Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2013, 17:27   #11
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: centralny nie otwiera/zamyka z kluczyka

Odswiezam temat, problem podobny a mianowicie nie dziala centralny, ani z pilota ani z kluczyka, natomiast po nacisnieciu "lock out" swieca sie tylko kierunkowskazy, brak innych reakcji, na guzik zamykania w ogole nie reaguje. Jak sie za to zabrac?

Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2013, 10:07   #12
Anperis
ford::average
 
Avatar Anperis
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: KNW
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2005
Postów: 88
Domyślnie Odp: centralny nie otwiera/zamyka z kluczyka

Hahaha no nie wierze, bez centralnego nie da sie otworzyc wlewu paliwa? Otwieram swoje drzwi a klapka zamknieta!! Da sie to jakos recznie otworzyc? Nigdzie nie widze wejscia na kluczyk, w srodku tez nie ma zadnego "guzika". Chyba padne..
Anperis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2014, 09:50   #13
KrzysztofK.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI 115/144 KM ;)
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: centralny nie otwiera/zamyka z kluczyka

Witam, odgrzebałem i podepnę się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie problem jest taki:
jak się robi wilgotno centralny zamek to rygluje to znów otwiera co chwilę drzwi. Dodatkowo okazuje się, że nie da się przekręcić kluczyka w drzwiach (lewe, kierowcy - w prawych nie ma).

Wobec powyższego mechanik stwierdził, że trzeba wymienić zamek.

Chciałbym kupić używkę (oczywiście by obniżyć koszty).
Ale i nie wiem jaki zamek kupić (mam Focusa II, 09.2005 r. kombi, diesel) bo na aukcjach są jakieś z 6 i 10 PINami, np:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

no i czy ma to znaczenie, że np. HB/kombi, Europa/Anglik?

A jak by przypadkiem ktoś miał do sprzedania to proszę o info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
KrzysztofK. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 16:31   #14
Darekb1990
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2014
Model: Ford focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: centralny nie otwiera/zamyka z kluczyka

U mnie w focusie nie działa centralny zamek z kluczyka (pilota nie mam), bezpiecznik pod kierownica (ten wsadzony od tylku jest ok), zamek działał , poźniej na zmiane raz działał , raz nie a teraz juz wogóle nie łapie, otwieranie bagażnika z deski działa ale tylko czasami. Kluczykiem otwierają sie tylko jedne drzwi. Ktoś miał podobną sytuacje?
Darekb1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2014, 19:59   #15
tutko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: centralny nie otwiera/zamyka z kluczyka

Cytat:
Napisał ponczo83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam szukałem podobnych tematów, ale u mnie jest troszkę inny problem niż u wszystkich. U mnie centralny otwiera/zamyka wszystko z pilota ale już jak chce otworzyć/zamknąć kluczykiem to działają tylko drzwi kierowcy, to znaczy nie załącza się centralny na wszystkie drzwi. Od środka gdy nacisnę blokadę drzwi kierowcy też nic się nie dzieje, lecz jak wcisnę blokadę na drzwiach pasażera wszystko działa jak należy.
U mnie w Mondeo MK2 dla otwarcia wszystkich drzwi trzeba nacisnąć 2x przycisk w pilocie (prostokątny), jednokrotne naciśnięcie powoduje otwarcie wyłącznie drzwi kierowcy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 14:58   #16
konderix
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 26-05-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: centralny nie otwiera/zamyka z kluczyka

Witam,również szukałem podobnych tematow ale bez skutku. Mój problem polega na tym że centralny z kluczyka otwiera i zamyka prawidłowo jednak z pilota w kluczyku dziala tylko otwieranie bagażnika. Przy próbie wkodowania potwierdzenie występuje tylko jak naciskam przycisk otwierania klapy bagażnika. Czy można wymienić wnętrze pilota i zaprogramować z innego focusa ?
konderix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 15:29   #17
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: centralny nie otwiera/zamyka z kluczyka

konderix-(brudny pilot wewnątrz),rozbierz pilota i przemyj czymś na spirytusie styki,przy okazji dobrze wyczyść obudowę na łączeniach. Sposób rozebrania masz w instrukcji obsługi foki.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 21:18   #18
Fordolot
ford::amateur
 
Imię: Dave
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Centralny zamek żyje własnym życiem.

Witam, jestem tu nowy - zarejestrowałem się po przeczytaniu i wytestowaniu paru porad ale niestety nic nie pomaga. Chodzi o centralny zamek który dosłownie żyje jak chce, auto stoi w pobliżu nie ma kluczyka a auto zaczyna się otwierać i zamykać, następny objaw jest taki że podczas jazdy centralny zamek otwiera się i zamyka i tak kilkanaście razy. Czasem jest w ogóle problem żeby wsiąść do auta gdyż po naciśnięciu przycisku otwierania Ford gra sobie ze mną w grę kto pierwszy - czy ja zdążę złapać za klamkę czy on się zdąży pierwszy zamknąć następny problem jest taki że auto ciężko zamknąć bo od razu się otwiera i raz mruga światłami potwierdzając zamknięcie raz nie a mimo to wtedy pozostaje zamknięty. Wytestowałem już poradę jednego z użytkowników polegającą na wypinaniu kostek i zwieraniu pinów do masy, przy odpiętych dwóch kostkach centralny zamek w tylnych drzwiach działa prawidłowo i po kilkunastu próbach otwierania i zamykania stwierdziłem że to pomaga ale mimo wszystko auto nie potwierdza zamknięcia światłami ( a według opisu powinno ). Po wypięciu pinu w drzwiach kierowcy czarno-żółtego i zmostkowaniu go do czarnego oraz podłączeniu kostki (w obu drzwiach naraz to samo, oczywiście w drzwiach pasażera przewód czarno-niebieski do czarnego) auto zaczęło się częściej zamykać choć nie za każdym razem ale za to każde praktycznie każde naciśnięcie przycisku zamykania było potwierdzane podwójnym mrugnięciem światłami. Czy ktoś z was drodzy użytkownicy jest w stanie podrzucić pomysł co jeszcze można sprawdzić zanim zaprowadzę auto i zacznę rzucać plikami pieniędzy u specjalistów? dodam że mam dość dobre zaplecze techniczne a i zepsuć coś się nie boję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fordolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 05:38   #19
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,543
Domyślnie Odp: Centralny zamek żyje własnym życiem.

Nie masz zalanego GEMu przez płyn chłodniczy?
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 07:55   #20
Fordolot
ford::amateur
 
Imię: Dave
Zarejestrowany: 11-12-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Centralny zamek żyje własnym życiem.

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie masz zalanego GEMu przez płyn chłodniczy?
GEM znajduje się nad nogami pasażera? Jeśli tak to nie, ale w paru miejscach jest zaśniedziałe złącze i było lekko czyszczone oraz popsikane preparatem do poprawiania styków dość obficie i nic się nie zmieniło niestety.
Fordolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , elektryka , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.