Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2014, 10:03   #11
Jachul
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-03-2011
Model: Mondeo [mk3] kombi
Silnik: 1.8 125KM + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 49
Domyślnie Odp: Brzęczy pod obciążeniem, czy to skrzynia?

Drodzy forumowicze mam rozwiązanie zagadki!
To nie łożysko półosi, to nie DKZ tylko mechanizm różnicowy w skrzyni biegów. Dzisiaj do takiego wniosku doszliśmy razem z nowym mechanikiem po długim szukaniu (byłem u trzech i na stacji diagnostycznej). Jeden z nich domyślał się że to skrzynia a dzisiaj się upewniłem.

Więc czeka mnie wymiana skrzyni i tu mam pytanie do was, czy ktoś robił skrzynie w okolicach Krakowa? Polecają zakład w Jaworniku, zajmują się tylko skrzyniami i podobno dobrze robią.

Jachul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2014, 12:01   #12
Jachul
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-03-2011
Model: Mondeo [mk3] kombi
Silnik: 1.8 125KM + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 49
Domyślnie Odp: Brzęczy pod obciążeniem, czy to skrzynia?

K...a mam już dość tych krakowskich mechaników (bez obrazy) każdy mówi coś innego.
Wczoraj rozebraliśmy półośkę tę dłuższą i co się okazało? koledzy forumowicze mieli racje - łożysko podpory do wymiany i luzy w przegubie wewnętrznym.
Z braku czasu postanowiłem kupić nowy zamiennik. Znalazłem gościa co sprzedaje na znanym portalu aukcyjnym jakiejś "niemieckiej" firmy ale daje pisemną gwarancje 2 lata. Pojeżdżę trochę na tym składzie i zobaczymy co będzie.

Jest jeszcze jedno ale, mechanik nie daje głowy że to było powodem tych objawów ale mam nadzieję że raczej tak i nie będzie to różnicówka w skrzyni.
Jachul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2014, 21:21   #13
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Brzęczy pod obciążeniem, czy to skrzynia?

Witam

To dobrze że to nie skrzynia.W skrzyniach MTX 75 ,które naprawiałem sprowadzało się do naprawy biegu trzeciego.Zwłaszcza synchronizacji na tym biegu.Były to lata 2000-2006.Pózniej zmieniono konstrukcję 3 biegu i już nie było z nią kłopotów.W zasadzie jest skrzynią mało usterkową.Mówię to dlatego że je naprawiam i mogę coś o nich powiedzieć.Największa usterkowość występuje w skrzyniach MMT6,VMT6 i była kilka lat temu w skrzyni MT 82.Po zmianie konstrukcji, wałek wejściowy-wyjściowy usterkę usunięto z niej.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 13:18   #14
Jachul
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-03-2011
Model: Mondeo [mk3] kombi
Silnik: 1.8 125KM + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 49
Domyślnie Odp: Brzęczy pod obciążeniem, czy to skrzynia?

Powoli opadam z sił. Po wymianie łożyska i ośki z przegubem niestety dalej walczę z opisanymi objawami. Brzęczenie, terkotanie zmniejszyło trochę głośność ale występuje nadal.

Kolego Basra czy to możliwe że po przebiegu 120k (częściowo udokumentowany więc chyba prawdziwy) rozsypała się różnicówka lub jakieś łożysko w skrzyni?

Dodam, że jednocześnie z tym brzęczeniem występuje wibrowanie pedału sprzęgła, czym wyższe obroty, tym szybsze wibracje i hałas.

Dziś przypadkowo zauważyłem takie coś: po wciśnięciu sprzęgła dodając gazu - hałasu brak lecz wibracje na pedale sprzęgła zostają. Czy to nie wina raczej DKZ?

Ostatnio edytowane przez Jachul ; 13-06-2014 o 19:56
Jachul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 10:56   #15
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Brzęczy pod obciążeniem, czy to skrzynia?

Witam

Jeżeli podczas powolnego naciskania na pedał sprzęgła poczujemy pulsowanie i nasila się odgłos terkotania świadczy to o usterce koła o podwójnej masie.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2014, 19:53   #16
Jachul
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-03-2011
Model: Mondeo [mk3] kombi
Silnik: 1.8 125KM + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 49
Domyślnie Odp: Brzęczy pod obciążeniem, czy to skrzynia?

Postanowiłem osobiście przyjrzeć się tematowi bliżej, dziś nagrałem kilka krótkich filmów obrazujących mój problem. Nie są dobrej jakości ale tu raczej chodzi o efekty dźwiękowe.

Pierwszy z nich w czasie jazdy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Start z postoju, na 2 biegu już słychać a na trzecim to bardzo wyraźnie. Coś jak brzęczenie - terkotanie. Po odpuszczeniu gazu to samo tylko w innej tonacji jakby połączone z buczeniem/rzężeniem w jednakowych odstępach czasu (jakby coś po okręgu) w miarę zmniejszania prędkości coraz wolniej.

Jednocześnie zauważyłem coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po zwolnieniu pedała sprzęgła ( w miarę szybkim) słychać pojedynczy stuk

Najbardziej mnie martwi trzeci film:

Jestem po wymianie dłuższej półosi wraz z przegubami. Postanowiłem z bliska zobaczyć jak pracują przeguby. Po podniesieniu jednego kola, kręcąc nim w lewo i w prawo, stukają przeguby wewnętrzne w środku kielicha. Czuć wyraźnie po dotknięciu ręką. Tak jest na obu stronach. Tak ma być? może za mało smaru?
Do tego jeden z nich ten stary ma luzy wzdłużne tzn. mogę kielichem poruszyć około 1-2mm wzdłuż ośki, co też powoduje stuki.
I na koniec wisienka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Uniesione koło, po uruchomieniu silnika i wrzuceniu biegu zaczyna się "czkawka" widać wyraźnie ruchy skrzyni i łącznika elastycznego na wydechu. Jednocześnie buja całym autem czuć mocno siedząc w fotelu.
To wszystko dzieje się gdy podniosę koło z nową półosią, po drugiej stronie nic się nie dzieje.

Co o tym teraz sądzić, to będzie jedna usterka czyli drugi przegub wewnętrzny czy raczej kilka np. przegub i skrzynia?
Jachul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 08:53   #17
papilio
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Pułtusk
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 167
Domyślnie Odp: Brzęczy pod obciążeniem, czy to skrzynia?

Ja mam podobne objawy i nie wiem o co chodzi przebieg 148 tys powyżej 2000 obrotów słychać podczas jazdy w sumie na każdym biegu brzęczenie, jak wcisnę sprzęgło ustaje. Na biegu jałowym nic nie słychać. Z tym ze u mnie wyraznie metaliczny dzwiek.
papilio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 19:40   #18
Jachul
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-03-2011
Model: Mondeo [mk3] kombi
Silnik: 1.8 125KM + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 49
Domyślnie Odp: Brzęczy pod obciążeniem, czy to skrzynia?

Dzisiaj zauważyłem coś dziwnego na skrzyni biegów od strony kierowcy pod przegubem wewnętrznym. Poniżej załączam fotkę. Nie jest to fotka zrobiona przeze mnie lecz zapożyczona z sieci.
Proszę spojrzeć na ten element w czerwonym kółku, u mnie jest on zbity jakby ktoś w niego młotkiem walił lekko stłuczona też jest ta blacha (wzmocnienie, żebro) z lewej strony. W skrócie, wszystko w kółku jest stłuczone. Wszystko dookoła brudne a tu błyszczy stal.

Nie bardzo wiem od czego to jest? nie ma tam nic tylko przerwa do najbliższego elementu może jakieś 3-4cm (to sie chyba nazywa sanki tam gdzie wkręcony jest wahacz)


papilio - jak długo z tym jeździsz? czy dźwięk narasta z czasem?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg skrzynia2.jpg (13.7 KB, 109 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Jachul ; 24-06-2014 o 19:45
Jachul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 21:59   #19
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Brzęczy pod obciążeniem, czy to skrzynia?

Witam

To miejsce,które opisujesz często jest wyłamywane przez pseudo mechaników.Przy wymontowywaniu półosi nie stosują narzędzi.Lecz wkładają monterówkę między ożebrowanie a przegub.Zastosowanie dużej dzwigni prowadzi do wyłamania lub uszkodzenia ożebrowania skrz.biegów.Musisz to miejsce umyć-oczyścić aby potem wyciek zlokalizować.Może to być uszczelniacz lub osłona przegubu.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2014, 21:40   #20
Jachul
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-03-2011
Model: Mondeo [mk3] kombi
Silnik: 1.8 125KM + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 49
Domyślnie

Problem się wyjaśnił. Po wymianie skrzyni biegów NARESZCIE CISZA!

Rozwalone było to pierwsze łożysko przy wałku sprzęgłowym i chyba coś jeszcze ale nie sprawdzałem nawet, zamontowałem nową "używkę"

Teraz to dopiero wiem co to jest szum opon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Dziękuję wszystkim za udział w wątku.
Jachul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
skrzynia biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.