Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2017, 23:48   #1
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Niefajne przygody z naprawą stłuczki

Sądzę, że warto to opisać. Jak ktoś nie miał stłuczki, to może się naciąć, jak ja, choćby ze zwykłej niewiedzy.

Miałem stłuczkę, ktoś mi na parkingu zniszczył zderzak/reflektor trochę. Karteczki nie zostawił, monitoringu brak. Klasyka.
Mam AC, zgłosiłem szkodę. Chciałem zrobić opcję wypłaty na konto.

W międzyczasie znalazłem warsztat i termin za 10 dni. Umówiłem się na lakierowanie za 400zł. (w Warszawie).
Inne warsztaty chciały w większości 600-1200zł za malowanie elementu.
Niektóre, te polecane tu na forum, miały terminy nawet "za miesiąc". "Moj" warsztat jest mało znany, ale opinie z sieci ma dobre.

Kupiłem własny zderzak, do malowania i własny reflektor. Zamienniki, nowe, ceny zupełnie przyzwoite po ok 200zł za zderzak i 200zł za reflektor.

Zadzwoniłem do warsztatu i spotkało mnie zdziwienie. Owszem - 400zł malowanie, ale jak oni zamówią część.
Ja ja im dam swoją, to liczą sobie 800zł za zderzak. No nie. Zrezygnowałem z usług warsztatu dla rozliczenia gotówkowego z AC.
To bez sensu. Postanowiłem więc rozliczyć się z AC opcją "warsztat". Ubezpieczyciel postawił mi jednak warunek.
Warsztat musi być serwisem ich partnera. Ten co wybrałem nie był, więc musiałem zrezygnować z ich usług w ogóle.

Byłem dziś w warsztacie obsługującym mojego ubezpieczyciela (nazwy nie podam, ale ma 3 litery w nazwie, więc pewnie każdy się domyśli o kogo chodzi).
Wszystko cacy, ale mam opcję AC z udziałem własnym 500zł. O czym się dowiedziałem dziś. Ok, pewnie powinienem być bardziej uważny jak kupowałem
ubezpieczenie, ale to jest tak zapisane w umowie, że tego nie widać. Trudno. Wycena ubezpieczyciela naprawy to 1300zł, więc tak naprawdę pokrywają tylko 800zł, dobre i to.

Tyle, że warsztat również nie chce moich części i o ile zderzak mogę zwrócić, o tyle reflektor próbuję tutaj na forum sprzedać, bo nie mam już paragonu.
Nie przyszło mi do głowy go trzymać.

Swoja drogą ze zderzakiem to jest jakiś kosmos. Dostałem go DHLem z Rybnika. Przesyłka kosztowała 20zł. Ale jak chcę go odesłać, to okazuje się,
że chcą ode mnie... 90zł. (długość paczki 180cm). A inne firmy kurierskie w ogóle mają w swoim regulaminie że np zderzaków nie transportują,
albo że paczki tylko do 150cm, a większe tylko dla firm z umową. Absurd.

Teraz jakoś musze ten zderzak zwrócić i już spokojnie mogę oddać auto w środę do serwisu. O rany..


Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 22-06-2017 o 23:51 Powód: literówki
slawomirro jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2017, 08:00   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Niefajne przygody z naprawą stłuczki

Czyli wychodzi na to,że ten mało znany warsztat ukrył koszta więc możesz już go nie polecić w sieci.
Swoją drogą było wszystko dograć tak samo jak warunki AC.

Co do wysyłki zderzaka to sprzedawca ma umowę z firmą kurierską, a Ty nie i stąd kwota 90, a nie 20.

Niestety nie wyszło tak jak Sobie wykombinowałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Edit:
Spróbuj ze zderzakiem odesłania poprzez allekurier.pl itp..
W Hyde Parku masz temat odnośnie jaką firmą kurierską wysłać zderzak
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 23-06-2017 o 08:10
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2017, 08:57   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Niefajne przygody z naprawą stłuczki

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli wychodzi na to,że ten mało znany warsztat ukrył koszta więc możesz już go nie polecić w sieci.
Swoją drogą było wszystko dograć tak samo jak warunki AC.
Mądry Polak po szkodzie i wręcz dosłownie się to sprawdziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A lakiernik z Bartyckiej w Warszawie.

Cytat:
Co do wysyłki zderzaka to sprzedawca ma umowę z firmą kurierską, a Ty nie i stąd kwota 90, a nie 20.

Niestety nie wyszło tak jak Sobie wykombinowałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:
Spróbuj ze zderzakiem odesłania poprzez allekurier.pl itp..
W Hyde Parku masz temat odnośnie jaką firmą kurierską wysłać zderzak
Już dziś z samego rana znalazłem - tanie paczki. Co śmieszniejsze przyjedzie po to kurier DHL. Bezpośrednio chcieli 90, pośrednio wyszło 50.
slawomirro jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 08:14   #4
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Niefajne przygody z naprawą stłuczki

Najpierw oszczędzasz na ubezpieczeniu, potem kombinujesz z wypłatą na konto, potem coś z częściami. Potem już nie czytałem, bo takie zestawienie zawsze kończy się tak samo. Wszystko na własne życzenie.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 22:05   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Niefajne przygody z naprawą stłuczki

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw oszczędzasz na ubezpieczeniu
No niestety. Przez prawie 18 lat jeździłem nie swoim autem (bo mnie nie było stać na moje). Jak już kupiłem swoje, to oczywiście dla ubezpieczyciela mam 0% zniżek.

Miałem to liche szczeście złapać się na mega podwyżki OC/AC i nagle z 2000zł pakietu OC/AC/NNW w 2016r. lepsi ubezpieczyciele chcieli ode mnie w 2017 już od 5-8 tys. zł. AXA chciało 2 tys. zł, więc wziąłem co było. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawomirro jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 12:45   #6
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Niefajne przygody z naprawą stłuczki

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lepsi ubezpieczyciele
Lepsi tylko z pozoru. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe szuka oszczędności i prawie każde ma wypracowane metody zniechęcenia poszkodowanego do dochodzenia swoich roszczeń. Różnica polega tylko na tym, że jedni płacą po sporządzeniu stosownego odwołania i udowodnieniu swoich racji, a inni dopiero po otrzymaniu pozwu do sądu.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 21:09   #7
VuZeR
ford::average
 
Avatar VuZeR
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 01-11-2014
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MK.3
Silnik: 1.8 16V 110KM
Rocznik: 2003
Postów: 48
Domyślnie Odp: Niefajne przygody z naprawą stłuczki

Chciałeś zrobić wszystko dla siebie jak najmniejszym kosztem ,a wyszło jak zwykle.Niestety człowiek uczy się na swoich błędach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VuZeR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2017, 06:57   #8
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Niefajne przygody z naprawą stłuczki

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lepsi ubezpieczyciele chcieli ode mnie w 2017 już od 5-8 tys. zł. AXA chciało 2 tys. zł, więc wziąłem co było.
To nie masz co biadolić bo masz zaoszczędzone 3-6tys. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co śmieszniejsze przyjedzie po to kurier DHL. Bezpośrednio chcieli 90, pośrednio wyszło 50.
Nie widzę tu nic śmiesznego. Mają umowę z DHL o czym Ci wcześniej napisałem. Widzę za to marżę 150%, którą na Tobie Tanie paczki przycinają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 30-06-2017 o 06:59
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.