Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2015, 15:58   #11
Stanislaw_86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2014
Model: Ford Kuga II | 2013-
Silnik: 1.5 16V
Rocznik: 2014
Postów: 5
Smile Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Witam,

Dołączę się do tematu... Mam Forda C-Maxia 1.8 L Drutatec HE PFI (125/130PS) Napęd LHD FWD ... Od jakiegoś czasu wyświetla u mnie na konsoli kontrolkę check enginge .. kiedy pojawiła mi się pierwszy raz ta kontrolka zajechałem do mechanika - komputer diagnoza (40 zł za 10 min kompa) sonda lambda lub katalizator - temat zostawiłem .. tankowałem się na innej stacji ... kontrolka zgasła .. pojawiała się i gasła co jakiś czas .. na chwilę obecną znów się pojawiła ... chyba nie uniknę naprawy Maksia ..

pytanie do kolegów ...

1. Czy jeśli wykręcą mi starą sondę lambda to jest szansa na wkręcenie nowej czy muszę brać w zestawie katalizator ...
2. Czy jeśli podam dla kolegów nr VIN to mogę liczyć na podanie nr części jakie bym musiał zakupić ?
3. Czy przelanie oleju może mieć wpływ na uszkodzenie katalizatora / sondy lambda / samego silnika ?

Dzięki za info ...

Stanislaw_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2015, 18:07   #12
Inkubus
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-01-2015
Skąd: Tarnów
Model: focus mk2
Silnik: 1600
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

EW1 Pytasz skąd sadza? Oczywiście ,że z nie do końca spalonego paliwa.Ale tylko i wyłącznie paliwa.Nie bierze mi ani grama oleju a pomimo wywalenia kata, spaliny są bezbarwne.W przypadku brania i spalania oleju byłyby niebieskie. Co prawda rolą katalizatora jest neutralizowanie i dopalanie spalin a tym samym eliminowanie wydobywania się szkodliwych substancji do atmosfery, ale gdyby tak było jak piszesz to z aut ze sprawnym katalizatorem z rury wydechowej wylatywała by tylko woda lub dwutlenek węgla.Niestety współczesna technika nie jest jeszcze tak doskonała i dlatego katalizatory zapychają się sadzą powodując konieczność ich wymiany .
Inkubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2015, 18:38   #13
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Stanislaw_86
Sonda jest częścią zestawu i jest elementem wymiennym, więc możesz wymienić na oryginalną bądź uniwersalną a różnica będzie tylko taka że oryginalna ma już wtyczkę pasującą a uniwersalna wymaga przylutowanie kabelków
Różnica w cenie może być nawet dwu-krotna a jeśli chodzi o te 40 pln za 10 min roboty to w tej cenie mniej więcej kupisz kabel ELM 327 przerobisz włącznik HS MS can (wg opisów na tutejszym forum) i pobierzesz FORScan a samodzielnie będziesz diagnozował błędy choć mi wydaje się że całą winę w twym przypadku zawdzięczasz jakości paliwa
Inkubus
No właśnie o to mi chodziło choć do spalania odrobin oleju również dochodzi i wcale nie zobaczysz niebieskiego dymku a diagnostyka na stacji już wykryje nieprawidłowości
Są katalizatory które po 250 tys km jeszcze spełniają swe zadanie i są takie które nie dotrwają 100 tys a cała tajemnica sukcesu tkwi tylko i wyłącznie w tym co piszesz

Całe te moje odpowiedzi w temacie mają na celu uświadomienie właśnie jak ważna jest właściwa i w porę reakcja na check engine bo często da się zaoszczędzić sporo kasy
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 19:15   #14
Stanislaw_86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2014
Model: Ford Kuga II | 2013-
Silnik: 1.5 16V
Rocznik: 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Witam,

odebrałem dziś swojego maksia z serwisu ... Panowie mile mnie poinformowali, że jest uszkodzony katalizator ...

więc proszę o koszta naprawy ..

Panowie z Serwisu - za zamiennik 2000 zł + wymiana za oryginał 4000 zł + wymiana ...

Jak dla mnie jest to kwota z kosmosu ...

Poprosiłem o wydruk z komputera opisujący uszkodzenia to się wyparli i mówili o zaufaniu, że chcą dobrze mi zrobić i takie tam ..

Poprosiłem o nr katalogowy części wg nich to 1694244

Proszę o wycenę przez niezależnych kolegów ile taki by kosztował katalizator ...

Pytanie .. czy jeśli bym zatankował kilka razy benzynkę 98 to katalizator by się oczyścił ?
Stanislaw_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2016, 22:07   #15
szyha86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2015
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: Benzyna 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Witam,
u mnie również pojawił się check engine (focus mk2 benz 1,6 100KM) po sprawdzeniu na kompie okazało się że jest to błąd katalizatora (sprawność poniżej minimum). Po skasowaniu błedu i zalaniu dobrej jakość paliwem błąd powrócił. Pół roku wcześniej na przeglądzie okazało się że zanieczyszczenia w spalinach są zbyt wysokie. Mechanik i którego naprawiam samochód sugeruje wymianę katalizatora na oryginalny (wiadomo koszty ogromne) bo zaznajomił się z tematem i twierdzi ze zamiennik lub regeneracja nie wchodzą w grę bo błąd możne powrócić. W zakładzie zajmującym się wstawianiem katalizatorów wołają 1000zł (cena jeszcze do przyjęcia) natomiast sugerują najpierw sprawdzić sondy lambda przed wymiana kata by mieć pewność ze one nie wprowadzają w błąd kompa. Moje pytanie brzmi: czy warto się bawić w wycinanie i wstawianie kata nieoryginalnego za 1000k, czy ktoś z forumowiczów już to robił i ile przejechał na tak zregenerowanym katalizatorze?? Czy myli sie moj mechanik (zaufany który nie naciąga na niepotrzebne naprawy) ze to nie bedzie dobrze chodzić (cokolwiek ma na myśli). Czy błąd mimo wymiany na nieoryginalny katalizator wam powracał???
szyha86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2016, 09:40   #16
Damian76
ford::advanced
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-07-2015
Skąd: Kórnik
Model: Ford Focus C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2006
Postów: 308
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Witam, też to przerabiałem w swoim aucie wymieniałem na zamiennik kupony na allegro pasował idealnie koszt 1000 zł wymieniałem sam, przejechane ok 5 tyś km i jest ok.
Damian76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2016, 10:26   #17
wilku30
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Legionowo
Model: Ford Focus III Titanium, Ford Fiesta ST line
Silnik: 2.0TDCI 203KM 505NM by EMsetup, 1.0 ecoboost 148KM 240NM
Rocznik: 2016, 2016
Postów: 215
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Jeżeli chodzi o katalizatory, to przerabiałem to w mondeo II 1.8 16v i focusie II 2.0tdci. A robi się to tak, wycina się stary-zapchany. Wystawia się go na portalach aukcyjnych i np. za katalizator z focusa wziąłem niecałe 600PLN. Kupuję się metalowy sportowy firmy MAGNAFLOW, cena około 400PLN-dostępne różne kształty i średnice montażowe. Jak dobrze pójdzie to po sprzedaży starego i kupnie nowego zostaję nam jeszcze kaska na montaż. Zalety metalowego katalizatora:nie wywala nam błędu bo spełnia on normy emisji spalin, drugie- metalowy jest bardziej wytrzymały na zasilanie lpg niż ceramiczny, trzecie-samochód lepiej się zbiera bo przepływ spalin jest dwa razy lepszy.
wilku30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2016, 11:15   #18
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Dlaczego te katy tak padają, wszystkie benzyny jakie miałem to miały katalizatory fabryczne, nawet w astrze F z 1993 roku, gdzie przelatała ponad 150tyś w gazie i jak sprzedawałem to katalizator był sprawny. Żona jeździ Fusion 1.4 16V Pb i ma fabryczny katalizator. Dlaczego w Fordach katalizatory tak padają?
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2016, 11:16   #19
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

a coś ty, w mk1 nie słyszałem o problemie,
poza tym, mam 18 letnie auto i kat oryginalny a przebieg spory
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 16:16   #20
Tobiasz103
ford::amateur
 
Imię: Tobiasz
Zarejestrowany: 24-02-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115 km benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Kontrolka check engine

Witam,
niedawno stałem się posiadaczem focusa mk2, samochód jest sprowadzony z Niemiec, na desce rozdzielczej wyskoczyła mi kontrolka check engine, byłem z tym u mechanika, który podłączył samochód pod komputer i wyskoczył błąd p0420, skasował ten błąd, lecz po przejechaniu kilkunastu kilometrów kontrolka znowu się zapaliła i pali się cały czas, nie odczuwam z tego powodu żadnych problemów jeżeli chodzi o większe spalanie czy mniejszą moc silnika, czy miał ktoś podobny problem i możecie coś doradzić?
Pozdrawiam
Tobiasz103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
check engine , focus mk2 , katalizator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.