Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2021, 09:46   #61
Jabol86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2015
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: kod błędu PCM DTC P244C:00-6D

Warte coś jest taka cześc zamiennia tego zestawu?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kupiłem używany element i wymieniłem.

Tak było przed uruchomieniem procedury w forscan:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jest po:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widać poprawę, ale martwi mnie taki komunikat z forscan:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jest czym się przejmować czy jeździć dalej obserwować?


Ostatnio edytowane przez Jabol86 ; 12-11-2021 o 16:19 Powód: Dalsze zmiany w sytuacji
Jabol86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2023, 21:43   #62
Koqs
ford::beginner
 
Avatar Koqs
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: kod błędu PCM DTC P244C:00-6D

Cytat:
Napisał sewenpamp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, spotkała mnie przygoda z tym błędem i okazało się że świeca jest ok ale drożność przewodu paliwowego zawiodła, więc warto ten cały element wykręcić i sprawdzić co go boli. Ogólnie przy czyszczeni użyłem nafty i grzałem go palnikiem dodatkowo sprężone powietrze i wszystko działa. Niestety poniosłem koszt czyszczenia samego DPF, ale to nie jakieś wielkie bo 350 zł. Pozdro
U mnie też ten przypadek, ale ja poległem i nie udało mi się udrożnić a próbowałem różnych sposobów.
Pytanie, kupować używane czy azjatycki zamiennik? Oryginału nie kupię bo kosmiczną cena,jak za taką cześć...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Koqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2023, 21:08   #63
Barcik
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Lublin
Model: S MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: kod błędu PCM DTC P244C:00-6D

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)



I co zrobiłeś? Bu mnie to samo. Nawet nie dało się tego ustrojstwa odkręcić bo w S-Max jest to dość głęboko schowane i sił na odkręcenie nie starczyło. Ja mam już DPF zapchany w 165% i nie wiem co robić. Do kolegi na kanał mam blisko, ale co z tego jak wykręcić się nie da. W S-Max to jest głęboko pod jakaś ławą czy tam sankami.
Czarny wężyk drożny - zdjąłem go i idzie przez niech dmuchać, ale jak jest założony na całość to nie ma w ustach takiej siły.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 29-08-2023 o 10:49
Barcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2023, 22:21   #64
Barcik
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Lublin
Model: S MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: kod błędu PCM DTC P244C:00-6D

No i poszło u mnie.
Wykręcenie - niemożliwe - nakrętka się obrabia. Wystarczyło podgrzać palnikiem tuleje (zwykły palnik z puszką z allegro) i od razu puściło. Potem tym samym palnikiem grzanie dyszy do czerwoności i dmuchanie ustami w rurkę (tylko ostrożnie żeby nie wciągnąć powietrza). 15 minut opalania do białości z dmuchaniem i piękny przedmuch się zrobił. Wkręcone złożone do kupy i w trase. SOOT_LOAD 165% i nie spadało. Wypalanie się nie uruchamiało bo ciągle był błąd P244C którego ForScan nie mógł skasować. Ponieważ i tak miałem olej do wymiany to szybka decyzja - zjazd na pobocze i wypalanie serwisowe. Poszło (choć program się zawiesił przy 84%) i ciągle prosił o włączenie zapłonu który był włączony. Restart - sprawdzenie parametrów - SOOT_LOAD poniże 10%. Błąd dał się już skasować i auto odżyło.
Myślę że ten problem dotknie w końcu każdego użytkownika. Sadza tam będzie wpadać i to jest nie uniknione. Mnie to spotkało przy 337350 km przebiegu. Jednak nie mam co narzekać bo do tego czasu poza tym problemem tylko rura od IC (dolna pękła) dwie końcówki kierownicze były wymieniane (poza eksploatacją - nic więcej)
Barcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.