Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2018, 18:40   #1
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie pojedynczy stuk podczas wciskania pedału sprzęgła

Witam.

Pojedynczy krótki stuk wydobywający się z prawej strony silnika (patrząc sprzed maski) podczas wciskania pedału sprzęgła do oporu - dobrze to słychać na zgaszonym silniku.

Często występuje też ten sam pojedynczy stuk podczas jazdy w trakcie dodawania gazu zaraz po zmianie biegu, - po zmianie biegu nie słychać dopóki nie dodam gazu, gdy dodaję po zmianie biegu gaz wtedy słyszę lekkie pojedyncze stuknięcie (jedno po zmianie biegu tj wciśnieciu pedału sprzęgła i dodaniu gazu, potem tj po pierwszym stuknięciu gdy dodaje lub puszczam gaz już puknięcia niema)

Ktoś spotkał się z czymś podobnym. Czytam o dwumasie ale raczej inaczej to opisują, chyba że to początkowe stadium.
Pojedynczy stuk, nie cykliczny.

1.8 dizel mk4 2007


Ostatnio edytowane przez hindus3d ; 07-10-2018 o 18:44
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 19:25   #2
Cacodaemon
ford::average
 
Avatar Cacodaemon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Skierniewice
Model: X-Back
Silnik: 0.4 mV
Rocznik: 2087
Postów: 106
Domyślnie Odp: pojedynczy stuk podczas wciskania pedału sprzęgła

Znajdź wzniesieni na 2 do 50 km/h i cyk 4. jak będziesz miał torsje w aucie możesz odkładać na kupkę kasę. W zależności ile auto zrobiło nalotu od ostatniej wymiany zespołu sprzęgła. Zobaczyć poduszkę skrzyni biegów.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cacodaemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 07:35   #3
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: pojedynczy stuk podczas wciskania pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał Cacodaemon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajdź wzniesieni na 2 do 50 km/h i cyk 4. jak będziesz miał torsje w aucie możesz odkładać na kupkę kasę. W zależności ile auto zrobiło nalotu od ostatniej wymiany zespołu sprzęgła. Zobaczyć poduszkę skrzyni biegów.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam ale źle to opisałem, a mianowicie fakt stuków na postoju - na postoju przy wyłączonym silniku stuknięcie nie występuje - tylko na odpalonym no i w trakcie jazdy nie jest to nie wiadomo jaki łomot ale delikatne puknięcie jest słyszalne, bardziej podczas puszczania pedału sprzęgła niż jego wciskania. Sprawdziłem jak napisałeś, z tym wzniesieniem, ale nic tam szczególnego nie zaobserwowałem, z 2 na 4 przy 50, podjechał normalnie, jakiejś większej telepawki nie miał. Było czuć że obroty nie adekwatne do biegu ale żeby jakieś torsje to nie. Budą nie telepie, cyklicznie nic nie tłucze.

Pytam bo auto jest objęte gwarancją 3miesięczną która obejmuje skrzynie i silnik.

Skrzynia jest wyszczegolniona na poniższe podzespoły tj: koła zębate, wybieraki, tuleje, wałki toczne, skrzynie rozdzielaczy, plastry synchronizatorów, zespoły nadbiegów.

Biegi wchodzą normalnie, brak zgrzytów podczas zmiany, płynnie i elegancko.

Mogę spróbować nagrać filmik jeśli to potrzebne i zauploadować ale nie wiem czy kamera wyłapie taki stuk i czy w czymś to pomoże.

Ostatnio edytowane przez hindus3d ; 08-10-2018 o 07:40
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 08:58   #4
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: pojedynczy stuk podczas wciskania pedału sprzęgła

Kupiłeś auto od handlarzy z komisu pewnie? i naprawdę liczysz na to, że oni nie wiedzą co robiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Mylisz, ze oni udzielają tej "gwarancji" po to żeby komuś naprawiać auto czy po to żeby ktoś przyszdł i kupił je z czystym sumieniem? Z tego co rozumiałem kolega Cacodaemon miał na myśli dwumas, a co za tym idzie wymiana całego zestawu. Więc lepiej nie licz na gwarancje od handlarza.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 10:44   #5
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: pojedynczy stuk podczas wciskania pedału sprzęgła

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłeś auto od handlarzy z komisu pewnie? i naprawdę liczysz na to, że oni nie wiedzą co robiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Mylisz, ze oni udzielają tej "gwarancji" po to żeby komuś naprawiać auto czy po to żeby ktoś przyszdł i kupił je z czystym sumieniem? Z tego co rozumiałem kolega Cacodaemon miał na myśli dwumas, a co za tym idzie wymiana całego zestawu. Więc lepiej nie licz na gwarancje od handlarza.
tak z komisu, i tak wiem że wiedzą co robią ;-) dlatego targowałem cenę odrazu po wyłapaniu stuku, i wiem co obejmuje gwarancja a co nie, spytałem odrazu o dwumas czy objęty gwarancją na miejscu u nich w biurze bo tak tez podejrzewałem - nie jest objęty, natomiast spytałem tutaj na forum bo być może to nie objawy typowe dla dwumasa - w sumie to moje pierwsze autko w dizlu na dwumasie, wcześniej miałem benzyne forda mondeo mk1 kupę lat, i kultura pracy jest zupełnie inna ale wiadomo i różnica w latach produkcji i użytej technologii, dlatego ciężko mi się połapać po takim skoku, dlatego też się zarejestrowałem, i być może kwalifikowało by się to pod coś z gwarancji, choć na skrzynię mi to nie wygląda, nie wiem co kolega powyżej miał na myśli (czy właśnie dwumas) dlatego ciężko mi sie ustosunkować. Sporo czytam tutaj zarówno na forum, jak i na innych portalach odnosnie dwumasy i objawów, przejrzałem sporo filmików na yt, być może to jeden z pierwszych etapów jej padania ale spytać nie zaszkodzi prawda? :-)
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 11:24   #6
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: pojedynczy stuk podczas wciskania pedału sprzęgła

Oczywiscie, ze zapytać nie zaszkodzi po to jest forum prawda? Nie masz dziwnych dzięków przy puszczaniu sprzęgła tak powiedzmy w połowie? Odpal auto wrzuć na luz podies maske i posłuchaj sobie skrzyni biegów, łaczenie skrzyni i silnika. Jesli to dwmuas sie zaczyna to coś powinienś wyłapać, ale też nie koniecznie, u mnie było tak, ze w zime go nie było slychać wcale, przyszło lato i terkotał hymn. Zgaś też silnik bez wcisnietego sprzegła, telepanie całego auta może wskazywać na dwumas. Nawet jesli to stuka ci sam wysprzęglik to tak czy siak trzeba zrzucać skrzynie.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 13:12   #7
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: pojedynczy stuk podczas wciskania pedału sprzęgła

właśnie podczas puszczania sprzęgła słychać to stuknięcie tak w połowie puszczania, pojedyncze krótkie stuknięcie nic więcej, wydobywające się z prawej okolicy silnika (patrząc sprzed maski do srodka), natomiast podczas jazdy po wbiciu biegu też słychać puknięcie gdy puszczam sprzęgło, ale gdy auto jest puszczone na luzie i jedzie bo jest rozpędzone, to podczas puszczania sprzęgła stuk nie występuje. Gdyby się okazało że to dwumas to długo taki dwumas wytrzymuje? czy niema reguły. Czy to prawda że gdybym się już porwał na wymianę dwumasa to odrazu trzeba wymieniać sprzęgło i wysprzęglik? bo spotkałem się z taką opinią. Budą jako tako nie telepie, chociaz zależy co dla kogo znaczy telepanie :-) postaram się nagrać film i wrzucić na youtube może to w czymś pomoże.
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 13:57   #8
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: pojedynczy stuk podczas wciskania pedału sprzęgła

no przydało by sie wymienić cały zestaw, ale są tacy co wymieniają tylko dwumas jesli sprzęgło jest jeszcze w jakims tam stanie z tym, ze to jest tylko odwlekanie a po co płacici dwa razy mechanikowi za to samo? Co do wytrzymałosci kola dwumasowego to ja osobiscie czytałem różne opinie jedni piszą, ze przed 200tys drudzy ze grubo po 200tys. Wszystko zależy od tego kto jak jezdzi autem.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.