Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2015, 21:00   #1411
archi_888
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witam wszystkich miłośników Mondeo jako nowy użytkownik forum.
Wygląda na to że będę się niedługo przesiadał na coś z ukochanego MK4 2.0, 145 benzyna hatchback. Zrobiłem nim 250 tyś km w 5 lat bez większych problemów i z racji przebiegu skłaniam się ku MK5 2.0 w dieslu i kombi. Myślicie że odczuję większą masę? Wiadomo że MK4 prowadził się genialnie i kochał zakręty, czy ktoś może naocznie porównywał samo prowadzenie w MK5? Sam nie mogłem zbytnio przetestować na jaździe próbnej bo widziałem wbity w siebie wzrok sprzedawcy przy każdej próbie pobawienia się...
Auto jest mega ciche moim zdaniem vs Mk4.
Co do bagażnika w MK5 kombi te schowki pod matą są super na wszystkie bzdety które nie było w moim MK4 gdzie upchać a steropiany podwyższające można szybko zdemontować, dla mnie jest to wystarczająco ok.
Co sądzicie o czytelności ekranów 4,2 cal w wersji gold? Na titanium nie starczy niestety mocy sprawczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2015, 21:24   #1412
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Mam dwa 4.2" ekrany w Focusie, widziałem Gold X Mk5, nie ma problemu z czytelnością.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 07:15   #1413
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Obawiam sie tylko ze w dieslu te 250 tys km bez problemów moze być nierealne.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 08:04   #1414
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : póki co to wróżenie z fusów. Zarówno diesle jak i benzyny to zmodernizowane konstrukcje, także i tu i tu mogą być problemy.
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 08:09   #1415
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Jak się dba i jeździ normalnie to i 300 tysi przejedziesz bez poważnej awarii. Nie ma na to żadnej reguły. Wszystko zależy od wszystkiego.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 09:06   #1416
Misiekskrzypek
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1,5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jezdziles benzyna duzo, wiec koszty paliwa nie sa dla Ciebie raczej problemem, nie wiem ile palil Twoj silnik w Mk4 ale jakbys pomyslal o EB 1,5 zamiast dizla to juz jestes minimum 10tys. zl do przodu, wtedy realna staje sie wersja Titanium (pamietaj takze o rabatach). Warto o niej pomyslec ze wzgledu na dodatkowe systemy zwiazane z bezpieczenstwem (utrzymanie pasa ruchu, rozpoznawanie znakow czy monitorowanie koncentracji kierowcy-wydawac sie moga bajerami ale np. utrzymanie pasa ruchu moze uratowac zycie jak przysniesz, samochod jest w stanie nawet wspomagac powrot na Twoj pas, sciagajac kierownice-dziala dobrze o ile pasy sa w miare wyraznie namalowane na drodze, a nawet u nas w Polsce jest z tym coraz lepiej). Masz tez w tej wersji od razu tempomat. Moj egzemplarz udalo sie kupic za 107500zl z pakietem titanium (ledy-bardzo polecam, czujki parkowania i przyciemniane szyby), lakierem pearl white (jak to odpuscisz to mozesz jeszcze zjechac ponad 5tys. zl z ceny), radiem z duzym wyswietlaczem (wygodnie sie z niego steruje klima, podgrzewaniem szyb, foteli, nawiewami itp.), alarmem i juz nie pamietam czym jeszcze-rabat wyszedl ok. 15tys zl.
Misiekskrzypek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 09:43   #1417
romekkar
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Skąd: SBL
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

U mnie trochę nad 100 wyszedł biały Titanium EB1,5 na kołach 18", ledy, czujniki parkowania, radio 8", szklany dach, grzana kierownica, przyciemniane szyby i jeszcze jakieś pierdoły.
romekkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 09:55   #1418
Misiekskrzypek
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1,5 EB 160KM
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kupowales prywatnie czy na firme albo leasing? Liczyles ile dostales rabatu?
Misiekskrzypek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 09:56   #1419
archi_888
 
Postów: n/a
Domyślnie Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Małe sprostowanie @Misiekskrzypek MK4 było służbowe, nie konfiguruje sam bo mam tylko prawo głosu, zamiast MK5 mogę tylko avensis zamówić, dla mnie wybór jest oczywisty, toyki jakoś nie czuje wcale...
Benzyna mi 6,8-12 pali w zależności od trasy i jazdy a za 2.0 dieselem przemawiają u mnie przebiegi (decyzja zakupowca, mi te 9 z kawałkiem przyspieszenia pasuje za to). Myślicie ze diesel 250 tyś. nie zrobi przy regularnym serwisie?
Kombinuje i oferuje ale na tytanium nie starczy funduszu przy kombi który chce względu na swoje pasje, potrzebuje zapakować go czasami po dach. Pytałem o te wyświetlacze bo to główna różnica Gold vs Titanium (tapicerka nie jest dla mnie istotna, dolne listwy w kolorze czarnym tez przeboleję). Wyższy tunel mi akurat pasuje bo rękę można swobodnie oprzeć.
Kurczę MK4 sporo przejechałem i mega dużo w nim czasu spędziłem i mam mega sentyment do niego za prowadzenie, mam nadzieje ze w nowym charakter zostanie mimo diesla
Nikt jeszcze o tym nie wspominał, jak oceniacie zastąpienie genialnych okrągłych nawiewów powietrza zwykłymi kratkami? Wg mnie to mogli zostawić bo to taki mega znak rozpoznawczy był

Ostatnio edytowane przez archi_888 ; 12-04-2015 o 10:03
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 10:50   #1420
romekkar
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Skąd: SBL
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał Misiekskrzypek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kupowales prywatnie czy na firme albo leasing? Liczyles ile dostales rabatu?
Leasing na f-mę, rabat wg dealera 21 tys
romekkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.