Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2021, 20:08   #1
Marcin77
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6L Duratorq DI TC (95PS)
Rocznik: 2013
Postów: 26
Exclamation Błąd U0111 i niedziałający Start/Stop

Witam
Od niespełna roku jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fiesty MK 7 1.6 TDCI Econetic, auto sprowadzone z Danii z uszkodzonym przodem (VIN WF0JXXGAJJCY12237). Niestety od samego początku nie działał system Start/Stop, po uruchomieniu silnika (ok 10 sekund) zapala się kontrolka przełącznika na konsoli środkowej i nie da się jej wyłączyć. Przyszedł czas żeby się tym zająć i mam już pierwsze spostrzeżenia:
1. po podłączeniu komputera występuje błąd U0111 moduł kontroli energii akumulatora A - brak komunikacji (błąd stały, nie dający się skasować);
2. akumulator który obecnie znajduje się w aucie nie jest przystosowany do systemu Start/Stop (zwykły akumulator);
3. wszystkie bezpieczniki ok.
I tu moja prośba do bardziej doświadczonych "Fordziarzy" o pomoc w ustaleniu czy:
1. powodem błędu U0111 może być wyłącznie źle dobrany akumulator;
2. jaki akumulator powinien być w tym aucie zamontowany (EBF, AGM);
3. czy w tym modelu istnieje konieczność wprowadzenia do ECU danych nowego akumulatora?

Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź i wymianę doświadczeń w tym temacie oraz wszelkie informacje o tym pojeździe (rozkodowanie VIN).
Być może zamieszczone tu informacje przydadzą się również innym forumowiczom.

Pozdrawiam serdecznie i liczę na Waszą pomoc.

Marcin


Ostatnio edytowane przez Marcin77 ; 08-04-2021 o 21:51
Marcin77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 22:00   #2
Marcin77
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6L Duratorq DI TC (95PS)
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: Błąd U0111 i niedziałający Start/Stop

Witam
Niestety nadal drążę temat błędu U0111. Wczoraj dokonałem odczytu kodów DTC w menu serwisowym. Zdjęcia kodów w załączeniu. Może ktoś pomoże rozszyfrować te informacje? A i dodatkowo zrobiłem jeszcze adaptację akumulatora (na razie tego co jest zamontowany bo też nie był przypisywany): na włączonym zapłonie 10 razy nacisnąłem włącznik świateł przeciwmgłowych tylnych, następnie 10 razy przycisk świateł awaryjnych - kontrolka ładowania akumulatora mrugnęła 3 razy - niestety Start/Stop nadal nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1618169471082.jpg (85.2 KB, 6 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1618169500285.jpg (83.1 KB, 4 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1618169526307.jpg (80.2 KB, 2 wyświetleń)
Marcin77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2021, 13:32   #3
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Błąd U0111 i niedziałający Start/Stop

A tak zapytam, pod maską instalacja koło aku jest cała ?, tam na klemie jest czujnik z przewodami do BMS.
Swoją drogą niektórzy płacą kasę za wyłączenie tego wynalazku Start/Stop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a jednym ze sposobów jest odłączenie
tego czujnika przy aku i wtedy ładowanie jest na poziomie 14,8V oraz świecąca się kontrolka start/stop.
Swoją drogą jednak wygląda na uszkodzenie modułu.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd

Ostatnio edytowane przez madamsz ; 13-04-2021 o 13:36
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2021, 18:10   #4
Marcin77
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6L Duratorq DI TC (95PS)
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: Błąd U0111 i niedziałający Start/Stop

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak zapytam, pod maską instalacja koło aku jest cała ?, tam na klemie jest czujnik z przewodami do BMS.
Swoją drogą niektórzy płacą kasę za wyłączenie tego wynalazku Start/Stop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a jednym ze sposobów jest odłączenie
tego czujnika przy aku i wtedy ładowanie jest na poziomie 14,8V oraz świecąca się kontrolka start/stop.
Swoją drogą jednak wygląda na uszkodzenie modułu.
Tak, pod maską instalacja jest cała tzn.: bezpieczniki na klemie + ok, bezpiecznik na klemie - ok, bezpiecznik wewnątrz kabiny ok.
Miałem cichą nadzieję że winowajcą będzie niewłaściwy akumulator ale to pewnie objawiałoby się rzadka lub zerową aktywnościom tego systemu a nie świecącą się kontrolką na przycisku.

Dzięki za podpowiedź, chyba nie zostaje mi nic innego jak tylko podpięcie auta pod komputer. Możecie mi kogoś polecić na Lubelszczyźnie ?

Nie wiem czy brać się za to samemu, ściągać oprogramowanie, kupić złącze OBD ? Boję się że finalnie i tak czegoś zabraknie żeby zdiagnozować lub usunąć usterkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2021, 19:04   #5
Waldzior
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Ford KA MK2. Fiesta MK8 ST Line 1.0
Silnik: 1.2 69KM i 1.0 140KM
Rocznik: 2010 i 2020
Postów: 16
Domyślnie Odp: Błąd U0111 i niedziałający Start/Stop

Po kiego ci działający SS , tylko się cieszyć że to dziadostwo nie działa , wykańcza rozrusznik , akumulator i niepotrzebnie szarpie rozrządem , ja u siebie zrobiłem mały układzik który po uruchomieniu silnika wyłącza to ścierwo.
Waldzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 19:57   #6
Marcin77
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Krasnystaw
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6L Duratorq DI TC (95PS)
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: Błąd U0111 i niedziałający Start/Stop

Cytat:
Napisał Waldzior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po kiego ci działający SS , tylko się cieszyć że to dziadostwo nie działa , wykańcza rozrusznik , akumulator i niepotrzebnie szarpie rozrządem , ja u siebie zrobiłem mały układzik który po uruchomieniu silnika wyłącza to ścierwo.
Ja już tak mam kolego, lubię jak wszystko działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcin77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.