Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2022, 22:38   #431
pmiras
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A propos oceny - zaryzykowałbym zakup, bo moduł (oprócz nalepek) wygląda "zdrowo".
Oczywiście cena jest wysoka i kupiłbym tylko będąc "w potrzebie".


Echhhh Tadeuszu. Jakby to o Ciebie chodziło, to nie śmiałbym się wymądrzać. Ale tu gablota stoi u mechanika i obawiam się, że zanim @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zdąży przebrnąć właściwe tematy i zrobić doktoraty z kabli, programów, itp. to wcześniej stwierdzi, że "Ford guano wort".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i właśnie się zaczynaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Ford guano wort".Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ??? nigdy bym nie smial. Mialem MK3, jezdze (no moze nie chwilowoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) 4ka, przyszla 5ka juz smiga gdzies po Belgii badz innej Holandii, ale masz racje Forscan na Androidzie zeby sprawdzic i wykasowac bledy tak i owszem, zalozyc wygluszenie drzwi, nie ma problemu , ale zasniedziale upalone BCMii to juz nie moje lotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Tadziu zaniżyłeś cenę za moduł
nie za nowy chyba że jakiś pułkownik im zalega , bo aktualna cena za nowy jest 3887 zł brutto
Łodź i Kielce podalo ta sama cene 2.3k

pmiras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2022, 05:57   #432
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

woda, a dokładnie plyn od spryskiwaczy przyszedl po wiązce do kostek a źródła szukaj w nieszczelnej pompce spryskiwaczy
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2022, 11:51   #433
Katlos108
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2022
Model: Smax
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Witam panowie na jaki numer mógłbym zamienić moduł bg9t-14a073-ah, pozdrawiam.
Katlos108 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2022, 10:14   #434
pmiras
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Cytat:
Napisał Katlos108 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam panowie na jaki numer mógłbym zamienić moduł bg9t-14a073-ah, pozdrawiam.
jesli dobrze rozumiem z poprzednich postow, wszystko co zaczyna sie na bg9t-14a073-a bedzie ok, ostatnia litera nie ma znaczenia
pmiras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2022, 10:24   #435
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

BCMi z przedostatnią literą "A", to najbiedniejsze moduły. Można je bezpiecznie zamienić na wiele innych, np. z przedostatnią literą, B, C, D.
Byle pierwsza litera była wtedy "B".
Jest więc w czym wybierać.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2022, 17:32   #436
Marian kowal
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-02-2022
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Witam mam pytanie Mondeo 2007 2.0tdi ostatnie pare dni zaczął się zachowywać dziwnie, po włączeniu samoczynnie włączają się światła, ale nie da się ich wyłączyć, nie działają również światła długie, oraz przeciwmgielne, jako, że zbytnio mi to nie przeszkadzało to jeździłem tak kilka dni...dzis podjechałem na zakupy normalnie i jak wróciłem do auta nie odpala, przycisk start stop w ogóle nie działa, akumulator dobry i zaladowany, brak jakiej kolwiek reakcji na przycisk start-stop .
Wezwany mechanik stwierdził prawdopodobnie uszkodzenie modułu bcm , rozłączył go przeczyścił styki , odłączył akumulator na pół h , ale nic to nie dało? Gdzie szukać przyczyny ??? Czy jest to usterka bcm i koniecznq jest wymiana????
Marian kowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2022, 07:40   #437
emjot87
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 23-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Wymiana uszkodzonego modułu BCMi Mondeo Mk4 2011

Dzień dobry,

Chciałbym zasięgnąć Waszej porady, w kwestii wymiany modułu GEM/BCMi czy jakkolwiek by go nazwać. Niestety jest uszkodzony przez co zacinają się niektóre elementy wyposażenia jak aktywny tempomat, sterowanie szybą pasażera z miejsca kierowcy, czujniki parkowania z tyłu itp. ale najgorszą/najbardziej poważną usterką, która również z tym została powiązana jest to, że samochód ni stąd, ni zowąd, czasami na środku skrzyżowania, wchodzi w tryb antykradzieżowy, jedynym sposobem na ponowne uruchomienie samochodu jest odcięcie od prądu.

Mój moduł to BG9T - 14A073 - CH, po przejrzeniu forum już wiem, że ostatnie dwa symbole nie mają większego znaczenia w kwestii tego, czy moduł będzie pasował czy nie. Niemniej jednak, chciałbym kupić taki, który bedzie najlepszy do mojego samochodu. I w tym zakresie również chciałbym poprosić o pomoc, przeglądając fora widziałem, że Panowie podpowiadacie użytkownikom, który moduł byłby najlepszy. Czy mógłbym również uzyskać taką informację?

A druga rzecz- czy możecie polecić speca, w Krakowie, który zajmie się tematem i dokona wymiany oraz poprawnego zakodowania wszystkiego, co w samochodzie się znajduje? (dość sporo tego jest jak na auto z 2011)

Ogromne dzięki z góry za pomoc!

Miłego dnia,
Mateusz
emjot87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2022, 07:54   #438
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Wymiana uszkodzonego modułu BCMi Mondeo Mk4 2011

Cytat:
Napisał emjot87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po przejrzeniu forum już wiem, że ostatnie dwa symbole nie mają większego znaczenia w kwestii tego, czy moduł będzie pasował czy nie.
Jakie forum przeglądałeś? Znaczenie ma pierwsza literka i przedostatnia.
Cytat:
Napisał emjot87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój moduł to BG9T - 14A073 - CH
Cytat:
Napisał emjot87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
który moduł byłby najlepszy
BG9T-14A073-Cx (x - bez znaczenia, ale im wyższa literka tym lepiej).
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2022, 08:37   #439
Barabashkin
FCP member
 
Avatar Barabashkin
 
Imię: Oleksii
Zarejestrowany: 04-12-2019
Skąd: Stargard
Model: S-Max
Silnik: 2,0 D 140 KM
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: Wymiana uszkodzonego modułu BCMi Mondeo Mk4 2011

I wymienić może tylko ASO, lub, Mechanik, posiadający dostęp do systemu Forda (IDS online)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Barabashkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2022, 14:54   #440
raffka
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-10-2021
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Witam,
jaka jest różnica między modułem BG9T-14A073-DL a BG9T-14A073-EL?
raffka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.