Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2021, 12:22   #1
Norwag
ford::beginner
 
Avatar Norwag
 
Zarejestrowany: 16-09-2015
Model: Fiesta MK7 ; Edge Titanium
Silnik: 1.25 ; 2.0
Rocznik: 2014 ; 2017
Postów: 33
Domyślnie Gasnąca lewa soczewka

Cześć

Kilka dni temu zauważyłem problem z lewym światłem mijania a mianowicie po zapaleniu się świateł niezależnie czy ręcznie czy automatem soczewka czasem gaśnie. i wyskakuje błąd zwarcia przewodu do masy, przekręcenie włącznika skutkuje ponownym zapaleniem się soczewki. Na pewno nie jest to wina żarówek. Reflektor też sprawdzałem miernikiem i wizualnie przewody wewnętrzne czy gdzieś nie styka i raczej problem tkwi gdzieś po stronie auta.
Będę wdzięczny za sugestie gdzie i czego szukać. Dodam że problem pojawił się raczej po ostatnich mrozach. Wcześniej nie zauważyłem aby soczewka gasła...

Norwag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2021, 10:45   #2
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Gasnąca lewa soczewka

Witam w klubie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., mam to samo, z tym że u mnie pokazuje za wysoką rezystancję, auto było u paru gości, jeden powiedział że BCM trzeba wymienić, ale on tego nie zrobi bo trzeba coś programować/wpisywać do nowego żeby zadziałał, a on tego nie umie.
Pojechałem do takiego co umie, posprawdzał i powiedział że BCM sprawdził jest dobry, a przyczyną jest zwarcie, na razie nie ma czasu na zrobienie tego, lampę podłączył przez przekaźnik i świeci.
Zastanawiam się jak doszło do tej awarii, lampa nagle przestała działać.
Sam raczej tego nie zrobisz, no chyba że znasz się na tym i masz narzędzia do diagnozy, jeśli nie to nie grzeb, bo narobisz więcej szkód niż to warte.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 08:38   #3
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Gasnąca lewa soczewka

informacja z BCM o zwarciu nie zawsze jest zwarciem. BCM analizuje przepływ prądu i np. przy ,,kończącej się przetwornicy " gry np.spada jej rezystancja on może to uważać za zwarcie, podczas gdy lampa sama w sobie jeszcze działa. Może też ją wyłączć z powodu zbyt wysokiego poboru prądu. Moją sugestią byłby przekaźnik (kolega wyżej już napisał) a też tak zrobiłem , tu nie trzeba elektronika. Wystarczy znalaźć który kabelek (przy lampie) przeciąć , zasilić nim cewkę przekaźnika i dalej wiadomo. Wtedy jak lampa zgaśnie masz czarno na białym czy nastepuje zanik zasilania czy zasilanie jest a uszkodzona jest lampa.
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 10:31   #4
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Gasnąca lewa soczewka

Ja nie mam żadnej przetwornicy, mam soczewki, zresztą kolega Norwag chyba też, jak wyciągnę wtyczkę z żarówki, po włączeniu świateł napięcie na pinie jest, jak tylko włożę do żarówki znika.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 01-01-2022 o 13:48
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 08:44   #5
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Gasnąca lewa soczewka

Czyli masz zwykłe żarówki a nie xenony ?
A sprawdzałeś czy przypadkiem nie masz założonych mocniejszyc żarówek (powinny być 55W) a poza tym moim zdaniem źle diagnozujesz problem. Po wypięciu wtyczki BCM może przywracać napięcie na lampę uznając że usterka minęła. Z tym że jeśli to zwykła żarówka i o prawidłowej mocy to faktycznie problem jest...
Wracając do diagnozy gdybyś miał pn.xenony to wkucie się w kabelek zasilający bez wypinania wtyczki dało by odpowiedź czy lampa czy zasilanie...

Bump: Oczywiście po zgaśnięciu..
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 20:09   #6
Norwag
ford::beginner
 
Avatar Norwag
 
Zarejestrowany: 16-09-2015
Model: Fiesta MK7 ; Edge Titanium
Silnik: 1.25 ; 2.0
Rocznik: 2014 ; 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Gasnąca lewa soczewka

ja mam zwykłą soczewkę, za każdym razem na forscanie wywala zwarcie do masy.
Tutaj to sprawa losowa bo raz jest wszystko ok, czasem gaśnie po chwili a czasem po dłuższym czasie. Natomiast po zgaśnięciu soczewki i przekręceniu włącznika soczewka się zapala i już nie gaśnie...
Norwag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2022, 09:44   #7
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Gasnąca lewa soczewka

Ok a co z mocą żarówki ?
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2022, 10:24   #8
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Gasnąca lewa soczewka

Da się kupić mocniejsze żarówki niż 55 W ?, kiedyś szukałem i nie znalazłem, są tylko lepiej świecące dające bielsze światło, ja zmieniałem na różne i zawsze było tak samo, jest prąd, wkładam żarówkę, nie ma prądu.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2022, 19:41   #9
Norwag
ford::beginner
 
Avatar Norwag
 
Zarejestrowany: 16-09-2015
Model: Fiesta MK7 ; Edge Titanium
Silnik: 1.25 ; 2.0
Rocznik: 2014 ; 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Gasnąca lewa soczewka

Cytat:
Napisał robsoncz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok a co z mocą żarówki ?
Poniżej 50W
Norwag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 08:23   #10
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Gasnąca lewa soczewka

Stary... wybacz ale coś mki nie gra.Piszesz ,,poniżej 50W" to co ty założyłęś ? Od skutera?
Standardowa żarówka ma 55W nawet amerykańska .Podpowiem ci że ja przerabiałem temat lamp prubowałem z,, żarówkami" led i okazało się że bcm wyłącza mi przednie lampy nawet po dodaniu rezystorów po kilku lub kilkunastu sekundach. Zapewne nie pasowały mu wartości przepłwającego prądu.Ale jeśli masz prawidłowe żarówki no to należałoby sprawdzić bcm .
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.