Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2017, 07:38   #1
czullo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2017
Skąd: Radom
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Klimatyzacja się nie włącza

Klimatyzacja po włączeniu wieje powietrzem ciepłym, myślałem że może to być spowodowane mała ilością czynnika po uzupełnieniu czynnika klimatyzacji okazało się że sprężarka się nie włącza (tak pokazało to urządzenie do uzupełnienia klimatyzacji), czytałem że częsta przyczyna takiego stanu rzeczy w fordach to uszkodzony jakiś fioletowy kabel. I teraz pytanie jak się do niego dostać i gdzie się on znajduje. Czy lepiej podjechać do elektryka samochodowego żeby to sprawdził?

czullo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 14:11   #2
dares15
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: sierpc
Model: kuga
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Klimatyzacja się nie włącza

miałem takie same objawy u mnie winny okazał się sterownik wentylatora . Proponuje podpiąć bezpośrednio wentylator z aku i sprawdzić czy się załącza.
dares15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2017, 10:48   #3
czullo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2017
Skąd: Radom
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Klimatyzacja się nie włącza

Ile kosztował Cie sterownik wentylatora? dużo roboty z tym przepięciem mógłbyś opisać jak o zrobić bo na elektryce samochodowej znam się średnio, jakieś specjalne przewody potrzebuje do tego?
czullo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2017, 12:59   #4
czullo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2017
Skąd: Radom
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Klimatyzacja się nie włącza

Dziś podpiąłem kuge pod komputer wyskoczył błąd P0691 - Cooling fan 1 control circuit malfunction, po skasowaniu bledu klima sie zalaczyła ale tylko na chwile. I tutaj prośba o pomoc gdzie znajdę w Kudze ten piekielny fioletowy kabel, która to wiazka? ma ktoś jakiś schemat lub może zrobić fotkę? naszukałem się dziś i kaplica, tak samo gdzie jest zlokalizowany ten wentylator?
czullo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2020, 16:19   #5
Voldor
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Żarów
Model: FOCUS MK3 150KM
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Klimatyzacja się nie włącza

Witam,
Dziś przy nabijaniu klimy (rutynowy serwis-pierwszy po kupnie auta) okazało się że klimę nabito ale nie włącza się kompresor. Mechanik mówił że w najgorszym wypadku to kompresor do wymiany, dziś auto zostało na kanale, zobaczymy co powie dalej.

PS
Temat o którym pisaliscie został rozwiązany?

Wysłane z mojego moto g(Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. plus przy użyciu Tapatalka
Voldor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.