Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2012, 23:47   #1
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w kołach)

Witam,

Czy ma ktoś może aktywny system kontroli ciśnienia w kołach w FF2 lub FF2 po lifcie?
Chodzi mi o system działający w oparciu o ABS/ESP.
Uruchomiłem w swoich zegarach opcję resetowania DDS (adaptacji do aktualnego ciśnienia w kołach) i ta działa, niestety mój sterownik ABS na próbę uruchomienia opcji DDS odpowida niezrozumiale i negatywnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam sterownik ABS p/n 8M51-2C405-AA z oprogramowaniem ESP (z 09.05.2007).
Jeśli ktoś ma tę opcję aktywną, to proszę o info na jakim sterowniku ABS/ESP lub na jakim oprogramowaniu da się to uaktywnić. Będę bardzo zobowiązany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 14-04-2012 o 23:51
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 20:44   #2
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ma ktoś może aktywny system kontroli ciśnienia w kołach w FF2 lub FF2 po lifcie?
Moja historia związana z DDS`em:
1. Rok temu przy okazji wirusa miałem zrobiony update zegarów do wersji ROM 0509
2. Sterownik ESP(BCM) to 8M51-2C405-AA, oprogramowanie ESP (z 09.05.2007)
2. Aktywację DDS`a wykonałem programem ELM FF2 (zegary i sterownik ESP) w lutym tego roku.
3. Po wykonaniu resetu DDS (zegary i przytrzymanie przycisku na manetce kierunkowskazów). nie spuszczałem powietrza z koła w celu sprawdzenie poprawności działania. Jeździłem do maja - nic się nie pojawiało. Wymieniłem koła na letnie, myślałem, ze teraz coś sie stanie. Niestety, również nic się nie pojawiło. W zasadzie pogodziłem sie z tym, że DDS nie działa i zapomniałem o nim.
Trzy tyg. temu zmieniłem opony na zimowe. Przejechałem jakieś 50km i nagle mym oczom ukazał się komunikat w stylu "Sprawdź ciśnienie w kołach" - DDS zadziałał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wykonałem ponowny reset DDS`a i dalej jeżdżę.

Czemu komunikat nie pojawił się na wiosnę? Zapewne koła miały bardzo zbliżone parametry (ciśnienie, średnica).
Teraz różnice widać były większe.
I to by było na tyle.

PS
Przez pewne niedopatrzenie post ten pojawił się tu, dotyczy on jednak FFII

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 29-11-2012 o 16:50
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2012, 14:05   #3
lulek
ford::beginner
 
Avatar lulek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-09-2012
Skąd: Kraków
Model: KUGA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Aktywowałem DDS'a w KUGA w module BCM najnowszą wersją ELMconfig 0.2.2b.
Wersja zegarów 511. Pojawiło się dodatkowe okienko na wyświetlaczu. Niestety nie jestem na razie w stanie sprawdzić, czy system działa.
Znajomy, który ma wbudowany fabrycznie system DDS oparty na ESP w Seacie Leon twierdzi, że kiedyś udało mu się przejechać 30 km z połową powietrza w oponie i system nie zadziałał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2012, 23:00   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Ten system jest w miarę głupi i zazwyczaj wykrywa ubytek powietrza w kole dlatego, że na tej samej osi koła kręcą się z różną prędkością obrotową. Oczywiście poprawka na skręcone koła jest uwzględniana.
Zmiana kół na większe bądź mniejsze i to dużo nawet nic tu nie zmieni i system nie powinien wtedy zadziałać, bo nie ma jak porównać, że koła mu się zmieniły. Jedyne co jest w stanie wykryć to dysproporcje pomiędzy prędkością kręcenia się kół.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 12:14   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Nie do końca - system zapamiętuje obwód każdego z kół. Po to jest funkcja kalibrowania systemu dostępna z menu zegarów. Zmiana w stosunku do zapamiętanych parametrów powinna wygenerować komunikat.
Problemem zapewne jest nie do końca właściwy soft sterowników ESP - już pozwala ustawić parametry a jeszcze nie reaguje właściwie na zmiany.
Podbne sytuacje występowały wielokrotnie z softem fordowskich modułów (np. ROM zegarów 0203 pozwalał na ustawienie informowania o aktywości nagrzenicy elektrycznej ale samo informowanie miał skopane).
BTW - miałem dokładnie taki system DDS w Audi Q5 i działał całkiem precyzyjnie (0,5 atm ubytku - komunikat na zegarach).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 12:34   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca - system zapamiętuje obwód każdego z kół. Po to jest funkcja kalibrowania systemu dostępna z menu zegarów. Zmiana w stosunku do zapamiętanych parametrów powinna wygenerować komunikat.
Problemem zapewne jest nie do końca właściwy soft sterowników ESP - już pozwala ustawić parametry a jeszcze nie reaguje właściwie na zmiany.
Podbne sytuacje występowały wielokrotnie z softem fordowskich modułów (np. ROM zegarów 0203 pozwalał na ustawienie informowania o aktywości nagrzenicy elektrycznej ale samo informowanie miał skopane).
BTW - miałem dokładnie taki system DDS w Audi Q5 i działał całkiem precyzyjnie (0,5 atm ubytku - komunikat na zegarach).
A ja Ci gwarantuję, że spuścisz z każdego koła dokładnie tyle samo i się nie połapie. Chyba, że jest to jakoś bardzo sprytnie sprzężone z czujnikiem skrętu kół i wyłapie różnicę w zachowaniu się kół w skręcie. Wtedy może się kapnąć. Inaczej nie ma bata. Jeden obrót koła to jest x ząbków na tarczy czujnika ABS (to samo X na każdym kole, o ile ciśnienie w każdym kole będzie bardzo podobne).
Jeśli jedno koło będzie miało promień mniejszy, to będzie się musiało poruszać szybciej (więcej obrotów) aby pokonać tą samą drogę. I tylko to jest w stanie wykryć system DDS.
Jeśli spuścisz powietrze z wszystkich kół, to będziesz jechał wolniej, chociaż licznik będzie pokazywał taką samą prędkość przy tym samym biegu i prędkości obrotowej.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 12:59   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Ale przecież nie piszemy podręcznika oszukiwania systemu DDS. To jest oczywiste, że liczy liczbę impulsów z każdego z kół - tyle, że robi to na nieco dłuższym niż jeden obrót koła odcinku. Stąd oczywiście większa niż zakładasz dokładność systemu.
Jak będziesz aptekarsko upuszaczał powietrze z kół to oszukasz system - i swoją kieszań przy okazjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Opony nie są (nawet dla Ciebie) za darmo...
Przy normalnym użyciu system potrafi wykryć ubytek niewielkiej ilości ciśnienia - właśnie dzięki temu, że liczy obroty na dłuższym odcinku drogi i z założeniem, iż jednakowy ubytek ciśnienia w obu kołach osi jest znikomo mało prawdopodobny (dopuki Ty nie zabierzesz się za upuszczanie powietrza po swojemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-11-2012 o 13:03
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 13:20   #8
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja Ci gwarantuję, że spuścisz z każdego koła dokładnie tyle samo i się nie połapie.
Zmieniając wszystkie opony na zimowe zadbałem o to, aby w każdym kole było takie samo ciśnienie.
Po ok. 50 km jazdy wywalił mi komunikat "Sprawdź ciśnienie..."
Zmieniła się widocznie średnica kół w stosunku do letnich, ale wszystkich tak samo.
Mimo tego DDS wyłapał tą różnicę.
Więc, nie jest (chyba) tak, jak Ty uważasz.

Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 30-11-2012 o 16:57
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 19:07   #9
andjak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-06-2011
Skąd: Ostrołęka
Model: Ford Focus II GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 136 KM
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Mam pytanie, czy w FF2 z 2006 istaniał inny pomiar ciśnienia powietrza w kołach niż system DDS. Samochód posiada w kołach czujniki ciśnienia. Podczas zmiany całych kół na zimowe, żaden komunikat na wyświetlaczu sie nie pojawia. W ELMconfig checkbox w module BCM przy pozycji DDS jest niezaznaczony.
andjak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2013, 21:08   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: DDS - czy ktoś ma aktywny 'Deflation Detection System' (kontroli ciśnienia w koł

Cytat:
Napisał andjak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy w FF2 z 2006 istaniał inny pomiar ciśnienia powietrza w kołach niż system DDS...
Przecież spokojnie można kupić system TPMS (z czujnikami) dokładany. I być może taki w tym samochodzie był (jest...).
Fabrycznego TPMS w FF2 nie było.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.