Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2017, 08:50   #41
Paul Hunter
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 st-line
Silnik: EcoBoost 2.0 203km
Rocznik: 2018
Postów: 33
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał adam127777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję że dzięki tej powłoce szybkie opłukanie na bezdotykówce pozwoli ładnie odświeżyć wygląd, bez jakiegoś super mycia.


No waśnie o to chodzi ze nie wolno myć środkami czystości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Paul Hunter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 10:31   #42
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Ja mam ceramikę i niestety trzeba się z nią bawić myjąc auto.

Szampon do mycia ceramiki Swissvax Car Bath 250ml - 175zł ..
Rękawica do mycia z wełny merynosa - 51 zł

po myciu trzeba szybko wysuszyć i wypolerować.

Jednym słowem super że ta ceramika jest ale wydając na nią tyle tys zł muszę o nią dbać aby nie zniszczyć warstwy ochronnej.

Tęsknie za czasami gdy mogłem normalnie bez stresu umyć auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 11:07   #43
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Po dwóch tygodniach od położenia jadę na pierwsze mycie do 4nano to zapytam co i jak. To takie serwisowe pełne mycie w cenie powłoki w celu weryfikacji związania i ewentualnych poprawek gdyby były potrzebne.
150 śpiewają za pełne mycie z zewnątrz i wewnątrz, więc chyba się nie będę zastanawiał.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 11:09   #44
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

to mycie za free masz na całe 2 lata, czy jednorazowe sprawdzenie podczas mycia czy z powłoką wszystko ok ?

mycie w myjni detailingowej to koszt ok 150 zł za segment D dlatego sam się bawie i myje auto i niestety na myjkach ciśnieniowych też trzeba uważać na siłe strumienia. dlatego mam szampon, wiaderko i rekawiczkę i spłukuje z daleka piane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masakracja
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 11:15   #45
Paul Hunter
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2017
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 st-line
Silnik: EcoBoost 2.0 203km
Rocznik: 2018
Postów: 33
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał prokop123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to mycie za free masz na całe 2 lata, czy jednorazowe sprawdzenie podczas mycia czy z powłoką wszystko ok ?

mycie w myjni detailingowej to koszt ok 150 zł za segment D dlatego sam się bawie i myje auto i niestety na myjkach ciśnieniowych też trzeba uważać na siłe strumienia. dlatego mam szampon, wiaderko i rekawiczkę i spłukuje z daleka piane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masakracja


Byłem przekonany ze na myjce bezdotykowej tylko się spłukuje i tyle. A tu tyle zachodu...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Paul Hunter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 11:25   #46
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał prokop123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to mycie za free masz na całe 2 lata, czy jednorazowe sprawdzenie podczas mycia czy z powłoką wszystko ok ?

mycie w myjni detailingowej to koszt ok 150 zł za segment D dlatego sam się bawie i myje auto i niestety na myjkach ciśnieniowych też trzeba uważać na siłe strumienia. dlatego mam szampon, wiaderko i rekawiczkę i spłukuje z daleka piane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masakracja
Nie tylko pierwsze za free, myślę że jak będę jeździł częściej to się dogadam na jakiś abonament. Samemu to mi się pewnie nie będzie chciało .... ja z natury leniwy jestem.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 11:48   #47
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał Paul Hunter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem przekonany ze na myjce bezdotykowej tylko się spłukuje i tyle. A tu tyle zachodu...
spłuka się kurz tylko a taki już ciężki brud jak mamy teraz na drogach to nie ma opcji, no chyba że z 10 cm będziesz walił myjką w lakier ale wtedy uszkodzisz ceramikę, trzeba czymś dotrzeć i tu niestety gąbka odpada bo ziarenka piasku wchodzą w rowki i tylko jakaś rękawica może być grana, ja wybrałem z merynosa.

Ze swojego doświadczenia po pół roku posiadania ceramiki uważam że drugi raz bym tego nie nałożył. za dużo obaw o jej uszkodzenie, zabawa z szamponem o odpowiednim ph itd itd
Wybrałbym przeźroczystą folie samo regenerującą na całe auto, i wtedy nie musisz się bawić w delikatne mycie ceramiki, folia sama regeneruje drobne ryski.

Ale też i koszt inny,
ok 2,5 KPLN ceramika
ok 10 KPLN folia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez prokop123 ; 14-12-2017 o 11:52
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 12:24   #48
adam127777
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-04-2010
Model: Mondeo MK5 STL / Kuguar STL
Silnik: EcoBiust R7 3.0 365 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2021
Postów: 248
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Cytat:
Napisał prokop123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale też i koszt inny,
ok 2,5 KPLN ceramika
ok 10 KPLN folia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to chyba ceramika + miesięczne mycie detailingowe wyjdzie taniej niż folia.
Pytanie jak długo taka folia zachowuje przyzwoity wygląd.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 13:51   #49
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Ja ceramikę za 2 kPLN myję ręcznie samemu. Od czasu do czasu (jak najrzadziej) idę na bezdotykową i myje z odległości 20-30 cm tyle że powoli przesuwam lancę. Brud schodzi bardzo dobrze, tyle że ta najdrobniejsza warstwa zawsze zostanie - musi być dotyk (najlepiej to widać na przedniej szybie jak po myciu włączymy wycieraczkę - po bokach pozostają przyciemnione obszary). Ale wygląd po bezdotykowej jest ok. Mam ceramikę 1 rok i jest OK. Robiąc powłokę i tak zakładałem max. 2 lata użytkowania. Po drodze są odpryski (ceramika tutaj nie pomoże) więc i tak trzeba będzie poprawić. Wosk nie wytrzymuje nawet sezonu. A prawda jest taka, że cenowo wychodzi tak samo, albo płacisz mniej i robisz częściej, albo płacisz więcej i robisz rzadziej. Za rok pójdę jednak chyba w dobry wosk (cenowo 400-500 PLN). Efekt wizualny jest dużo lepszy (robiłem na aucie po wyjeździe z salonu). Lepiej zrobić to dwa razy w roku przez dwa lata niz raz ceramikę. Przy okazji ma się cztery mycia detailingowe - a tak myję sam
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 14:41   #50
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: St-line + pakiet stylizacyjny 2 + pakiet titanium

Rozumiem że kupiliście kolekcjonerskie Ferrari i macie je zamiar trzymać 20 lat stąd te zabiegi.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.