Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2007, 09:34   #1
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie gwarancja i TAXI

Dzień dobry.

Może to niezupełnie na temat ale przedwczoraj odwiedziłem kilku dealerów różnych marek w krakowie. Szukam taksówki, więc obowiązkowym pytaniem było:
czy używanie pojazdu jako taxi ma wpływ na gwarancję
a teraz chronologicznie:

- salon citroen przy wielickiej:
sprzedawca: "No to może być używanie samochodu ponad miarę"
ja: "40kkm rocznie to jest ponad miarę?"
sprz: "Nie"
ja: "A 40kkm rocznie z kogutem, naklejką na drzwiach i taksometrem?"
sprz: "No to chyba też nie"
REASUMUJĄC: CHYBA NIE, więcej się nie dowiedziałem

- ford przy tischnera zdaje się - wszystko wyjaśnione jak-należy, gwarancja jest, zniżka dla taksówkarzy i na samochody firmowe, pan mi pokazywał c-maxa i opowiadał o nim tak sprawnie, że prawie kupiłem, zero zniecierpliwienia, chyba z godzinę marudziłem,

- skoda na górze borkowskiej
sprz: "Chyba nie ma wpływu"
ja: "A można by się upewnić?"
sprz: "Proszę?"
ja: "No o tej gwarancji, czy można to sprawdzić?"
sprz: "O ile mi wiadomo, nie ma wpływu. Przecież taksówkarzom tez sprzedajemy"
ja: "O ile Panu wiadomo"
sprz: "Ja jestem przekonany"

REASUMUJĄC: ja nie byłem przekonany

kia na klimeckiego
sprz: "Nie maaa...???"
ja: "A można by się upewnić, bo już w citroenie i w skodzie były wątpliwości..."
sprz: "Proszę sobie pooglądać jeszcze a ja przedzwonię na serwis"
...
sprz: "Miał Pan rację, niestey taxi gwarancja nie obejmuje... a to dziwne bo samochody firmowe gwarancją są objęte"

REASUMUJĄC: sprzwdzenie trwało 1 minutę, dało się

fiat na ofiar dąbia
Pan nie użył ani raz słowa chyba albo moim zdaniem albo jestem przekonany tylko po prostu poświęcił 1 minutę i się dowiedział. gwarancja jest

zasdniczo to tyle...

a czy są może jakieś przepisy, które określałyby odgórnie jakie warunki gwarancji powinny być udzielone na samochód, i czy mogą być z tego wykluczeni na przykład taksówkarze, albo samochody firmowe?

pzdr

aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2007, 10:44   #2
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

a dlaczego nie miała by obejmowac taksówek? przecież dają np. 3 lata gwarancji lub 100 000km, najwyżej szybciej zrobisz owe 100 000km i masz po gwarancji nie w 3 lata a np. w 2,5. powiem ci tak, jeżeli nie ma zapisu w warunkach gwarancji że auto nie może być używane jako taksówka, to gwarancja je obejmuje i koniec. w każdym sądzie wygrasz
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2007, 11:08   #3
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie

dobre pytanie, jagrall

Twoje rozumowanie (okres gwarancji/przebieg na gwarancji) podzielam. :-)

Nie mam niestey samochodu z gwarancją, także nie mogę sobie teraz przeglądnąć warunków, ale wydaje mi się, że gdzieś słyszałem o ograniczeniu gwarancji w przypadku stwierdzenia użytkowania produktu niezgodnie z przeznaczeniem lub, nie pamiętam dokładnie określenia - "ponad miarę".
Taka klauzula była np w gwarancji na moje domowe audio - sprzedawca mi tłumaczył, że jest to sprzęt domowy, więc używanie go w knajpie otwartej 16h na dobę i granie na maxa na całą salę przez cały czas to byłoby ponad miarę...??

Poza tym w taxi zachodzi konieczność zamontowania radia (to akurat mały problem) i taksometru - więc ingerencja przynajmniej w układ elektryczny i w-nie-wiem-co-jeszcze i moje pytania u dealerów o gwarancję od tego się zaczynały...
aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.