Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2020, 12:26   #41
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Czujnik kopiowania turbiny a adaptacja

Nie trzeba, I nie chodzi o kalibrację.
Błąd jest spowodowany luzowaniem się sterowaniem zmienna geometria, przez co wychodzi poza limit.
Też chciałem wymieniać czujnik, ale podkręciłem tylko ogranicznik, gdzieś tutaj w innym temacie napisane.

Jest nakrętka konteujaca i 6 Kątna śrubka.

Wkręcając podnosimy limit. Ja robiłem z podpiętym forscanem, i dmuchałem strzykawka w sterowanie żeby sprawdzić max położenie.
W forscan pid nazywa się VANE_POS

Generalnie nie można tego nazwać naprawa, raczej takim doraznym (na długi czas) obejściem.

Naprawa była by wymiana zmiennej gelmetrii w turbinie.ni chyba że ktoś grzebał i rzeczywiście coś przestawił.

Tak czy inaczej po tym zabiegu u mnie brak błędu i obyło się bez wymiany czujnika. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2020, 20:24   #42
Svedrus
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 01-09-2018
Skąd: Śmigiel
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Czujnik kopiowania turbiny a adaptacja

U mnie jest tego typu problem ze co jakiś czas auto traci moc a turbina budzi się około 2500obr/min a innym razem normalnie autko jeździ i wydaje mi się że właśnie sztanga za bardzo się wysunie i zacina przez co turbo.prEladowuje i błędy oczywiście p0299 i p003a
Svedrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2020, 13:19   #43
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Czujnik kopiowania turbiny a adaptacja

u mnie nie bylo zadnych objawow (chyba?) tylko blad.

Mam automat wiec ciezko mi stwierdzic kiedy sie budzi turbina, bo chwile sie czeka na redukcje, ale wydaje mi sie ze normalnie jezdzi.
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 23:29   #44
maciejaess
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008, 2012
Postów: 63
Domyślnie P003A i gaśnie

Witam
Silnik zaczął gasnąć (DW10, 2.0 TDCI). Komputer pokazuje błąd P003A:16C i P003A:17-68 . Wymieniłem zawór podciśnienia, ten od turbo i dalej gaśnie.
Zaczęło się dziać w trakcie jazdy autostradą po około 400km bo wcześniej był spokój.
Odpala po odłączeniu zapłonu i zamknięciu centralnego odczekaniu paru minut.
Dodam, że od niedawna jakby coś zaczęło gwizdać w miarę rośniecia obotów.
Gdzie zacząć szukać przyczyny?
Wiem,że temtów było sporo podobnych. Ale może ktoś mi pomoże.

Ostatnio edytowane przez maciejaess ; 04-04-2021 o 11:30
maciejaess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 13:35   #45
maciejaess
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 11-06-2020
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008, 2012
Postów: 63
Domyślnie wyciek, turbina, P003A, zawór

Witam,
Czy ktoś pomoże mi zidentyfikować co cieknie?
Widać na załączonym obrazku, płyn nagromadzony na jakimś wężu, zielonkawy chyba świerzy :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przy okazji jak sprawdzałem optycznie turbinę i co tam jeszcze da się wylukać po amatorsku, znalazłem luźny czujnik położenia wału,
(zdjęcie luźnego czujnika: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
dokręciłem śrubę i nie lata.
Turbina tam gdzie wlatuje powietrze u dołu mokra. Podejżewam że to z tego wycieku wyżej, jeśli nie to skąd?
Przy okazji prysnałem delikatnie WD40 na część ruchomą zaworu co steruje łopatkami bo mi błąd wywala P003A i myślałem, że może jakaś korozja albo coś się przycina na tym łączeniu.
Dodatkowo wymieniłem zawór podciśnienia turbo na nowy co nic nie dało (dalej gasł nagle czy to w czasie jazdy czy na jałowym). Stary zawór od turbo dałem w miejsce tego od EGR, są dwa takie same bo ten EGRowski miał jakiś dziwny biały nalot przy łączeniu z wężykiem.
Po tym wszsytkim przejechałem się do rozgrzania oleju na max i póki co nie wywaliło P003A a silnik mi nagle nie zgasł ale tu nie ma reguły i za wcześniej coś wnioskować, że jest już dobrze.
Zdjęcie turbo:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Sorki za chaos w temacie.

Ostatnio edytowane przez maciejaess ; 05-04-2021 o 13:41
maciejaess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2023, 22:26   #46
ppop
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-12-2016
Skąd: Gdańsk
Model: VW Bora
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujnik kopiowania turbiny a adaptacja

Cytat:
Napisał uneasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie trzeba, I nie chodzi o kalibrację.
Błąd jest spowodowany luzowaniem się sterowaniem zmienna geometria, przez co wychodzi poza limit.

Wkręcając podnosimy limit. Ja robiłem z podpiętym forscanem, i dmuchałem strzykawka w sterowanie żeby sprawdzić max położenie.
U mnie VANE_POS pokazuje czasami powyzej 100%, czujnik kopiowania turbo wymieniony, mechanik mowil, ze turbina chodi gladko, wiec pewnie kalibracja. Dobrze rozumiem, ze zeby obnizyc % musze wkrecic srubke?
ppop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2023, 20:12   #47
aookdoo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2023
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Błąd P0299 i P003A

Witam posiadam forda z 2008r silnik 2.0tdci rano jak zwykle pojechałem do pracy wszystko było w porządku a wracając czułem ze auto jest słabsze ale uznałem ze mi się poprostu wydaje potem jazda po paczkę i na powrocie usterka silnika podłączony do kompa dwa błędy P0299 i P003A i auto tak jakby straciło doładowanie podjechałem do mechanika stwierdził uszkodzony zawór n75 wymienił na nowy mówił ze jeździł autem ze znów ma moc ale wracając nadal nie szło tak jak kiedyś a dziś znów wyskoczyły te same błędy i teraz nie wiem co dalej robić co może być przyczyna tych błędów ?
aookdoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2023, 07:59   #48
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Błędy P003A i P0299

no nie wiem, a może by tak wpisać te kody błędów do wyszukiwarki forum albo w google z dopiskiem fordclubpolska i znaleźć tam odpowiedź na nurtujące Cię pytanie a może i rozwiązanie problemu...?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2023, 08:51   #49
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,575
Domyślnie Błędy P003A i P0299

Mechanik wymienił zawór n75? Czyli rozumiem że masz Volkswagena? Skoro elektrozawór sterowania turbo został zmieniony a masz błąd od sterowania geometrią, sprawdź gruszkę na turbo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 20-07-2023 o 08:55
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
egr , tdci , turbina


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.