Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2013, 13:20   #11
x69.qve
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2012
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 2000
Postów: 46
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

olej spala się - to normalne - gdyby tak nie było to by wymieniać go nie trzeba... a jeżeli jeździ się tylko krótkie trasy to para wodna się zbiera w silniku (można to sprawdzić bardzo prosto - wyjąć korek wlewu oleju do silnika i obejrzeć czy zbiera się tam białożółta maź - to jest właśnie skraplająca się para wodna w połączeniu z olejem), więc zaraz po zapaleniu po nocy na przykład, kiedy pokonuje się tylko krótkie trasy może być trochę kolorowego (niebieskiego) dymu. jeżeli on nie znika po chwili to jest faktycznie jakiś problem, jeżeli to kwestia chwilowa to jest raczej ok.

x69.qve jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2013, 22:18   #12
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Cytat:
Napisał x69.qve Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olej spala się - to normalne - gdyby tak nie było to by wymieniać go nie trzeba...
nie bardzo wiem co masz na mysli
Dymienie na niebiesko swiadczy o usterce silnika - taj jak mówił mechanik zazwyczaj to uszczelniacze zaworowe, wmogą być również zapieczone pierscienie ale nie słyszałem o takim przypadku w tym silniku.
Spalany olej nie pochodzi ze spalania tzw "masła" , jeżeli by było tak jak piszesz to silnik powinien kopcic równiez po rozgrzaniu bo wtedy masło szybciej by odparowywało a co za tym idzie spalało by sie. Para wodna która występuje po uruchomieniu pochodzi z rozgrzewającego sie układu wydechowego a nie z silnika.
Zresztą jezeli chcesz to sprawdzić to zdejmij odmy z korka.
Kolego jeżeli ubytki oleju są minimalne to tak jak mówił mechanik możesz na razie z tym jezdzic.
Pozdrawiam
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 07:35   #13
edenszymon
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-11-2011
Skąd: Leszno
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 1996
Postów: 51
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

u mnie mechanik wymienil te uszczelniacze zaworowe. i dalej bierze olej i dymi na niebiesko tylko jak jest zimny i to przez jakas minute max dwie, czy jest mozliwe ze zle to zrobil? czy raczej silnik umiera
edenszymon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 14:35   #14
ireneusz1
ford::beginner
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 05-12-2012
Skąd: chalin
Model: ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 15
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Cytat:
Napisał edenszymon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie mechanik wymienil te uszczelniacze zaworowe. i dalej bierze olej i dymi na niebiesko tylko jak jest zimny i to przez jakas minute max dwie, czy jest mozliwe ze zle to zrobil? czy raczej silnik umiera
Zakładam że mechanik wymienił dobrze uszczelniacze, więc wtedy winne są pierścienie ale sprawdż jeszcze ubytki oleju jakie są duże, np. na 1000 km. wtedy będziesz miał pewność. Natomiast jeśli chodzi o pierścienie, to dobrze zmierzyc ciśnienie na tłokach, jeśli jest zbyt małe od zalecanego no to masz odpowiedż.
ireneusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 20:44   #15
edenszymon
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-11-2011
Skąd: Leszno
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 1996
Postów: 51
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Nie wiem czy dobrze. Mam nadzieje ze tak, Ja sie nie znam na tym.
700ml na 1000 km musze dolac. tak wychodzi.
edenszymon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 22:30   #16
przemulaw
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Model: ka
Silnik: 1.3 benzyna
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

Według mnie to już ładnie olej bierze, czyli silnik jest zużyty. Wymiana albo remont, nowe pierścienie myślę, że sprawy nie załatwią ale niech wypowiedzą się mądrzejsi. Tak z ciekawości zapytam ile kosztowała Cię wymiana uszczelniaczy zaworowych.
przemulaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 21:27   #17
edenszymon
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-11-2011
Skąd: Leszno
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 1996
Postów: 51
Domyślnie Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko

o ile dobrze pamietam to 70 czy 80 zl jakos. bierze bierze olej ale jak cieply to nic nie dymi. tylko po odpaleniu jakas tam chwilke na niebiesko kopci, remont podobno sie nie oplaca. nooo moze gdyby to byl mlodszy rocznik. ale to 96. heh
edenszymon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.