Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2016, 12:50   #321
przemas10m
ford::average
 
Avatar przemas10m
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: Łask
Model: Subaru Forester
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 51
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał klodis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
całość prawie 3000zł, ja zapłaciłem około 3600-3800zł więc nie dużo więcej, a silnik pracuje bardzo dobrze przejechane ponad 30000km od remontu.

Może kolega wymieniał tłoki i robił szlif bo miał jakieś rysy, wiadomo każdy mechanik inny i inaczej doradza.
nie prawie 3000 tylko ok 2500 a tj roznica
i serio to dwa lata temu ten rozrzad nie kosztowal 2000 tylko podobnie jak teraz

kazdy płaci ile uwaza ale czesto mechanicy wykorzystuja sytuacje i doją kase Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przemas10m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 14:18   #322
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał przemas10m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie prawie 3000 tylko ok 2500 a tj roznica
i serio to dwa lata temu ten rozrzad nie kosztowal 2000 tylko podobnie jak teraz

kazdy płaci ile uwaza ale czesto mechanicy wykorzystuja sytuacje i doją kase Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemas10m - nie będę się z tobą licytował, wiem ile kosztował rozrząd dwa lata temu, bo sam sprawdzałem na internecie i w serwisie forda, tyle wyniosły części, nawet kalkulacje w serwisie przy mnie robił pracownik. Cena, tak wiem skąd różnica, na stronie internetowej forda nie ma kół zębatych i jeszcze kilku drobiazgów, dlatego może jak teraz kalkulujesz to kwota jest niższa. Ale nie o to chodzi by się tu licytować.
Ważne by samochód był naprawiony i problem nie powrócił, bynajmniej nie za szybko, co koszty i tak są spore.

2970zł to kalkulacja kosztów jakie przedstawiłeś w swoim poście.

Bump:
Cytat:
Napisał Dj_Kris007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klodis - ja teraz dla świętego spokoju będę wymieniał co 10-12kkm. Leje MaxLife 5w30. Twoje ubutkie ok 200ml na 1500km są ok... Te silniki tyle potwafiły łykać od nowości. Wszystko zależy od stylu jazdy, jakie trasy się robi itp więc nie słuchaj osób że im Duratec 1.8/2.0 nie spali nic pomiędzy wymianami...

Ja nie martwię się że tyle oleju mi pobiera silnik, uważam że teraz jest dobrze, jestem zadowolony z remontu.
Oczywiście wszystko zależy też od stylu jazdy.

Piszesz ze - "ja teraz dla świętego spokoju będę wymieniał co 10-12kkm" a co ile wcześniej wymieniałeś?

Ja wymieniam co 15000-20000km i jest dobrze. Olej 10W40 półsyntetyk.
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 19:06   #323
Dj_Kris007
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-08-2011
Skąd: Gniezno
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 59
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Tak jal pisałem ja kupiłem auto taniej z tą usterką. Wg serwisówki to olej wymienia się co ok 20kkm, ale ja w każdym moim aucie wymieniałem co 12kkm. Ty jak lejesz półsyntetyczny gęstszy 10w40 to nie powinieneś przekraczać 15kkm. Szkoda, że po remoncie nie zalałeś 10w30... Nie brałby ci go więcej...

Ostatnio edytowane przez Dj_Kris007 ; 18-01-2016 o 19:08
Dj_Kris007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 20:54   #324
MaxRob
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2015
Skąd: POZNAŃ
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Hey, ja miałem pęknięty tłok - kilka wypowiedzi wcześniej są zdjęcia. Przy tej operacji demontażu silnika grzechem było by nie wymienienie innych elementów jak rozrząd czy pompa wody, komplet tłoków na nowe itd. Także na starcie już jest dość spory koszt... Branie oleju było między innym przez ten pęknięty tłok, no i ta stopiona świeca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaxRob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 11:32   #325
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Talking Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał MaxRob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hey, ja miałem pęknięty tłok - kilka wypowiedzi wcześniej są zdjęcia. Przy tej operacji demontażu silnika grzechem było by nie wymienienie innych elementów jak rozrząd czy pompa wody, komplet tłoków na nowe itd. Także na starcie już jest dość spory koszt... Branie oleju było między innym przez ten pęknięty tłok, no i ta stopiona świeca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podejście do remontu może i dobre, ale takie jest moje zdanie, jeśli rozrząd jest dobry a tu jest łańcuch to nie zawsze trzeba go wymieniać. u mnie była taka konieczność, łańcuch był rozciągnięty i jeden ze ślizgów wyrobiony, napinacz już na max dał z siebie wszystko i obudowa wytarta od łańcucha. Pompa też sprawa do zastanowienia. Oczywiście można wiele rzeczy powymieniać na nowych, by później się z nimi nie bujać :-)

To kwestie to oceny indywidualnej i niby samochód taki sam lub łudząco podobny to silnik inaczej zużyty w każdym przypadku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Cytat:
Napisał Dj_Kris007 Zobacz post
Ludzie, dlaczego nie rozumiecie, że w tych silnikach stają pierścienie przez zbyt rzadkie wymiany oleju lub przegrzanie (np przez padnięty termostat). Zapieczone pierścienie nie wpływają negatywnie na gładzie cylindrów i wystarczy tylko je wymienić. Przy okazji planowanie głowicy w uszczelniacze zaworowe... Ja kupiłem mojego maxika w Holandi w super stanie z zapieczonymi pierścieniami. Naprawa samej tej usterki to ok 800zł. Oczywiście już po 5tys km i stwierdzam sukces, a po kupnie było 1l oleju. Na 100km.
To co ile trzeba wymienić olej w tych silnikach?

Czy można przegrzać silnik przez padnięty termostat? Może są różne typy termostatów, ale jeśli z tego co się orientuję to termostat zazwyczaj jak pada to otwiera duży obieg płynu chłodzącego, a co za tym idzie np. teraz zimą (-5st; 0st) silnik dłużej się nagrzewa. np. na trasie 200km doprowadzić do temperatury 95st jest ciężko bo ciągle jest chłodzony czy tego chcemy czy nie. Więc silnik nie ma stałej temperatury 95st.
Chyba że się mylę to proszę o jakiś konkretny opis.
---------------------------------------

Dj_Kris007: Nic nie odpisałeś w sprawie termostatu, rozwiniesz swoją myśl odnoście przegrzania i termostatu w () ?
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 20:02   #326
workingman
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2015
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 82
Domyślnie Re: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Jak to w końcu z tymi Duratecami jest. Mój 1.8 bierze 1l na 1000 w dodatku na trzecim cylindrze konpresja tylko 6. 180 kkm.
Myslałem nad remontem ale słyszałem wiele opinii, ze tych silnikow się nie remontuje - brak oryginalnych części, brak materiałów serwisowych ( momenty dokręcania śrub itd.) Zakup silnika używanego "pewnego" też jest w zasadzie niemożliwy . Chyba, że ma się dużo szczęścia.
Kilku dobrych mechaników w mojej okolicy odmówiło remontu.

Dupa absolutna - co robić ?
workingman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 20:13   #327
przemas10m
ford::average
 
Avatar przemas10m
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: Łask
Model: Subaru Forester
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 51
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Workingman im wczesniej zrobisz remont tym lepiej, poniewaz bedziesz mial mniej rzeczy do wymiany w silniku
byc moze wystarczy tylko remont glowicy oraz pierscienie i profilaktycznie panewki do tego nowe szpilki glowicy i uszczelniacze silnika
aczkolwiek wymienilbym tez rozrzad dla swietego spokoju
przemas10m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2016, 22:00   #328
Dj_Kris007
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-08-2011
Skąd: Gniezno
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 59
Domyślnie Re: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Części są... Dawniej pierścieni nie można było dostać ale już są i to renomowanych producentów... Dane mój mechanik miał w autodacie... Ale chyba w kategori mazdy (ten sam silnik) bo w fordzie faktycznie brak
Dj_Kris007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 06:04   #329
workingman
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2015
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 82
Domyślnie Re: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

Cytat:
Napisał Dj_Kris007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Części są... Dawniej pierścieni nie można było dostać ale już są i to renomowanych producentów...
Jakiej firmy konkretnie czesci są obecnie najlepsze do Durateca?

A co w wypadku porysowanych tulei?
Słyszałem opinie, że blok aluminiowy więc wymienić się nie da.
workingman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 08:27   #330
przemas10m
ford::average
 
Avatar przemas10m
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: Łask
Model: Subaru Forester
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 51
Domyślnie Odp: 1.8 Duratec (125KM) - bierze olej

czesci sa, dobry warsztat tez bedzie je potrafil bez problemu namierzyc
czemu odrazu zakładasz ze tuleje beda porysowane?
robilem kilka tych silnikow i nigdy tuleje ani tłoki nie byly porysowane
Pierscienie zawsze stosowalem z Prima Łodz
wszystkie uszczelniacze i uszczelki victor reinz, panewki mahle lub acl, ewentualnie cer motorsport
Ja uwazam ze wiekszy problem byl z panewkami w tych motorach i tego trzeba sie obawiac bo czesto zdarzalo sie ze sie przyciaraly panewki na korbowodach
mozna tez o tym poczytac na forum mondeo
z pierscieniami zawsze firma z Lodzi pomogla
przemas10m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.