Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2014, 12:02   #1
kuga2012
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 16-04-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Płyn na prawym przednim nadkolu

Witam, przy działającej klimatyzacji po prawym przednim nadkolu od strony lampy, ścieka mi od pewnego czasu płyn. Zakładam, że są to skropliny - tylko czy to normalne żeby tam się coś skraplało?. Mokra plama jest również oczywiście pod silnikiem gdy zostawiony jest po jeździe z włączoną klimą.

kuga2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 07:13   #2
Marek-m
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-03-2014
Skąd: Grójec
Model: MONDEO MKIII Kombi GHIA
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Płyn na prawym przednim nadkolu

Witam kolegę pod moim mondkiem podobnie jak u ciebie zbiera się woda z klimy im cieplej tym więcej, tak że to jest normalne .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 29-07-2014 o 15:08
Marek-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 09:34   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Płyn na prawym przednim nadkolu

Normalna sprawa w upały... mam to w każdym aucie z klimą, gorzej jakby nie miała ujścia ta woda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 14:18   #4
kuga2012
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 16-04-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Płyn na prawym przednim nadkolu

Pytanie było o wodę ściekającą po prawym przednim nadkolu - nie jest to raczej standardowe odprowadzenie skroplin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuga2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 18:43   #5
Remus1
ford::average
 
Avatar Remus1
 
Zarejestrowany: 29-05-2010
Skąd: Wałcz
Model: Kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Płyn na prawym przednim nadkolu

Skropliny pojawiają sie pod samochodem, "na wysokości" przednich siedzeń.
Nigdy przy nadkolu.
To co opisujesz, to masz dwie możliwości: płyn chłodzący lub płyn spryskiwaczy. Zwróć uwagę na zapach tej cieczy.
__________________
Jestem piękna, jestem śliczna, a czasami diaboliczna
Remus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 19:06   #6
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Płyn na prawym przednim nadkolu

Cytat:
Napisał kuga2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, przy działającej klimatyzacji po prawym przednim nadkolu od strony lampy, ścieka mi od pewnego czasu płyn. Zakładam, że są to skropliny - tylko czy to normalne żeby tam się coś skraplało?. Mokra plama jest również oczywiście pod silnikiem gdy zostawiony jest po jeździe z włączoną klimą.
Mialem podobny przypadek, serwis forda rozebrał nadkole szukal i szukał i problemu nie znalazł. Okazało sie nieszczelne przewody do spryskiwacza reflektora
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 21:35   #7
kuga2012
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 16-04-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Płyn na prawym przednim nadkolu

Wszystko jasne, ale gdy klima wyłączona to sucho i nic po nadkolu nie ścieka - i to właśnie mnie zastanawia.
Na razie nie miałem czasu żeby jechać do serwisu, stąd prośba na forum o sugestie czy może to być jakiś poważniejszy problem.
kuga2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 06:34   #8
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Płyn na prawym przednim nadkolu

Witam, u siebie zaobserwowałem to samo wczoraj. Możliwe, że wcześniej też się to pojawiało ale jakoś nie zaobserwowałem. Po podniesieniu maski zobaczyłem wodę na dolnej osłonie rozrządu. Natomiast pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego przewód od klimatyzacji był cały pokryty skroploną wodą(brak koloru i zapachu). Wydaje mi się, że ta woda to wynik intensywniejszej pracy klimatyzacji w upalny dzień. I para wodna skrapla się na chłodnych przewodach i skapuje na osłonę. Nie ma tego efektu gdy klima nie chodzi. Jeszcze sprawdzę co się dzieje gdy na zewnątrz nie jest tak gorąco a klima działa. Wydaje mi się, że wtedy też ta woda się nie pojawia ale nie jestem pewien. Nie jestem jednak specjalistą więc jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.