Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2016, 22:12   #11
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Ja za cholerę nie mogę zrozumieć tej niekonsekwencji Forda odnośnie dynamicznych kierunków. Skoro rozwijają się z przodu jak w Audi, to czemu nie zrobili tego z tyłu. Byłoby super. Tak to jest niedosyt, a teraz jeszcze okazuję się, że z tyłu nawet ledowych żarówek nie ma. Czy to aż taki problem zrobić z tyłu też rozwijający się pasek? W Audi wygląda to świetnie. Sąsiad dokładnie w tym samym czasie odebrał nową a4 i o ile z przodu w Mondku bardziej mi się podobają kierunki, o tyle z tyłu Audi pozamiatało.

Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2016, 22:34   #12
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja za cholerę nie mogę zrozumieć tej niekonsekwencji Forda odnośnie dynamicznych kierunków. Skoro rozwijają się z przodu jak w Audi, to czemu nie zrobili tego z tyłu. Byłoby super. Tak to jest niedosyt, a teraz jeszcze okazuję się, że z tyłu nawet ledowych żarówek nie ma. Czy to aż taki problem zrobić z tyłu też rozwijający się pasek? W Audi wygląda to świetnie. Sąsiad dokładnie w tym samym czasie odebrał nową a4 i o ile z przodu w Mondku bardziej mi się podobają kierunki, o tyle z tyłu Audi pozamiatało.
Można gdzieś dokupić dynamiczne tylne kierunkowskazy jak ktoś lubi festyn i tego z przodu mu mało. I jeszcze kilka chromopodobnych dodatków na lampy, klamki i guziczki. Aha, jeszcze podświetlenie otoczenia z lusterek w kształcie loga Forda. Ale to wszystko powinno być przecież w standardzie!
A tak poważnie to tego biadolenia i to jeszcze w kwestii odpustowych dodatków czytać się na poważnie nie da.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 06:06   #13
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można gdzieś dokupić dynamiczne tylne kierunkowskazy jak ktoś lubi festyn i tego z przodu mu mało. I jeszcze kilka chromopodobnych dodatków na lampy, klamki i guziczki. Aha, jeszcze podświetlenie otoczenia z lusterek w kształcie loga Forda. Ale to wszystko powinno być przecież w standardzie!
A tak poważnie to tego biadolenia i to jeszcze w kwestii odpustowych dodatków czytać się na poważnie nie da.
No nie przesadzaj, nikt tu nie mówi o choince zapachowej o zapachu kokosa do malucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do biadolenia, każdy ma prawo się wypowiedzieć, a dynamiczne kierunki nie uważam za odpustowe, bo z przodu bardzo mi się podobają i podejrzewam, że Tobie też. Poza tym to nie jest standard i buli się za to ciężką kasę, więc jak powiedzieli A to powinni powiedzieć B. Aha i nie sprowadzaj rozmowy do poziomu guziczków, klamek itd, bo nie o tym tu mowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie jest dla mnie niekonsekwencją, że nie mam chromowych klamek, ponieważ są jednakowe w całym aucie, ale gdyby były chromowane w przednich drzwiach, a w tylnych już nie, to bym również się czepiał za brak konsekwencji, nie patrząc na to, czy są odpustowe czy nie.

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 13-04-2016 o 06:13
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 06:56   #14
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Odnośnie tylnych świateł w HB jeśli się przyjrzycie to po prędkości i intensywności zapalania się świateł widać, że światła stopu, mijania oraz kierunkowskazy są ledowe. Zwykłe żarówki są w światłach cofania i chyba też przeciwmgłowe jest zwykłą żarówką.

IMO kierunki z tyłu są jak najbardziej ok. Jest wręcz odwrotnie, to z przodu powinni zmienić kierunki na zwykły rozbłysk z tego co jest.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 09:00   #15
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie tylnych świateł w HB jeśli się przyjrzycie to po prędkości i intensywności zapalania się świateł widać, że światła stopu, mijania oraz kierunkowskazy są ledowe. Zwykłe żarówki są w światłach cofania i chyba też przeciwmgłowe jest zwykłą żarówką.

IMO kierunki z tyłu są jak najbardziej ok. Jest wręcz odwrotnie, to z przodu powinni zmienić kierunki na zwykły rozbłysk z tego co jest.
Mówisz o ledach z przodu?
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2016, 09:46   #16
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie tylnych świateł w HB jeśli się przyjrzycie to po prędkości i intensywności zapalania się świateł widać, że światła stopu, mijania oraz kierunkowskazy są ledowe. Zwykłe żarówki są w światłach cofania i chyba też przeciwmgłowe jest zwykłą żarówką.

IMO kierunki z tyłu są jak najbardziej ok. Jest wręcz odwrotnie, to z przodu powinni zmienić kierunki na zwykły rozbłysk z tego co jest.
Czyli klienci HB i kombii płacą za to samo (pełne światła LED) a dostają coś innego. Można dyskutować co się komu podoba a co nie - to kwestia subiektywna. Ale przecież jest ważniejsza sprawa. Jak ktoś ma żarówki to powinien wozić zapasowe. Ciekawe ilu właścicieli kombii jest świadomych, że powinni wozić ze sobą zapasowe żarówki na tył do swoich lamp full LED. I co w tym temacie mówi instrukcja? Czy jest napisane jak je wymienić?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 07:02   #17
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Ja nie wiem co Tobie mówiono przy okazji zakupu. Mi nigdy nikt nie mówił, że tylne światła są full LED. Zresztą to co najważniejsze czyli światła stop i kierunki są LED.
Zawsze rozumiałem, że sformułowanie full LED zawsze odnosi się do przednich świateł.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 07:38   #18
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie wiem co Tobie mówiono przy okazji zakupu. Mi nigdy nikt nie mówił, że tylne światła są full LED. Zresztą to co najważniejsze czyli światła stop i kierunki są LED.
Zawsze rozumiałem, że sformułowanie full LED zawsze odnosi się do przednich świateł.
Zgadza się. Natomiast ciekawe, że dali w tylnych światłach ledy na stopy, normalne światła, na przeciwmgielne, a nie dali na wsteczne i kierunki, Co to za polityka?
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 09:53   #19
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza się. Natomiast ciekawe, że dali w tylnych światłach ledy na stopy, normalne światła, na przeciwmgielne, a nie dali na wsteczne i kierunki, Co to za polityka?
Da się te żarówki prosto wymienić czy chodzi o zapewnienie pracy serwisom?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 11:42   #20
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Tylne światła LED kombi i hatchback - róznice

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się te żarówki prosto wymienić czy chodzi o zapewnienie pracy serwisom?
Ciężko powiedzieć. Będę na serwisie na olej, to zapytam.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.