Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2019, 19:49   #1
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Do jakiej prędkości od ruszenia z miejsca macie "zapięte" 4x4 ?

Witam . Ostatnio zauważyłem ,że w moim autku (2,0 TDCI 150KM Powershift 4x4) napęd załączony jest do ok 60km/h. Po przekroczeniu tej wartości widać na wskaźniku 4x4 w kompie odłączanie . Czy tak ma być czy może cos jest nie tak ? W Kudze mk1 rozłączało napęd 4x4 tak przy 40km/h . Jak jest u Was ?
Po rozłączeniu napędu jadąc stałą prędkością (80-100) czy to autostrada czy droga zwykła każde nawet delikatne wciśnięcie "gazu" powoduje załączenie tylnego napędu (wskazanie wskaźnika ). Czy to jest prawidłowe ? Czy też tak macie ? Nie wspomnę już ,że spalanie chwilowe momentalnie pokazuje 20-25/100. W ogóle to mam wrażenie ,że potencjometr na pedale przyspieszenia jest tak czuły ,że aż do przesady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie żeby zaraz wciskało w fotel , ale na podawanie dawki paliwa bo delikatne muśniecie powoduje duży wzrost spalania . Dodam że na zbiorniku robię 720-790km . W mk1 136KM robiłem 800-840km
Przejechałem nowym autkiem 8000km i powiem szczerze ,że pewne rzeczy mnie wku....... strasznie . Najbardziej kiedy jadę ok 80km/h (bo warunki na drodze nie pozwalają na więcej ) i ta skrzynia idzie na 6 biegu . Silnik ma 1300 obrotów i "dzwoni" tak jakby jakieś kulki skakały sobie nad tłokami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakieś "nie takie " spalanie ? Detonacyjne ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. stukowe ? czy jak to tam zwał . Niby "wychodzi" z tych 1300 obrotów po ruszeniu pedałem gazu , ale ...........
mam wrażenie ,że ten silnik się męczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem ,ze są łopatki , ale kurka wódka skrzynia chyba nie powinna dopuścić do jazdy na tak niskich obrotach i wrzucać 6 bieg ? Aż nie chce mi się myśleć co będzie w nowych Kugach z 8-ma przełożeniami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z chęcią przeczytam wasze doświadczenia , sugestie i opinie w tym temacie . Pozdrawiam .

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2019, 20:14   #2
Tomto79
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Kraków
Model: Ford Escape Titanium 4WD
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 56
Domyślnie Odp: Do jakiej prędkości od ruszenia z miejsca macie "zapięte" 4x4 ?

Z tego co się orientuję to Kuga mk2 ma inny typ napędu, który się zawsze włącza przy dodawaniu gazu i jest później w zależności od momentu obrotowego stopniowo odłączany. Ten samochód jest większy i cięższy od mk1 także chwilowe spalanie na poziomie 20-25 l/100 km jest wg mnie ok. Ja mam benzynę 1.6 to spalanie chwilowe jest mocno powyżej 30l/100 km. Chwilowym spalaniem to ja bym się nie przejmował, ważne ile wychodzi średnie. Jeżeli robisz na baku ponad 700 km to się ciesz, ja robię max 600 km. Praw fizyki nie oszukasz, samochód jest ciężki, ma napęd 4x4 i automat to i lubi sobie łyknąć paliwa. W dieslu raczej nie ma zjazwiska spalania stukowego, niskie obroty powoduję większy moment na korbowodzie i dlatego dźwięk może być bardziej metaliczny.
Tomto79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2019, 21:40   #3
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Do jakiej prędkości od ruszenia z miejsca macie "zapięte" 4x4 ?

Jak napisał kolega wyżej, nie porównuj do Kugi MK1, bo to dwie różne platformy (Focus MK2 i Focus MK3).

Mam Kugę MK 2 z TDCi 2.0 po lifcie, co prawda w manualu, ale strzałki sugerujące zmianę biegów wskazują na to, co opisujesz. Dlatego wziąłem zresztą ręczną skrzynię, bo wolę jednak jeździć po swojemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spalanie też masz w normie.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.