Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2020, 18:52   #51
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Sztywne koło zamachowe

ja dzisiaj kupowałem sprzęgło do smaxa i z tego co się zorientowałem, to od 2010 jest inna dwumasa, reszta ta sama, polift - AG91-6477-AE, przedlift - 8V41-6477-DB

Speedo jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2020, 08:59   #52
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Sztywne koło zamachowe

Cytat:
Napisał lukasz43 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według aukcji na których obserwowałem sprzęgło komplet wersję 2.0 TDCi 115 ,130 i 140 km jest dedykowane do wersji od 2006 do 2014 r. Nie podają natomiast oznaczenia silnika tylko moc i roczniki produkcji. Ale to chyba wystarczy żeby się zorientować czy podejdzie. Napewno nie podejdzie jeżeli masz 163km bo w przedlifcie o ile się orientuje nie było silnika z tą mocą
Pasuje już wiem .
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 10:36   #53
lukasz43
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-09-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: S max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Sztywne koło zamachowe

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasuje już wiem .
Czyli rozumiem że wszystkie wersje mocy od 115 do 163 km w silniku 20. TDCi jest ten sam zestaw koła z kompletnym sprzęgłem
lukasz43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 10:41   #54
Car Piotr
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-10-2019
Skąd: Nowa Sól
Model: S Max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Sztywne koło zamachowe

Trochę czasu już upłynęło .... czy międzyczasie ktoś jeszcze wymieniał dwumasę na sztywne koło?
Jakie opinie z perspektywy czasu u tych którzy taki zabieg maja już za sobą ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Car Piotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 23:36   #55
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 483
Cool Odp: Sztywne koło zamachowe

Mój przypadek to S-Max 2006 1.8 TDCI 125KM 290tys km.
Oryginał, zamontowany fabrycznie, wymieniony przy ok 190tys km.
Nowy komplet sprzęgła na częściach Luk/Sachs już był odczuwalny po 30tys km poprzez wibracje, stuki przy wyłączaniu silnika, wibracje przy przyspieszaniu w okolicy 1500-2000 obr. jak i przy stałej prędkości 2200-2800 obr.
W okolicy 250tys km doszło do +22KM (147KM) i +52Nm (372Nm). Wibracje przy przyspieszaniu wyraźnie zmniejszyły się.
Ale dobiłem do 290tys km i już nie wytrzymałem. Trasa 2x 1200km i albo 120km/h albo 160km/h bo pomiędzy 2masa tańczyła trzęsąc budą. Było to jak jazda bo pofałdowanej drodze albo z bijącymi kołami, bardzo męczące w trasie.
Zaryzykowałem, 1-masowe koło dedykowane od Valeo, było oczywiście troszkę taniej niż 2-masowe. Ale mniejszy koszt o kilkaset złotych nie koniecznie musi być dobry w końcowym rozrachunku.

Mam mieszane uczucia.

Sprzęgło jest teraz bardziej 0-1.

We wnętrzu nie słychać tych wszystkich dźwięków jakie słychać na zewnątrz auta. Stuki i brzęczenie...
Puszczanie sprzęgła przy pracy silnika jest głośne, poniżej 1800 obr. słychać drgania sprężyn tarczy sprzęgła.
Podczas jazdy operacja pedałem gazu podczas jazdy w okolicach hamowania silnikiem jest mocniej odczuwalna na budzie. Puszczenie lub dodanie gazu jest z tępym szarpnięciem.
Zmiana "wysokości łapania" lub twardości pedału jest kwestią indywidualną i zawsze będzie inna od tego co wymieniliśmy i jest do przyzwyczajenia, ale wyraźnie przy puszczaniu sprzęgła trzeba mieć dobrą ilość obrotów żeby odbyło się bez lekkiego zhamowania lub wyrwania do przodu. Jest to znacznie mniejszy zakres ruchu pedału.

Na wolnych obrotach jest super, nic nie drży.

Trwałość części? Poduszki silnika i skrzyni będą dostawały większy wycisk. Tarcza sprzęgła, jeśli ktoś jednak nie wyczuje tego, będzie się szybciej zużywać. Sama skrzynia biegów będzie też przenosić większe obciążenia chwilowe.

Minusy:
1. usunąłem info o hałasie sprężynek tarczy sprzęgła, gdyż okazało się to być zupełnie coś nie związanego ze sprzęgłem
2. Operowanie pedałem sprzęgła trzeba znacznie przyspieszyć, zwłaszcza przy puszczaniu go. Chodzi o szybkość ruchu nogi, koło 2-masowe lepiej niweluje moment zetknięcia się tarczy z kołem.
3. Jazda na niskich obrotach wyraźnie odczuwalne drgania.
4. Jazda na 6 biegu poniżej 120km/h powoduje drgania budy.

Plusy:
1. Taniej o kilkaset złotych.
2. Przyspieszanie jest znacznie przyjemniejsze i bez drgań.
3. Czuć, że większą moc i moment jaką przekazuje na koła. Kolega luckyboy pisze, że 2-masa będzie dawała mocy... Nie bardzo moim zdaniem, bo 2-masa raczej będzie niwelowała mocniejsze wciśniecie gazu przenosząc je na drganie 2-giej masy, a wałek będzie faktycznie inaczej się obracał, delikatnie dostając mocy. Koło 1-masowe szybciej i bardziej agresywnie otrzymuje przyrost mocy i momentu. Różnica będzie na plus dla 1-masy za szybkość reakcji i przyspieszenie.

Odczucia moje (subiektywne) powyższe mogą być zachwiane przez to, że w tym samym czasie wymieniałem tylne hamulce, olej w skrzyni, olej i filtry silnika, czyściłem klimę i dołożyłem zapachy wnętrza i umyłem auto.

Jeśli chodzi o porównywanie różnych aut, zwłaszcza z różnymi silnikami, mija się z celem. Jednemu w Skodzie będzie fajnie, innemu w BMW będzie źle. Każdy silnik ma swoje + i - w przeróżnych kwestiach, do tego dochodzi dobranie przez producenta charakterystyki sprężyn zestawu 1-masowego. Tym się nie sugerujcie.

Update po kilku tysiącach kilometrów i refleksje.
Odczuwalne drgania czasem pojawiają się przy większym przyspieszaniu między 2200 a 2800 obrotów na biegach 4+, ale nie zawsze.
Zmiany biegów są mniej komfortowe ze względu na różnicę obrotów i zdążają się szarpnięcia lub głośniejsze złączenia tarczy sprzęgła.
Nie ma skokowych przyspieszeń / szarpań podczas przyspieszania jak to było przy 2masie.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez BobMF ; 23-02-2023 o 13:08 Powód: Bo... życie zweryfikowało
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 06:55   #56
Alexjulian
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-04-2022
Skąd: Góry panie
Model: S max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Sztywne koło zamachowe

Cytat:
Napisał luckyboy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koło dwumasowe w każdym silniku dodaje ok 10% mocy ponieważ wyrównuje jego bieg pracy. Dlatego koła dwumasowe mają słabe silniki benzynowe np 1.6 8v VW
Co za bzdura! Te silniki nie mają dwumasy. Jest dokładnie na odwrót. mocne motory z dużym i nisko momentem obrotowym posiadają dwumase , małe benzyny z wysoko położonym momentem jej nie posiadają bo zwiększa to ciężar mas wirujących, w sportowych wózkach często odchudza się koła zamachowe właśnie aby obniżyć te masę.
Alexjulian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.