Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2021, 17:54   #1
Gorzi
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-11-2021
Skąd: Częstochowa
Model: Focus mk2 lift
Silnik: 1.6 tdci 109 km
Rocznik: 2010
Postów: 1
Angry podczas jazdy zaczyna strasznie dymić na szaro i rzuca go bardzo na obrotach

Witam,

sprawa jest na tyle zagmatwana że u mnie w mieście mechanicy rozkładają ręce.
Posiadam Forda Focusa 1.6 Diesel 109 km z rocznika 2010 zakupiłem go 3 lata temu i problem który wystąpił jako pierwszy to było samoistne zgaszenie zapłonu i kontrolka uszkodzenie silnika, w żaden sposób samochód nie chciał odpalić mechanik już na kanale stwierdził ( niestety dla mnie) że jest uszkodzony DPF ( przy okazji wymienił sprzęgło wraz dwumasą) informacje jakie dostałem od mechanika że został wy programowany DPF jak i usunięty mechanicznie, samochód zaczął ogólnie głośniej pracować i bardziej przenosił wibracje, poł roku spokoju po czym znów samochód umarł ( kontrolka uszkodzenie silnika) zawiozłem auto do innego mechanika po czym stwierdzili że puściły uszczelki pod wtryskami ( miedziane) i zalało olejem komputer który znajduje się w lewym nadkolu (wymienili również kompletny rozrząd).
Problem jaki się nadal pojawiał to było nadmierne szarpanie samochodu po czym stwierdzili że do wy programowania jak i zaślepienia jest EGR co zostało wykonane przechodząc do meritum samochód znienacka zaskakuje mnie podczas jazdy zaczyna strasznie dymić na szaro i rzuca go bardzo na obrotach po jakimś czasie auto wraca do normy komputer nie pokazuje błędów. Proszę o pomoc.

Gorzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , egr , komputer


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.