Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Po odpaleniu auta i pozostawieniu go na biegu jałowym słyszymy że:
Silnik wydaje metaliczny, brzęczący dźwięk przez 30 do 60s potem dźwięk ustaje 65 68.42%
Silnik wydaje metaliczny, brzęczący dźwięk dłużej niż 60s i/lub jest słyszalny także podczas jazdy 13 13.68%
Silnik na początku wydawał takie dźwięki, ale po jakimś czasie problem ustąpił 1 1.05%
Silnik nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów i zawsze pracuje z akceptowalnym natężeniem dźwięku 6 6.32%
Nie interesuje mnie dźwięk silnika. Odpalam i jadę nie wsłuc***ąc się 10 10.53%
Głosujących: 95. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2016, 06:53   #21
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na zimnym słychać ten metaliczny dźwięk przez kilkanaście sekund. Słyszalny tylko z zewnątrz. Nie słyszalny wewnątrz auta. Zimny silnik zawsze trochę inaczej pracuje więc nie dramatyzuję i ciągle cieszę się autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak samo.

Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 08:43   #22
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko że te silniki nie mają łańcucha...
To chyba najbardziej "wiarygodny" filmik na YT: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pytanie, czy u Was też to brzmi tak samo...
Hm... byłem święcie przekonany że jest łańcuch. Ale nic. Dźwięk mam taki sam jak na filmiku...
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 08:46   #23
marvel001
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-09-2012
Skąd: Ostrów Maz.
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ECOBOOST
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

U mnie jest dokładnie tak samo. Auto odebrałem 3 tygodnie temu. Macie jakieś pomysły co to? Ustaje po kilku minutach lub pow. 1300 obrotów.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
MONDEO MK4 1.8TDCi 2010
(niedługo z P-BOX'em )
marvel001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 08:48   #24
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hm... byłem święcie przekonany że jest łańcuch. Ale nic. Dźwięk mam taki sam jak na filmiku...
Nie, te silniki mają pasek rozrządu zanurzony w oleju (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 08:49   #25
marvel001
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-09-2012
Skąd: Ostrów Maz.
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 ECOBOOST
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Ja mam wrażenie, że to raczej już na wydechu ...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
MONDEO MK4 1.8TDCi 2010
(niedługo z P-BOX'em )
marvel001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 10:04   #26
Voldemord
ford::average
 
Avatar Voldemord
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-10-2015
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160KM AT
Rocznik: 03.2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał _vinci_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo grupy użytkowników.
Bo znam takich, co nie czują że ich ściąga, że silnik szarpie, że coś klekocze itp.
Nie mówię i nie sugeruję, że Ci co tego nie słyszą są własnie tacy. Natomiast może być tak, że to co ja uważam za metaliczny dźwięk dla innego może być tylko zwykłą pracą.
To chyba do mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Akurat dla mnie najważniejszy jest silnik i skrzynia. We wszystkich autach tak było od czasów pierwszego automatu. Jak pojawił się temat o brzęczeniu w kwietniu, już na drugi dzień rano stałem przy aucie i sprawdzałem czy tez tak mam.

Dzisiaj znów sprawdzałem z rana jak ma się sytuacja. Auto po odpaleniu wchodzi na 1200 obr. przez ok. 30 sek., później spada na 900. Nie mam żadnych dźwięków.
Voldemord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 11:39   #27
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał Voldemord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj znów sprawdzałem z rana jak ma się sytuacja. Auto po odpaleniu wchodzi na 1200 obr. przez ok. 30 sek., później spada na 900. Nie mam żadnych dźwięków.
Zdajesz sobie sprawę drogi Voldemordzie, że Twoja sytuacja jest na granicy błędu statystycznego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może się okazać, że Ford Company zrobi za moment jakąś akcję serwisową. Oczywiście z ekonomicznego punktu widzenia łatwiej będzie wezwać ten 1% użytkowników, którym silnik chodzi cicho i dorównać do ogólnego trendu brzęczenia ecoboostów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [sarcasm mode ON]
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 13:05   #28
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Nagrałem rano filmik, który tylko potwierdza że grzechocze jak u większości.
Właściwie akceptowalny poziom dźwięku następuje po 40s. Potem nawet jak dodaję gazu to wg mnie jest OK.

Najlepiej słychać na słuchawkach z ustawieniem głośności na 100%.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 13:14   #29
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Super, to jest faktycznie porządny materiał do analizy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż zastanawiam się, czy gdybym nie wiedział o tym, to czy w sumie zwróciłbym na to uwagę oglądając filmik. Zastanawiające jest to, jak magicznie i nagle ten dźwięk znika po tych 30 sek. Pytanie też co się dzieje, jak uruchomisz i od razu lekko dodasz gazu?

Bump: Swoją drogą, to fajnie brzmi ten silnik jak go przegazowujesz w końcówce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 15:25   #30
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

U mnie brzęczy.Serwis powiedział, że znają sprawę i tak ma być.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , hałas , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.