Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2011, 08:28   #1
darek1974
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Question gwiżdżąca turbina?

Czesc. Mam sporawy problem z moim "mondkiem". Bede wdzieczny za kazda pomoc.
Moje autko ma silnik tddi, jak wiadomo 115KM.
Ponizej 2200 obrotow na biegach od 2go wzwyz, auto nie chce jechac.
Trzymam gaz w podlodze i nic. Kiedy juz po jakis 5-6 sekundach (na 2ce, bo na 3 i 4 biegu trwa to jeszcze dluzej) silnik zlapie obroty, auto przyspiesza.
Nie jest to jednak to co byc powinno. (to moje 2gie mondeo z tym silnikiem).
Po osiagnieciu 2800-3000 obrotow cos zaczyna gwizdac (turbina?), a jesli przekrocze 3800 obrotow gwizd jest bardzo glosny i silnik kopci na szaro. Dodam jeszcze ze na wolnych obrotach silnik pracuje bez zarzutu.
Kiedy przegazowalem go na luzie, nawet po osiagnieciu czerwonego pola obrotomierza, auto ani nie kopcilo, ani nie gwizdalo. No i jak znalezc usterke jesli ona wystepuje tylko w czasie jazdy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymienilem i sprawdzilem chyba wszystkie rurki i wezyki polaczone z turbina, nawet intercooler jest inny (uzywany wiec nie do konca jestem pewien czy jest w pelni sprawny) Niestety nie potrafie powiedziec czy czujniki w rurach dzialaja prawidlowo, ale je tez wyczyscilem. Wiem tez na pewno ze turbina ciagnie powietrze (co sie dzieje dalej niestety nie wiem).
Filtry powietrza i paliwa wymienione. Ten kolektor z przodu na ktorym jest napisane TURBO DIESEL tez wyczyscilem.
No i na koniec, auto sie zepsulo w czasie dlugiej trasy po przejechaniu ok 1000 km, ale czy to ma znaczenie?
Macie jakis pomysl? Pomozcie bo mi nerwy puszczaja a mlotek mam pod reka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z gory wielkie dzieki. Darek

darek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2011, 17:25   #2
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,304
Domyślnie Odp: gwizdzaca turbina?

Mówisz, że rury sprawdziłeś i jest ok? Zdejmij jeszcze rurę z turbo tą od filtra powietrza i zobacz czy turbina nie ma luzu.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2011, 17:36   #3
darek1974
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: gwizdzaca turbina?

Czesc. Tak, wszystkie rury (te do ktorych mam dostep od przodu) sa sprawdzone. turbina nie ma luzow a lopatki sa cale. czy turbina moze peknac? jesli tak to jak to sprawdzic? A moze to nie ona jest winna? Moze nie nalezy sugerowc sie moimi przypuszczeniami? nie wiem. zglupialem, bo tej pory z wiekszoscia usterek radzilem sobie sam, lub z pomoca znajomych. a na chwile obecna moja znajomosc mondeo zostala zweryfikowana i sprowadzona do poziomu 0! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
darek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2011, 11:19   #4
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: gwizdzaca turbina?

Hmm...myślę, że INTERCOOLER za bardzo tutaj nic nie ma do rzeczy, musiałby być bardzo usywiony....wiem, że sprawdzałeś, ale ja bym jednak obstawiał którąś z rur. Kopcenie, strata mocy to wszystko sugeruje jakąś rurę...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2011, 21:38   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: gwizdzaca turbina?

Cytat:
Napisał darek1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i na koniec, auto sie zepsulo w czasie dlugiej trasy po przejechaniu ok 1000 km, ale czy to ma znaczenie?
ma znaczenie bo pewnie cisnąłeś auto i któraś rura pękła albo spadła bo opaska mogła być za słabo skręcona. rury sprawdzałeś po podróży? ja bym to zrobił jeszcze raz ale dokładnie.

no i jeszcze pytanie czy turbina ze stałą czy zmienną geometrią? bo jak zmienna to sprawdź wężyki podciśnienia pod kątem przetarcia o elementy silnika
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 17:07   #6
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: gwiżdżąca turbina?

Cytat:
ma znaczenie bo pewnie cisnąłeś auto i któraś rura pękła albo spadła bo opaska mogła być za słabo skręcona.
Co nie znaczy, że nie należy go cisnąc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ford-Feel The Difference Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna kwestia, mianowicie zapieczone geometria w turbinie, jeżeli masz zmienną.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2011, 19:28   #7
darek1974
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: gwiżdżąca turbina?

Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna kwestia, mianowicie zapieczone geometria w turbinie, jeżeli masz zmienną.

co to znaczy "zapieczona geometria"i jak to "odpiec"? nie jestem w 100% pewien ale mam zmienna. byl taki moment ze rurka podcisnienia nie ciagnela powietrza. teraz juz dziala ( jam to, nie chwalac sie sprawil), ale moze to spowodowalo "zapieczenie"?
darek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2011, 23:17   #8
darek1974
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: gwiżdżąca turbina?

i jeszcze jedno. jesli peklaby jakas rura, to czy brak mocy bylby wyczuwalny caly czas? zastanawia mnie dlaczego powyzej 2200 obroto auto zbiera sie lepiej?
darek1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2011, 15:04   #9
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: gwiżdżąca turbina?

Musisz rozebrać turbo i przeczyścić nagar zgromadzony na łopatkach kierownicy wlotu do turbo.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , turbina



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.