Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2016, 06:08   #1
jaarox
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2008
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Usterka silnika - błąd P00BD

Witam,
Problem z Mondeo MKIV 2,0 tdci , 163KM
Podczas jazdy wyskakuje błąd "Usterka silnika" i silnik traci na mocy( tak jakby turbina nie działała)
Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd P00BD

Type : Powertrain - Fuel and Air Metering - ISO/SAE Controlled
Description: Mass or Volume Air Flow "A" Circuit Range/Performance - Air Flow Too High

Co ciekawe po wyłączeniu silnika i odczekaniu chwili błąd "Usterka silnika" znika, i wszystko wraca do normy.

Również mam takie wrażenie jakby przy przełączaniu z biegu 2 na 3 występowało lekkie szarpnięcie silnika.

Czy jest to związane z DPF ? Bo nie ukrywam że trochę po mieście ostatnio jeżdżę.

Dzięki za odpowiedz

jaarox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 07:41   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Usterka silnika - błąd P00BD

To związane z przepływomierzem(ilość przepływającego powietrza za duża).Może system dolotowy ma małą nieszczelność.
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 09:45   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Usterka silnika - błąd P00BD

Też obstawiam nieszczelność dolotu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 13:47   #4
jaarox
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2008
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Usterka silnika - błąd P00BD

Dzięki
Będę to sprawdzał
jaarox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 23:22   #5
cloni
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 09-09-2010
Skąd: Włodawa
Model: Mondeo mk4, Fiesta mk6
Silnik: 2,0 TDCI 140 KM, 1,4i 80 KM
Rocznik: 2011, 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: Usterka silnika - błąd P00BD

Witam, odgrzeję temat gdyż w moim Mondeo mk4 2.0 tdci 140 koni pojawia się ten sam problem. Może podpowiesz czy udało Ci się go rozwiązać? Przypomnę że samochód podczas jazdy traci moc, pojawia się komunikat "usterka silnika", a po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd P00BD. Po ponownym uruchomieniu silnika po ok 30 min wszystko jest ok. Z góry dzięki za info i pomoc. Pozdrawiam.
cloni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 13:58   #6
mijagibus
ford::amateur
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 08-12-2018
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterka silnika - błąd P00BD

Mam tak samo co to może być? W komputerze jeszcze wyskakuje i problem z filtrem cząstek stalych
mijagibus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 19:51   #7
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Usterka silnika - błąd P00BD

do sprawdzenia nieszczelnosc przy turbinie, rura idaca od turbo do intercoolera i czujnik na niej
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 19:57   #8
slychu
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Usterka silnika - Mondeo MKIV 2,0 tdci 2010 GHIA

Witam, mam taki sam komunikat "Usterka Silnika" w Mondeo MKIV 2,0 tdci 2010 GHIA, tylko że pojawia się przy przekręceniu kluczyka i nie idzie nic zrobić, nie przepuszcza nawet do kręcenia rozrusznika, cisza.
Dzień wcześniej zgasł mi wyświetlacz od radia i nawi ale poza tym zero problem, normalnie jeździłem, następnego dnia zonk, pojawił się komunikat.
Przedzwoniłem wszystkie bezpieczniki i wszystkie mają przejście. Aku sprawny. Odłączyłem aku na kilkanaście sekund i wyświetlacz audio/navi zatrybił ale komunikat został i nic nie idzie zrobić. Jeśli zna ktoś temat i ma jakieś sugestie to bardzo prosze o pomoc
slychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2018, 22:04   #9
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Usterka silnika - Mondeo MKIV 2,0 tdci 2010 GHIA

Cytat:
Napisał slychu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam taki sam komunikat "Usterka Silnika" w Mondeo MKIV 2,0 tdci 2010 GHIA, tylko że pojawia się przy przekręceniu kluczyka i nie idzie nic zrobić, nie przepuszcza nawet do kręcenia rozrusznika, cisza.
Dzień wcześniej zgasł mi wyświetlacz od radia i nawi ale poza tym zero problem, normalnie jeździłem, następnego dnia zonk, pojawił się komunikat.
Przedzwoniłem wszystkie bezpieczniki i wszystkie mają przejście. Aku sprawny. Odłączyłem aku na kilkanaście sekund i wyświetlacz audio/navi zatrybił ale komunikat został i nic nie idzie zrobić. Jeśli zna ktoś temat i ma jakieś sugestie to bardzo prosze o pomoc
naładuj lub podepnij sie pod dobry akumulator. Jak dalej będzie to samo szukaj na forum tematu z " wiązka komputera " np u mnie kiedyś było coś podobnego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2022, 23:48   #10
matrek10
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: Lubin
Model: mondeo mk4
Silnik: tdci 2000 dw10c
Rocznik: 2010
Postów: 34
Exclamation tdci 2.0 dw10c Błąd przepływomierza

Witam
Podczas jazdy wywaliło mi usterka silnika auto jakby trochę osłabło po podłączeniu forscan. Błąd P0130:29-28 po skasowaniu błędu auto normalnie jeździło 20 km po czym znowu usterka silnika, sprawdzenie błąd P00BD sygnał w obwodzie A przepływomierz. Skasowałem błąd ponownie jazda ponownie ten sam błąd. Kupiłem płyn do mycia przepływek przemyłem skasowałem błąd i chyba pomogło tu przy przejechaniu koło 100 km spowrotem błąd poprzednie wyskakiwały po paru kilometrach. Wdzięczny bym był za podpowiedzi od czego zacząć bo przepływka to koszt koło500 zł a jak nie pomorze to niezły wydatek za zbędną rzecz. Zrobiłem oględziny wizualne podczas wymiany filtrów wczoraj nie widać żadnych dziur w dolocie . Chyba że coś drobnego czego nie zauważyłem. Może jakieś rady jak sprawdzić to forscanem lub podpowiedzi co dalej za wszelką pomoc bardzo dziękuję'
matrek10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.