Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2022, 21:54   #11
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Sprawdź alternator. U mnie miałem podobne przygody z SS a przyczyną był padający alternator.

sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2022, 08:08   #12
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

Każda ingerencja w instalację fabryczną przybliża do poważnej awarii a nawet do pożaru ,więc miejcie tego świadomość że to nie idioci ani złośliwcy projektowali i wdrażali systemy bezpieczeństwa.
Podczas gdy sporo z was wyłącza s/s to ja będę go instalował u siebie i przydały by mi się schematy i jakaś wiedza bo o instalowaniu jest prawie zero informacji
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2022, 10:34   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

Cytat:
....sporo z was wyłącza s/s to ja będę go instalował u siebie i przydały by mi się schematy i jakaś wiedza bo o instalowaniu jest prawie zero informacji
Start/stop NIE DA się "zainstalować" jeśli go nie było fabrycznie...
S/S realizowany jest przez sterownik silnika (PCM) i odpowiedni jego soft.
Wymiana PCM zwykle wiąże się z wymianą wiązki silnika oraz części/większości czujników na silniku.
Do tego S/S wymaga innego rozrusznika niż ten ze "zwykłego" auta...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2022, 12:31   #14
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

Rozrusznik i wymiana to nie problem , wiązki jeśli się ma schemat to też dam radę ogarnąć . Większy problem z doborem odpowiedniego PCM widzę a już kompletnie nie mam pojęcia jakie czujniki miał bym podmieniać .
Na rosyjskim forum jest opis próby dokładki S/S ale utknął na 70% wykonania i być może jest to problem w tym co kolega powyżej opisał
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2022, 15:28   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

Cytat:
...Na rosyjskim forum jest opis próby dokładki S/S ale utknął na 70% wykonania...
Opisałem tylko "wierzchołek góry lodowej". Przy S/S jest praktycznie inna cała instalacja elektryczna. Musi być dołożony moduł przetwornika DC/DC - jest to moduł podający na wybrane moduły jak wyłączy się silnik "podwyższone" napięcie tak jakby silnik nadal pracował.
Generalnie twierdzę, że lepiej sprzedać to auto i kupić sobie nowsze z S/S - jeśli to takie ważne...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2022, 09:18   #16
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musi być dołożony moduł przetwornika DC/DC ....
Może wpierw napiszę dlaczego chcę mieć S/S . Stojąc na światłach muszę trzymać na hamulcu bo jednak silnik dość ciągnie nawet pod górkę a nie za każdym razem chce mi się włączać "N" czy hamulec postojowy tym bardziej że skrzynia dość intensywnie wtedy pracuje zapewne wytwarzając wyższą niepotrzebnie temperaturę (takie są moje odczucia bo nigdy tego nie sprawdzałem) i nie wspomnę że chwilowe spalanie pokazuje około 1.2-1.3 l / h. Na neutralu jest 0.9-1-0 l / h a u nas jest sporo świateł z zegarem czasowym i w godzinach szczytu czasem stoję 60 - 70 sekund czekając na zielone więc S/S spełniał by swoją rolę (pomijając nawet ekologię) tym bardziej że taki system jest w nissanie żony i choć ma możliwość wyłączenia to nigdy ani ja ani żona tego nie robiła . I to jest właśnie to co mnie przekonuje do tego systemu a skoro lubię grzebać i mieć z tego frajdę to myślę że warto się do tego przymierzać.
DC/DC już mam nawet z wtyczką i schemat wiązki oraz rozrusznik do S/S . Problemem w podłączeniu wiązki tylko jest lokalizacja w PCM C1381B/21 dla mojego silnika czyli 2.0 ecoboost. Chyba że zgodnie z tym co kolega już pisał mój PCM nie ogarnie tego i konieczna stanie się jego podmiana.
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2022, 18:02   #17
poset
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 EcoBoost 165 KM
Rocznik: 2018
Postów: 60
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

Cytat:
Może wpierw napiszę dlaczego chcę mieć S/S . Stojąc na światłach muszę trzymać na hamulcu
Z aktywnym S/S nadal będziesz musiał, bo Mondeo nie ma auto-hold i jak tylko zaczniesz zwalniać hamulec (rozumiem, że masz skrzynię automatyczną), silnik wystartuje. S/S w automacie to jest rzeźnia w mieście, zwłaszcza w korkach.
poset jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2022, 18:15   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

Cytat:
Napisał poset Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... S/S w automacie to jest rzeźnia w mieście, zwłaszcza w korkach.
A tak "trochę konkretniej" - to o co chodzi? Bez S/S auta nie trzeba trzymać na hamulcu???
BTW - jak jest "korek" - to jest też przycisk "wyłącz S/S"... Żaden system jak na razie NIE ZWOLNIŁ KIEROWCY Z MYŚLENIA... Nawet autopilot Tesli...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2022, 18:41   #19
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żaden system jak na razie NIE ZWOLNIŁ KIEROWCY Z MYŚLENIA... Nawet autopilot Tesli...
Akurat autopilot w Tesli to zwalnia nie tylko od myslenia ale i od wszystkiego innego.... na wieki wieków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - oczywiscie nie tylko autopilot)
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !

Ostatnio edytowane przez tomkrawiec ; 16-01-2022 o 18:43
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2022, 19:31   #20
poset
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 EcoBoost 165 KM
Rocznik: 2018
Postów: 60
Domyślnie Odp: StartStop dziwnie ożył

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak "trochę konkretniej" - to o co chodzi? Bez S/S auta nie trzeba trzymać na hamulcu???
Konkretniej - kolega EW1 narzeka, że musi trzymać nogę na hamulcu, a chciałby, żeby S/S go od tego zwalniał (jak np. w autach VAG z auto-hold)

Jazda w korku z automatem z włączonym S/S to - delikatnie mówiąc - żadna przyjemność, bo S/S wtrynia się przy dosłownie każdym zatrzymaniu, nawet na kilka sekund. Oczywiście, masz rację, wystarczy to wyłączyć po uruchomieniu silnika, ale mam wrażenie, że autorowi nie o to chodziło
poset jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.