Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2019, 21:54   #1
moose
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Check Engine - błąd P2540/2541

dobry wieczór,

jestem posiadaczem Galaxy 2.0 ecoboost (204 KM) i od jakiegoś czasu zapala się check engine. Zdefiniowany kod błędu - p2540/p2541. Chodzi o czujnik ciśnienia powrotu.

W trakcie użytkowania samochodu nie było żadnych objawów - CE zapalał się i czasem gasł, samochód nie był słabszy ani nic się nie działo (co można by zobaczyć gołym okiem).
Po jakimś czasie samochód zgasł w trakcie jazdy, więc po podpięciu do kompa okazało się, że to właśnie błąd p2540/2541.
Nie dało się skasować błędu czujnika niskiego ciśnienia powrotu, więc nabyłem używany. (nowy kilkaset pln w serwisie, dostęp z magazynu w DE).
Okazało się, że samochód zareagował pozytywnie, check engine zgasł od razu, komputer nie pokazał żadnego błędu.
Niestety, temat wrócił. Kontrolka świeci, żadnych zauważalnych objawów nie ma, jest natomiast zestaw błędów jak wyżej.

Wymieniłem też drugi czujnik ciśnienia paliwa na listwie ale dużo wcześniej (w zeszłym roku) i po wymianie bez efektu.

Temat ciągle wraca, check się świeci stale, nie mogę tego rozgryźć.

Czy może ktoś miał podobne objawy w benzynie i wie jak to ugryźć*?
Ewentualnie, gdzie w Warszawie po wschodniej stronie mogę się udać do doktora od tego typu spraw.

pozdro,
moose.

moose jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2019, 07:03   #2
Dariusz1967
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 25-12-2015
Skąd: Minsk mazowiecki
Model: Galaxy mk3 2.0 tdci
Silnik: Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Check Engine - błąd P2540/2541

Witam spróbuj do solid garage w alejach jerozolimskich robią tylko Fordy napewno pomogą namiary znajdziesz na forum tel do nich 503840228
Dariusz1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2019, 18:45   #3
moose
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Check Engine - błąd P2540/2541

dzięki,

jestem w trakcie serwisu (na razie w innym miejscu), ale jak dojdę do tego tematu do dam znać co się działo.
moose jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 10:35   #4
mikolaj78
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Check Engine - błąd P2540/2541

Cytat:
Napisał moose Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki,

jestem w trakcie serwisu (na razie w innym miejscu), ale jak dojdę do tego tematu do dam znać co się działo.
Jestem ciekaw, czy udało Ci się rozwiązać problem, bo mam ten sam błąd w Mondeo 1.6 ecoboost.
Silnik odpalał i za moment gasł. Zdjąłem pompę wysokiego ciśnienia i przedmuchałem sprężonym powietrzem i pogrzebałem przy wiązce tego czujnika na rurce paliwowej (przewody ok). Po założeniu pompy i wpięciu kostki do czujnika silnik odpalił, ale błąd ciągle jest - praca silnika normalna, ale jest obawa, że ponownie zacznie gasnąć i będzie problem na drodze.
mikolaj78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 21:25   #5
moose
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Check Engine - błąd P2540/2541

Powiem, ze u mnie problem się rozwiązał dość drastycznie.
Najprawdopodobniej przyczyną był problem z rozrządem.
W trakcie jazdy auto stanęło z komunikatem uszkodzenia silnika.
Później poszukiwania co się stało, bo kręcił, ale nie chciał*zapalić. To było na dodatek na drugim końcu Polski, trwało to ponad miesiąc, więc się wkurzyłem i lawetą przytargałem auto pod Piaseczno. Tam mechanik (p. Litwin) podjął się naprawy. Po demontażu głowicy okazało się, że wariatory zostały zerwane przez łańcuch, tłoki zderzyły się z zaworami - generalnie masakra. Poza tym pierscienie były na 4 cylindrze zapieczone, stąd silnik był*trochę słaby.
Remont silnika. A że to auto nie lubi zamienników bo ich nie ma, to wszystko poszło w oryginale. Różnica po naprawie spora....
Także hm, błędy były dziwne, ale obstawiam że to ten nieszczesny rozrzad był przyczyną, ponieważ komputerowi coś nie pasowało to zarzymał silnik nagle.
Przeżyłem trochę nerwów, ale teraz już ten problem wieku dzieciecego (podobno) został rozwiązany. Jak to mówią- 2.0 eb - są Ci, co nie wiedzą co ich czeka i Ci, co już to przeżyli.
Ja przeżyłem.
moose jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.