po koleżeńsku.

Bo na co chcesz czekać?

Myślę, że wycieczka ZG - KAT będzie szybszym rozwiązaniem problemu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.