Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2020, 15:27   #1
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie modyfikacje -free entry system, remote start

W obecnej chwili mój ecosport dostał kilka zabawek, bo mi ich poprostu brakowalo.
Pierwsza rzeczą jaką zrobiłem było automatyczne zamykanie drzwi, ktore w sumie nie jest trudne do zrobienia jak się na ucdsa, który jest w miarę czytelny.
Druga rzecz, to wymiana sync3 bez navi na taką z navi. miałem szczęście i kosztowało mnie to jakieś 250 zl. Brakowało mi komunikatów z navi i dziś wreszcie się zmusiłem, aby poszukać przy pomocy oczywiście ucdsa, czy jest taka opcja. No jest ... 4 pozycje w liczniku i fajnie pokazuje nazwy ulic i skręty.
I teraz najciekawsze. Przy wykorzystaniu dosyć mocno rozbudowanego modułu alarmowego mam w tej chwili free hand entry (nie chce mi się dokończyć montażu sensorów w klamkach).
Działa to dosyć sprawnie . 3 metry od auta i auto sie zamyka , podchodzę 1 albo 2 metry i auto się otwiera. Dodatkowo moduł pozwala na remote start. Z aplikacji , smsem z określonego numeru, a nawet przy naciśnięciu kilkukrotnym oryginalnego kluczyka.
moduł ma wiele funkcji i co ciekawe , można pisać swoje w ograniczonym zakresie , ale opcji jest naprawdę duzo. Pozostało mi pociągnąć kable do tylnej klapy i drzwi pasażera i będę miał mniej więcej free entry jak w passacie , czy fusionie ( bo tam chyba zbliżeniowe czujniki są ). A koszt to niecałe 1000 zl. Chociaż zastanawiam się jeszcze nad sensem tych przycisków....
W każdym razie nie ma róży bez kolców, no i znalazł się taki jeden, albo i dwa . Jakis bląd w oprogramowaniu modułu. Chodziło o remote start. O ile działał z programatora czasowego , to nie zawsze można było go odpalić zdalnie. Co prawda posiadam już oprogramowanie , które jest bez tego błędu , ale nie jest przetłumaczone na angielski.
Druga sprawa to opóźnienia w obsłudze auta przez internet. nie wiem , czy to wina karty Play w module, czy samego urządzenia, bo czasami działa odrazu , a czasami 20-30 sec później. W każdym razie mam kontakt z producentem i powoli poprawiamy błędy.
Instalacja polega na wpięciu się w CAN. Z pomocą przychodzi oczywiście UCDS, chociaż i bez niego można się obejść.
Jeszcze jedna sprawa: najlepszym modelem do instalacji tego modułu jest auto z przyciskiem start, ponieważ do auta ze zwykłym kluczykiem już trzeba instalować dodatkowy moduł. Ale na upartego można kluczyk zamienić na przycisk start przy wykorzystaniu ww alarmu. Moj miał własnie przycisk odpalania silnika i tak naprawdę to do ww funkcji trzeba podlaczyc tylko 6 kabelkow. Nie pisze nazwy firmy, aby mnie nie posadzono o robienie reklamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakkolwiek w PL mają przedstawiciela, choc mam wrażenie , ze dopiero co zaczęli.
Myślę, że fiesty/ecosporty z kluczykiem także by się ucieszyły z takiego dodatku. Remote start no fajny jest , ale ... czy potrzebny ? mowie o free hand entry . jest to chyba najlepsza rzecz i nie do zrobienia przez walizkę, której wszyscy się ostatnio obawiali.
Moze pozniej wrzuce jakis film i zdjecia .

__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 14:42   #2
marioolo
ford::amateur
 
Avatar marioolo
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ecosport
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: modyfikacje -free entry system, remote start

Ciekawe
marioolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 17:06   #3
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: modyfikacje -free entry system, remote start

Jeśli ktoś chciałby zamontować remote start w roczniku 2018 może doświadczyć błąd p166a. Rozwiązaniem jest udpate bcma. Nie trzeba wgrywać wszystkich części modułu. Wystarczy główny plik. Po tym remote start działa tak jak powinien . Chodzi o to , że jak był zdalnie odpalony i chciało się kontynuować pracę silnika i odjechać to po naciśnięciu przycisku wchodził błąd widoczny na liczniku.
Błąd to właśnie p166a. Niestety ucds nie ma bazy oprogramowania pod to auto. Więc pozostaje zalecany fdrs albo forscan (przydatny, aby się dowiedzieć jaki jest sbl ) pliki oprogramowania ściągnąłem i wgrałem. Zastanawiam się nad dołożeniem Ori tcu , ale nasi sprzedawcy powariowali z cenami.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.