Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2021, 10:02   #21
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

dobrze wyczyść gniazdo żarówki oraz sprawdź czy nie ma luźnego przewodu w kostce

__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 10:42   #22
ricky01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Ford s_max
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobrze wyczyść gniazdo żarówki oraz sprawdź czy nie ma luźnego przewodu w kostce
Dzięki za zainteresowanie. Przewody sprawdzone, a gniazdo? Mogę zastosować wd40 czy polecisz inny sposób?
ricky01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 12:27   #23
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

polecam drobnoziarnisty papier ścierny
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 13:31   #24
ricky01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Ford s_max
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polecam drobnoziarnisty papier ścierny
Dzięki, ale patrząc z drugiej strony skoro po odłączeniu akumulatora stop zastartował, mimo, że było to jednorazowe do wyłączenia silnika, to chyba nie bardzo pomoże, choć oczywiście wyczyszczę. Dzięki za radę.
ricky01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 08:58   #25
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Przejrzyj dobrze to gniazdo żarówki, bo wynika z tego że albo źle montujesz żarówkę, albo to gniazdo jest uszkodzone. Być może tylko obluzowuje się w tym gnieździe żarówka i nie łączy dobrze skoro napięcie dochodzi .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2021, 13:24   #26
FG01
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: Płock
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2,0 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Witam. Podobny problem, wyświetlany jest komunikat "usterka żarówki świateł hamowania". Komunikat pojawia się tylko przy pierwszym odpaleniu auta. Brak jest trzeciego światła stopu, ale ciekawostka gdy druga osoba w czasie trzymania hamulca naciśnie przycisk otwierania klapy bagażnika światło stop zapala się. Wszystkie przewody łączące klapę z nadwoziem sprawdzone - brak przetarć.
FG01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 06:41   #27
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Cytat:
Napisał FG01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie przewody łączące klapę z nadwoziem sprawdzone - brak przetarć.
ale tam się nic nie przeciera, miedź się łamie w środku a na zewnątrz izolacja wygląda spoko, jak nowa
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 06:56   #28
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Cytat:
Napisał FG01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak jest trzeciego światła stopu, ale ciekawostka gdy druga osoba w czasie trzymania hamulca naciśnie przycisk otwierania klapy bagażnika światło stop zapala się.
Następuje "efekt motyla" najprawdopodobniej. Zapewne ktoś w Tajlandii wtedy spuszcza wodę w toalecie.
A wracając na grunt zdrowego rozsądku, to masz kolego najprawdopodobniej spaloną żarówkę trzeciego światła stop, tyle że ona jest spalona "na zwarcie", więc jak poruszasz klapą, to może nawet zaświecić. Wymień tą żarówkę i komunikat
Cytat:
Napisał FG01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"usterka żarówki świateł hamowania"
przestanie się pojawiać.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 07:48   #29
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Brak swiatel STOP.

Cuda cuda, z którego macie te swoje bolidy. Jak żarówki dobre, w oprawce nie ma się co zepsuć. Przetrzeć styki i powinno hulać. Jeśli nie hula- nie dostaje prądu. Najsłabszym punktem jest wiązka w klapie. Bardzo dużo samochodów ( S-MAX) ma ten problem. Też to przerabiałem. W pierw, co chwilę mrygał komunikat o światłach stop. Wymieniałem żarówki cudowałem i za chwile znów to samo. Dopiero jak padło mi podgrzewanie szyby wpadłem na to by sprawdzić wiązkę. Po rozwinięciu wiązki okazało się, że cześć przewodów pękła całkiem a cześć było widocznie przełamanych ale izolacja wciąż była cała. Powycinałem przewody wstawiłem nowe, połączyłem. Hula komunikatów nie ma. Oczywiście może być cos innego ale na 90% wiązka. Moje auto z 2008, z bagażnika korzystam często więc kable miały trudne życie.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2021, 15:42   #30
Daro83
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 22-04-2021
Skąd: Zebrzydowice
Model: S max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie S max światła stopu

Witam mam s max 2006 rok święci komunikat uszkodzona zarowka stopu .nie ma świateł stop po bokach na klapie jest .bezp.sprawdzone żarówki też .pokazuje błąd c0023 pomocy
Daro83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.