Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2016, 15:14   #21
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

Cytat:
Napisał cisek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosił bym o dokładniejsze informacje.
Uzyskasz je choć w namiastce podpinając auto pod kompa diagnostycznego. Nikt na forum nie ma złotej kuli oraz nie potrafi wróżyć z fusów.

__________________

668855686
Mariusz jest offline  
Stary 02-02-2016, 15:43   #22
cisek12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

Rozumiem, że nie jest to prosta sprawa i diagnostyka tego też nie jest prosta bo samoczynne wchodzenie i wychodzenie z trybu awaryjnego jest raczej dziwne. Niemniej jednak na tym forum znalazłem często wiele użytecznych informacji. Często na komputerze nie ma nawet informacji o takim przypadku, np u mnie nigdy nie ma żadnych błędów, bo wszystkie się samoczynnie kasują jak do tej pory i nie mogę nic zdiagnozować. W zasadzie to pytanie było skierowane do osób, które spotkały się z tak dziwnym zjawiskiem.

Pozdrawiam
cisek12 jest offline  
Stary 02-02-2016, 18:10   #23
Piczonek
ford::average
 
Avatar Piczonek
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 15-01-2015
Skąd: Raciborz
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 125 km,tddi 115km
Rocznik: 2004,2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

a jak odpalanie na zminym silniku ,cieplym ,przyspieszenie autka ,kopcenie ,jakie spalanie , czy rowno silnik pracuje ,moze jakies stuki metaliczne z silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cokolwiek co zauwazyles w ostatnim czasie ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro motor wchodzi w tryb awaryjny to uklad paliwowy lub turbina albo rzecz powiazana z turbo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piczonek jest offline  
Stary 02-02-2016, 18:15   #24
LudekRadek
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Legionowo
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

Filtr paliwa dawno wymieniany? Zaczął bym od tego
LudekRadek jest offline  
Stary 03-02-2016, 09:09   #25
cisek12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2016
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

Rzeczywiście rok filtry nie wymieniane. Odpala na zimnym silniku bez problemów od razu. Co do przyśpieszania to nie mam w zasadzie gdzie wypróbować ale nie ma różnic w stosunku do tego co było wcześniej. Co do spalania to na trasie na zimówkach 5,5 l w mieście 7l raczej nie jest to dużo. Objawów na silniku raczej nie ma odgłosy jak zwykle. Od wczoraj przejechałem 200 km i nic się nie stało do tej pory, żadnych problemów.

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam
cisek12 jest offline  
Stary 03-02-2016, 17:32   #26
Piczonek
ford::average
 
Avatar Piczonek
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 15-01-2015
Skąd: Raciborz
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 125 km,tddi 115km
Rocznik: 2004,2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

wez mondziaka na autostrade daj mu porzadnie w dupe ! kazdy bieg do 4 tys i gaz w klebie ! dobij do 220 jak ci sie nic nie wystwietli to oznacza ze wszystko jest wporzadku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja tak robie i wszystko smiga nie liczac wymiany dwumasy ^^
Piczonek jest offline  
Stary 03-02-2016, 17:55   #27
RafiRypin
ford::advanced
 
Avatar RafiRypin
 
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Rypin
Model: Mondeo Mk4 ghia
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 260
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

Cytat:
Napisał Piczonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobij do 220
namawiasz kolege do łamania przepisów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba ze na niemieckiej autostradzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., najlepiej podpiąć kompa bo napewno jakis ślad tam będzie, raczej wygląda to na turbine a konkretnie jej sterowanie, chociaz to rok 2001 to turbine ma na gruszke i pewnie bez zmiennej geometrii
RafiRypin jest offline  
Stary 03-02-2016, 18:18   #28
Piczonek
ford::average
 
Avatar Piczonek
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 15-01-2015
Skąd: Raciborz
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI 125 km,tddi 115km
Rocznik: 2004,2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Wchodzi i wychodzi samoczynnie w tryb awaryjny, zapala się check engine

ja nic nie mowilem ze to ma zrobic w PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: powiem ci ze to duzo daje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja np jak smigam ekonomicznie przez tydzien czasu a pozniej chce posmigac dynamicznie to zakopci i to sporo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja stawiam na wtryski ale mozna tak gdybac i gdybac az kolega nie odda mondziaka na ,,podnosnik,,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Piczonek ; 03-02-2016 o 18:22
Piczonek jest offline  
Stary 10-11-2017, 19:05   #29
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Przy obrotach 2,5tys w góre szarpie i wyskakuje błąd p0251

Witam. Problem pojawia sie gdy jade na wysokich biegach i zaczynam przyspieszac na obrotach około 2500-3000 zaczyna szarpać silnikiem oraz wyskakuje sprężynka. Błąd jaki sie pojawia to p0251. Filtr paliwa był wymieniany jakies 70tys temu na filtrona. Problem wystepuje raz na jakis czas.
kamilns jest offline  
Stary 07-03-2018, 14:34   #30
halabalala
ford::average
 
Avatar halabalala
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 89
Domyślnie Szarpie, gaśnie. Problem z cisnieniem paliwa. P0251 P1211 P2288 P0191

Witam. Takie o to "znane" błędy wyskoczyły mi w IDS. Rozumiem że: problem z pompa wtrysklwa/regulator cisnienia na pompie/wtryski lub czujnik ciśnienia na listwie.

Objawy:
Samochód na biegu jalowym normalnie chodzi przy delikatnym naciskaniu na gaz można się nim poruszać, przy mocniejszym depnieciu auto przerywa odcina kompletnie paliwo, gaśnie. Nie jest możliwe wyprzedzenie kogoś itd.

Opis błędów:

P0251, P1211 injector pump fuel metering control malfunction

P2288 injector control pressure above expected level

P0191 FRP sensor range/performance

Jakby ktoś jeszcze nie znał tych kodów, pierwsze dwa to usterka dozowania paliwa przez pompę wtryskową.

P2288 informuje o zbyt dużym cisnieniu paliwa

P0191 to usterka czujnika cisnienia na listwie wtryskowej

Pytanie od czego zacząć diagnostykę?

Czy jest szansa że to tylko czujnik na listwie wtryskowej? (po wykasowaniu błędów, wyskakuje jako pierwszy, po nim po jakimś czasie reszta) czy raczej się nie oszukiwać i takie objawy wskazują na regulator cisnienia pompy wtryskowej lub zepsuta/łuszcząca się pompa.

I ostatnie pytanie: aby wykluczyć wtryski, podejrzałem wartości w blokach mierzonych w ids ale niewiem jakie wartości/odchyłki sa dopuszczalne dla wtryskow (widziałem że jeden z wtrysków ma trochę inne wartości)

Ostatnio edytowane przez halabalala ; 07-03-2018 o 14:49
halabalala jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.